Şimdi Ara

KIZIN AİLESİYLE TANIŞMA-Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
3
Favori
110.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasipse Cumartesi günü(27.02.2010) kız arkadaşımın ailesiyle tanışmaya gideceğim.
    Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Lütfen ciddi yorumlar yazın, bu şekilde tecrübesi olan arkadaşların tavsiyeleri benim için çok önemli. Şu anda bile fazlasıyla heyecan var üzerimde, o gün tavan yapar herhalde...
    Kafama takılanlar şunlar:
    1-Giderken ne götürmeliyim?(Çiçek, çikolata, tatlı vs)
    2-Nasıl davranmalıyım?
    3-Nasıl giyinmeliyim?(Spor, Klasik, Takım elbise vs)
    4-Kızın anne ve babasına nasıl hitap etmeliyim?(Teyze ve amca uygun mudur?)
    5-Ne kadar süre kalmalıyım?(Öğlen 2 gibi gideceğim)

*Not: Şimdi birçok kişi neden ailenle gitmiyorsun, tek başına gidiyorsun diye soracak. Sizler sormadan ben cevabını vereyim. Annanem hasta, yoğun bakımda. O yüzden ailem 1,5 aydır evde değil, annanemin evinde kalıyorlar. Şu durumda onlarla gidemiyorum. Nasipse 1 ay sonra falan ailemle gideceğim, inşallah...

• tatlı götür
    kendine çok güveniyormuş gibi davranma
    bi kot pantolon bide gömlek kazak fln giy
    teyze ve amca diye hitap edebilirsin.
    1 saat kalsan yeterlidir.
  • dikkat çekmek istiyorsan,altına şort giy,üstüne gömlekle ceket giy
  • çikolata götür
    çok yılışık olma
    kotun altına beyaz sspor ayakkabı giy üzerinede gömlek + kazak giy
    teyze amca diyebilirsin ama asla efendim deme
    çok kalma.
  • yaş kaç ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgar2442
    dikkat çekmek istiyorsan,altına şort giy,üstüne gömlekle ceket giy

Şu foruma senin gibiler doluştuğundan beri, cırkı çıktı DHnin...
    3 yaşındaki çocuk zekasıyla kayıt olan birinden ancak böyle bir cümle beklenirdi...
    Bekliyordum böyle angutça bir mesaj, fazla bekletmedin beni sağol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Canok
    yaş kaç ki ?

29... Kız da 25 yaşında...
  • kendimi o durumda düşünemiyorum sana kolay gelsin gerçekten

herşeyin ötesinde doğal davran çünkü karşılıklı hissedilir yapmacık davranışlar.yani çok aşırı saygılı gibide görünme ama ukala gibide görünme.göz teması kur sıcak gülümse.çokta gözünde büyütme bütün mesele bu
  • gecen sene bende senin durumdaydım kot felan giyme bence biraz resmi giyin sonuçta kızın ailesiyle ilk kez tanışıyosun
    cok sıkılıcağına eminim
    yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yapma soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cankart -- 22 Şubat 2010; 20:03:13 >
  • Eğer seni yeni göreceklerse, giyimin çok iyi olsun, çikolata götür, ama öyle kuda ülker, kent falan değil, güzel kaliteli biryerden yaptır, fazla süslü olmasın
    Birde az kal ve az konuş,
    Zaten onlar sorar sen cevaplarsın hep

Başkada birşey yok zaten, rahat ol yeter.

Bende gitmiştim kız arkadaşımın evine, annesi ve ablası vardı sadece, 18 yaşındaydım o zaman sevgiliydik sadece ve annesi beni tanımak istemişti,
    ordan tecrübem var biraz

Yalnız şu var eğer ki kızla evlilik planları yapmıyorsanız yakın tarih için bence hiç gitme, ben bir kez gittim gerçi o zaman çocuktum ama şuan bir sevgilim olursa mümkün olduğunca geç tanıştırırm aileleri.

• Hitap ederken teyze amca olur ama her söze başlarken bunu kullanma.

Yani mecbur kalmadıkça X amca deme Y teyze yerine "Siz" diye başla söze.
  • Sana kız arkadaşımın (şimdiki eşimin) babasıyla tanışma örneği ;

2002 yılıydı arkadaşlarla Antalya Köprülü Kanyona Rafting yapmaya gitmiştik 2 gün çadırda kaldık oradan da Alanya ya gittik 1 gece de plajda yattık ( bkz : öğrenci tatili :)
    neyse kız arkadaşım Muğla'lı olduğu için oradan da Muğla'ya geçtim cebimde sadece Muğla'dan dönüş için otobüs parası + 20 lira var

Herneyse plan şu :
    gece 3 gibi Muğla - Alanya otobüsüne binip sabah 9 da Muğla da olunacak Berbere gidip Traş olunup Kız arkadaşımın ailesi ile tanışılacak .

Meğer Alanya - Muğla arabasında yer yokmuş ben Alanya dan Antalya'ya geçtim oradan 12 arabasıyla Muğlaya gittim saat sabah : 04:45 gibi Muğla ya indim ama deli gibi yorgunum
    uyuyacak yer arıyorum , gözüme bir park kestirdim tam yatıp uyuyacağım ekip arabası geldi GBT filan sorguladı durumu anlattım " gel bizim karakolda yat " dediler ama
    Karakolda sadece Nezarette yer var ! Benim gözümden uyku akıyor zaten yatacak yer arıyorum " OK yatarım fark etmez dedim ama uyumadan önce kız arkadaşıma mesaj gönderdim
    "Ben Merkezdeki Karakoldayım uyanınca beni ara :) " diye

Tabii sabah uyanıp mesajı gören kız arkadaşım heyecanla babasına "Baba 1301217 Muğlaya gelmiş şimdi karakoldaymış deyince .....

Sabah saat 9 da Nezarethanede ben mışıl mışıl uyurken omuzunda bir el " oğlum uyan sesleri :)) "

işte Kayınpederle böyle tanıştık ...

velhasıl kelam ;

Çok kasma kendini farklı göstermeye çalışma Kendin gibi ol zaten gerisi gelecektir.

• 1- Çikolata
    2-Hep güler yüzlü ol. Ama dişlerini göstermeden. Fazla samimi olma.
    3- Takım elbise uygundur. spor ve klasik olmaz. İş resmi.
    4- Örnek : Merhaba efendim nasılsınız?. ( Anne vs baba amca vs teyze deme hitap ederken efendim demelisin.) Böylece seni daha aklı başında efendi gösterir.
    5- Öğlen 2 de orda oldugunu varsayarsak. Saat 3:30 yada 4 gibi kalkmalısın. yada daha fazla kalırsın senin bileceğin iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PaNoZ -- 22 Şubat 2010; 18:07:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cankart

gecen sene bende senin durumdaydım kot felan giyme bence biraz resmi giyin sonuçta kızın ailesiyle ilk kez tanışıyosun
    cok sıkılıcağına eminim
    yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yap soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

İşte burası tam komedi. Kızın babası ve kardeşi FBli, bense GS
    Futbol bilgim çok iyidir, damardan girerim ben, "X Amca, nasıl 6 tane attık ama GSye, o maçı hiç unutamıyorum"..Wallahi, gerçekten de unutamıyorum

• Tatlı götür. Siyaset ve futbol muhabbetine girme .

Onun dışında biraz terbiyeli bir şekilde kendin ol .
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Eğer seni yeni göreceklerse, giyimin çok iyi olsun, çikolata götür, ama öyle kuda ülker, kent falan değil, güzel kaliteli biryerden yaptır, fazla süslü olmasın
    Birde az kal ve az konuş,
    Zaten onlar sorar sen cevaplarsın hep

Başkada birşey yok zaten, rahat ol yeter.

Bende gitmiştim kız arkadaşımın evine, annesi ve ablası vardı sadece, 18 yaşındaydım o zaman sevgiliydik sadece ve annesi beni tanımak istemişti,
    ordan tecrübem var biraz

Yalnız şu var eğer ki kızla evlilik planları yapmıyorsanız yakın tarih için bence hiç gitme, ben bir kez gittim gerçi o zaman çocuktum ama şuan bir sevgilim olursa mümkün olduğunca geç tanıştırırm aileleri.

Tavsiyelerin için çok teşekkürler. Kız arkadaşımla 2 senedir beraberiz, nasipse evlilik planlıyoruz sene sonunda. Kız arkadaşım bize 3 defa geldi, benimki ilk olacak hayırlısıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: cankart

gecen sene bende senin durumdaydım kot felan giyme bence biraz resmi giyin sonuçta kızın ailesiyle ilk kez tanışıyosun
    cok sıkılıcağına eminim
    yanında çikolata ve çiçek götür tabiki amca teyze diye hitap et sakal traş ol kaymak gibi git yılışık şımarık hareketler yap soru soulmadıkca da pek konuşmamaya gayret göster eğer uzun bi süre sessizlik olursa babasının sevdiği şeyleri öğren onlardan konu açmaya calış

Aileside desin kızımız serserinin çakkalın biriyle geziyomuş haberimiz yok?
  • Ne zaman fenere 6 tane attık yaw
    Neyse;
    1)Baklava götür
    2)Sıcakkanlı görün pozitif etki bırak
    3)Kanvas pantolon+gömlek+süeter uygun
    4)Efendim diye hitap edersen daha uygun olur çünkü evlilik düşünüyorsunuz
    5)Hemen kaçıcak gibi durma akşam yemeğine kalmadan çık ellerini öpmeyi unutma
  • quote:

Orijinalden alıntı: iloveyouhagi

1-Giderken ne götürmeliyim?(Çiçek, çikolata, tatlı vs)
    2-Nasıl davranmalıyım?
    3-Nasıl giyinmeliyim?(Spor, Klasik, Takım elbise vs)
    4-Kızın anne ve babasına nasıl hitap etmeliyim?(Teyze ve amca uygun mudur?)
    5-Ne kadar süre kalmalıyım?(Öğlen 2 gibi gideceğim)

1-çiçek ve çikolata götür ama afilli yaptır biraz ucuza kaçma
    2-rahat davran kendine güvenin oldugunu ve kızlarını sevdiğini belli et güvenlerini kazan
    3-normalde nasıl giyiniyorsan öyle giyin ama yırtık pırtık pantalon vb şeylerle gitmemeye özen göster
    4-önce efendim diye hitap et örn nasılsınız efendim sagolun efendim rica ederim efendim vb daha ilk görüşün oldugu için amca teyze biraz garip kaçar
    5-2 saatten fazla kalma derim bn konuşcak bişi kalmaz bakışma durumuna geçer olay ne desem diye kafa yorarsın

p.s babasıyla el sıkışırken mutlaka gözünün içine bak ve eli tam olarak kavra o seni kendine dogru çekmezse kesinlikle tongaya düşüpte alışkanlıktan öpecekmiş gibi eğilme kıza ismiyle hitap et güzelm canım vs deme bacak bacak üstüne atmamaya çalış atarsanda kahvedeymiş gibi atma ceket giyersende her kalktığında önünü ilikle

• Çikolata değil de Baklava daha uygun olur bence.

Giyimin takım elbise gömlek kıravat felan çok resmi olmasın.Kanvas+kazak gibi olsun...

Teyze ve amca diye hitap edebilirsin...

Muhabbet kısmına gelince de sonunun kötü biteceği şeylerden açma.Örnek: Futbol. Adamın sevdiği şeyleri bulup onlardan konuş.Buna da örnek araba konusu.Erkeklerin genelde bilgili olduğu konudur.Arabası felan varsa onu öv, sizin araba çok iyi az yakıyor felan.Söylediği sözlerin tersini değil de kendinin de aynı fikirde olduğunu hissettir.Bu tarz şeylerle gözüne girersin sana daha çabuk kanı ısınır...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.