Şimdi Ara

--KIZILDERİLİ KATLİAMLARI-- Medeniyetin yok oluşu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
16
Favori
8.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yıl 1492. Herşey Kristof Kolomb'un Yeni Dünya'yı keşfetmesiyle başlamıştı. Bu keşif aslında Kızılderililer için sonun başlangıcıydı.

Oldukça farklı ve renkli kültürleri olan Amerikan yerlilerinin Asya kökenli oldukları ve buzul çağında Amerika kıtasına göç edip yerleştikleri bilinir.

Bu masum insanlara yapılan katliamlar yaklaşık 500 yıl sürdü ve dünyanın kanlı geçmişine adını büyük harflerle yazdırdı.

İşte buda Kristof Kolombun İspanya kraliçesine yazdığı mektup:

“Yeryüzünde bunlardan daha iyi bir ulus bulunmadığına Majestelerin önünde ant içebilirim. Komşularını kendileri kadar seviyorlar, konuşmaları son derece tatlı ve kibar, konuşurken hep gülümsüyorlar. Bu sözlerin hemen ardından ise şöyle yazar: “Elli adamla bu halkın hepsini boyunduruk altına alabilir ve onlara her istediğimizi yaptırabiliriz.”

Tarihte ki ilk biyolojik silahta bu soykırımda kullanıldı.
    Donarak ölme aşamasına gelen yerlilere "Hepatit B" virüslü battaniyeleri vererek toplu bir şekilde ölmelerine yol açtı katliamcılar.
    Ayrıca tek yiyecek kaynakları olan bizonlarında topluca ölmesi soykırım çeşitlerinden birtanesi.

O zamanlarda her getirilen kafatası için belli bir miktar para ödeniyordu.
    Evlerin bodrum katları Kızılderili insanların kafataslarından dolup taşıyordu adeta.

Evine girince ailesini öldürülmüş halde bulan ve intikam için gittiği heryerde onlarca avrupalı öldüren bir halk kahramanı:

Geronimo

En son askerlerden kaçtıktan sonra, askerlerin köydeki tüm insanlara işkence edip öldürdüğünü öğrenen Geronimo, halkı için teslim olmuştur.

Nazilerin Yahudilere yaptığı soykırımdan kat kat fazla insanın öldürüldüğü bir katliam.

İşte koca bir medeniyetin yok oluşu böyle oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karlo -- 20 Ekim 2017; 20:42:8 >

• Hiç ilerlememeliydi insanlık,teknoloji,bilim vs vs. İlerledi de noldu? Eskiden de doğ yaşa öl şeklindeydi şimdi de öyle. En azından eskiden birileri istediği için 30 yıl boyunca okullarda kölelik yapıp bi halta yaramayan bilmesek de dünyanın dönmeye devam ettiği şeyleri öğrenmeye çalışarak geçmiyordu hayat. Ayrıca teknoloji endüstri geliştikçe dünyanın kalan ömrünü azaltarak devam ediyoruz.
  • Hiç ilerlememeliydi insanlık,teknoloji,bilim vs vs. İlerledi de noldu? Eskiden de doğ yaşa öl şeklindeydi şimdi de öyle. En azından eskiden birileri istediği için 30 yıl boyunca okullarda kölelik yapıp bi halta yaramayan bilmesek de dünyanın dönmeye devam ettiği şeyleri öğrenmeye çalışarak geçmiyordu hayat. Ayrıca teknoloji endüstri geliştikçe dünyanın kalan ömrünü azaltarak devam ediyoruz.
  • bu kadar ciddi olduğunu bilmiyordum, üzüldüm şimdi. böylesine bir medeniyetin öldürülmesi kötü bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lejyoner1

Hiç ilerlememeliydi insanlık,teknoloji,bilim vs vs. İlerledi de noldu? Eskiden de doğ yaşa öl şeklindeydi şimdi de öyle. En azından eskiden birileri istediği için 30 yıl boyunca okullarda kölelik yapıp bi halta yaramayan bilmesek de dünyanın dönmeye devam ettiği şeyleri öğrenmeye çalışarak geçmiyordu hayat. Ayrıca teknoloji endüstri geliştikçe dünyanın kalan ömrünü azaltarak devam ediyoruz.

Okulda aldığın eğitimle zaten bilimde buluş yapamazsın. Okulda, sırasında ve sonrasına aldığın eğitim senin aslında kendince 'buluş' yapmamanı sağlar. Böylece gerçek bir buluş yapabilirsin.

bu bir yana, einstein ne demiş ben atomu parçaladım onlar bomba yaptı falan böyle bir şey demişti. öyle yani.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey Amerika kıtasının gerçek sahipleri şimdilerde azınlık. İnsanlık tarihinin en büyük soykırımları uyduruk holokost kadar konuşulmuyor.
  • Özgürlükler ülkesine ilk adım böyle atıldı işte. Özgür insanlar öldürülerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama bunun filmleri yapılmaz.

Çıkıp üzerine tartışılmaz

Peki neden bu gerçek Yahudi soykırımı yalan(Şimde çıkarlar o kadar gaz odası o kadar resim tanık yalan mı?Diyenler yalan arkadaşım)

Hainlerin kapatıldığı iki üç kampı yahudileri katlettiler diye getirmeyin ortaya.Bu gün Yahudiler bile 6.000.000 kişi öldü diyemiyor.

Şu linkleri de bırakalım aşağıya

Neyse konudan sapmadan Amerika kıtası soykırımlar yüzünden baştan aşağıya masum kanıyla yıkanmış topraklardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Funky Boy with Hurricane

quote:

Orijinalden alıntı: Lejyoner1

Hiç ilerlememeliydi insanlık,teknoloji,bilim vs vs. İlerledi de noldu? Eskiden de doğ yaşa öl şeklindeydi şimdi de öyle. En azından eskiden birileri istediği için 30 yıl boyunca okullarda kölelik yapıp bi halta yaramayan bilmesek de dünyanın dönmeye devam ettiği şeyleri öğrenmeye çalışarak geçmiyordu hayat. Ayrıca teknoloji endüstri geliştikçe dünyanın kalan ömrünü azaltarak devam ediyoruz.

Okulda aldığın eğitimle zaten bilimde buluş yapamazsın. Okulda, sırasında ve sonrasına aldığın eğitim senin aslında kendince 'buluş' yapmamanı sağlar. Böylece gerçek bir buluş yapabilirsin.

bu bir yana, einstein ne demiş ben atomu parçaladım onlar bomba yaptı falan böyle bir şey demişti. öyle yani.

Atomu parçalamasının da bize bi yararı yoktu sadece öğrenilmesi gereken daha fazla şey çıkardı. Yapılan tek şey insanoğlunun kendi kendine kendi başına çorap örmesi atom hakkında o şeyleri bilmesek de yaşayabilirdik ve eminim bundan çok daha sakin bi dünya olurdu. Daha uğraştırıcı daha zor ama en azından daha sakin bi dünya
  • çok üzücü şeyler gerçekten. ben inka uygarlıgını da çok merak ediyorum acaba onla ilgili film veya belgesel biliyor musunuz apocalypto gibi film falan

• Biz eski dünya insanlarının bağışıklığı olan hastalıklara bağışıklık kazanamadan onlarla yüzleşmek zorunda kaldıklarından öldüklerini biliyorum. Bahsedilen ölü sayısı on milyonlar ve neredeyse kuzey ve güney Amerika nüfuslarının tamamına yakını, kasten ölümün bu boyutlarda olduğunu sanmıyorum çünkü ellerinde iş gücü kalmıyor ve ithal etme külfetine giriyor Avrupalılar. Varsa kaynak paylaşırsan sevinirim.

Bu arada böyle bir olay varsa çok kolay hasır altı edilebilir çünkü tamamına yakını yok olmuş bir halkın elinde güç kalmaz ve bunu dünyaya pazarlayamaz. Tıpkı 2. dünya savaşında Çingen nüfusunun %90'ının ölmesine rağmen reklamını yapacak Çingen aydınlar olmadığı için bugün bunu kimsenin bilmemesi gibi.
  • O zaman biz ona yahudi tatsızlığı diyelim
  • kökenim kızılderili
  • Yok olmadılar. Hala soyları devam ediyor. Amerika'da bayağı var.

• abd nin yapmadıgı soykırım yokki
  • “Bu adamlara dikkat edin! Topraklarınızı almaya geliyorlar!...”
  • abd toprak almaz.60 yıldır köle gıbı calıstırıp paramızı vergıyle alıyorlar.nıye topraga konsunkı.bedavadan köle buldular
    ıkı baskı tehtıt tamam tum sıyasetcıler kontrol altında
    yılbası yıne herseye zam var maasada 20 tl zam.abd yı doyuramadık gıttı
  • quote:

Orijinalden alıntı: maşık

Ama bunun filmleri yapılmaz.

Çıkıp üzerine tartışılmaz

Peki neden bu gerçek Yahudi soykırımı yalan(Şimde çıkarlar o kadar gaz odası o kadar resim tanık yalan mı?Diyenler yalan arkadaşım)

Hainlerin kapatıldığı iki üç kampı yahudileri katlettiler diye getirmeyin ortaya.Bu gün Yahudiler bile 6.000.000 kişi öldü diyemiyor.

Şu linkleri de bırakalım aşağıya

Neyse konudan sapmadan Amerika kıtası soykırımlar yüzünden baştan aşağıya masum kanıyla yıkanmış topraklardır.

O kamplarda sadece hainler değil işgücü olamayacak(çocuklar,yaşlılar,engelliler vs) çoğunluğu Yahudi 1 milyon yüz bin kişi gerçekten katledildi.İşgücü olanlarda zaten sonrasında öldürüldü.Geri kalanı Ruslar tarafından,savaşlarda soğuktan,açlıktan vs. öldü.Kimi de sürgünde öldü.Ama 6 milyon Yahudinin öldürüldüğüne bende inanmıyorum tabi.

Yahudilerin seçilme nedenleri ticarette özellikle kurnazlıklarıyla fakirlikle boğuşan Avrupa ve bazı Slav ülkelerinde önemli nüfuz elde etmeleriydi.Yahudiler de geçmişte yaptıkları bazı yanlışların farkında ve dinleri sebebiyle de bunu pek gündeme getirmiyorlar.Hristiyan toplumu da sevmiyor Yahudileri.Yahudiler soykırımın soykırım olduğunu söylüyorlar.Ermeniler gibi neyi neye ispatlama derdinde değiller.

Yahudileri sevmem ama onlara yapılan etnik kıyımdı. Bu bir gerçek.

• tarihi savaşı kazanan taraf yazar
  • Kendilerine soykırım yapıldığını iddaa eden Ermenilerin de soykırımcı Amerikaya kaçıp orada lobiler oluşturmaları da ayrı ironik...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.