Şimdi Ara

Kızdırma bujisi ne kadar gerekli

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • servis, usta ve yedek parçacı üçgeninin çok sevdiği bi ürün. altı ay, olmadı bir sene geçmiyor ki o kutsal sarı ışığı yakmasın ve tamirciye gidilip ferahlanılmasın.
    neredeyse marka sektirmeden tüm dizelcilerin sıkıntısı.
    peki bu parçanın ne kadar elzem olduğu hakkında net bir bilgisi olan var mı?
    tamamı patlamış kızdırmalarla gezmenin neye zararı var?
    her yıl asgari 50, azami 200 tl yi yukarıda bahsettiğim üçgene vermenin bize, daha doğrusu aracımıza olan getirisi nedir.?
    benim, oluşmuş ve pekişmiş bir fikrim var fakat yanlış görüyor olabilirim kaygısıyla yardım ve katılımlarınızı bekliyorum.

• kışın işkence çekersin çalıştırmak için. yaz günü kızdırma bujisi arızalı dobloya motor sıcakken bile 5-6 sn kesintisiz marş basmak gerekiyordu.
  • 155Bin kilometredeki 307 1.4 HDi araçta hiç değişmedi. Halen orijinalleri üzerinde.

Kışın kolay marş almasını istiyorsan yaptırmak lazım. Orijinal parça takın bir sefer de, muhtemelen daha uzun ömürlü olur.
  • bir sene den beri dördü de çalışmayan kızdırmalarla en ufak bir sorun yaşamadım desem..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terkene -- 22 Eylül 2014; 14:13:51 >
  • Nisan'dan beri sahip olduğum 308 1.6 HDI'da sorun çıkmadı hiç. Eski sahibi de yakın dostum; 2011'den beri onda da sorun çıkarmadı. Dayımın 2005 model 307 1.4 hdi'sinde dört sene sorun çıkarmadı, QQ 1.5 dCi'de 2011'den bu yana sorun yok. Bence sizin araçta sıkıntı var.
  • dacia sandero dci ,megane 1,5dci, rexton w,320d,transit 330,206hdi son 3 yıldır hiçbirinde buji kızdırma sorunu yaşamadım...
  • dizel aracı çalıştırmadan önce anahtarı bir tur çevirin kızdırma bujisi ışığının sönmesini hazır olmasını bekleyin. hazır olunca startı verin. 300bin küsür km 5 yıldır 3 araç tık yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

dizel aracı çalıştırmadan önce anahtarı bir tur çevirin kızdırma bujisi ışığının sönmesini hazır olmasını bekleyin. hazır olunca startı verin. 300bin küsür km 5 yıldır 3 araç tık yok.

Evet benim 1.3 mjet ypsilonun kitapçığında da bu olay yazıyor, uzun ömürlü turbo kullanımını ararken bunu görmüştüm. Aradığım şeyide bulamadım zaten çok km yapan birisi de değilim motoru ya da turboyu kendi elime alacağımı düşünmüyorum, sattığım kişide patlayabilir. ( tabii soğukken yüksek devir çevirmemek ve birden Kontağı kapatmamaya elimden geldikçe dikkat ediyorum)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profilden yaşadığınız ili göremedim..
    Mesela adana, hatay veya mersinde kızdırma bujisine ihtiyacınız olmaz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınız 1.3 multijet mi bizde doblo vardı yazın buji leri gitti nasıl bi işse araç daha 40.000 de bi de ayrıca 180.000 de transit var hatta 99000 dede var kızdırma bujisi değişmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Aracınız 1.3 multijet mi bizde doblo vardı yazın buji leri gitti nasıl bi işse araç daha 40.000 de bi de ayrıca 180.000 de transit var hatta 99000 dede var kızdırma bujisi değişmedi.

sorun, daha doğrusu en fazla mağduriyet multijetlerde..yani opel ve fiat serisi dizeller kast ettiklerim.
    benim aracım da astra cdti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terkene -- 23 Eylül 2014; 10:53:17 >
  • multijet punto 1 adet kızdırma bujim mefta.

2008 citroen c4 aldıgım beri değiştirmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38F9BBB0B -- 23 Eylül 2014; 12:08:53 >
  • İlginç, kızdırma bujisi öyle kolay bozulan bir şey değil ki, 6 ayda bir çok garip geldi bana

Ben de 1.6 HDi kullanıcısıyım, araç 275.000 km'de, bu güne kadar kızdırma bujileri ile ilgili hiç bir sıkıntısı olmadı.
  • ozgur_gs_91 O kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde araç 1.3 mjet acaba siz Kontağı 1 tur çevirip ışıkların sönmesini bekliyor musunuz çalıştırırken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.