Şimdi Ara

Kız istemeye gittik 15 bilezik 1 set istediler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
19.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BayRealist

quote:

Orijinalden alıntı: SoeXL

Kizi ilk önce bir 6 ay tani,ne lan bu damdan duser gibi direk kizi alcaksin?Belki huyu kotu,belki karakteri sikintilidir.Gorucu usulune karsi degilim fakat kesinlikle birbirinizi en az 6 ay tanimaniz ve az cok birbiriniz hakkinda fikir sahibi olmaniz gerekiyor.6 ay sonra kiza soyle bak şu kadar altini şu kadar masrafi yapmak yerine seninle daha iyi seyler yapabiliriz.(Ev,araba,tatil) Kiz eger redderse onunla evlenme senin esinden ziyade sadece resmi olarak iliskiye girip ayni evi paylastigin bir kadin olur,ama evet falan derse ve karakterini begendiysen birlikte yuva kur.

Yanlış. hayırlısıyla evlenip, iyisiyle kötüsüyle sabrederek ömrünü tamamlayacaksın.

Doğru ve yanlışı seçecek akıl varken, bu kismetimdir deyip yanlışı kabul et, sonra da bu benim kaderim de sende çocuklarında bir ömür sıkıntı çek, adını da imtihan koy

Kusura bakmayın ama düşünce biçiminiz yanlış. Evlilik o şekilde kurulmaz. Yani önüne kötü bir insan çıksa kabul edecek, kismetimdir deyip bi ömür onun kahrını çekeceksin.

İyice düşünüp, doğruyu yanlışı seçip, ben bununla bir ömür geçirebilir miyim diye kendine sorup, gereksiz yere çok da fazla incelemeden, evlenmek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çar diziyolar sanki anasını satayım ne biçim adetlerimiz var be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok kız isteme ortamında bulundum kızın ailesi abartmış olayı size afedersiniz yolunacak kaz gözüyle bakmış. Yaş ilerler ama sevgi saygı olmadan maddiyat üzerine kurulu evlilik daha çok strese sokar hocam.

Bu gibi durumlarda hediye tarzında birkaç bilezik veyahut bir set takımından fazlası aşırıya kaçar. Zaten imam nikahı kıyılırken hoca mihir biçer atıyorum 100 gr altın. Onu da verdiğin set takımı veya bilezik karşılamazsa üstüne verirsin birşeyler o kadar. En fazla düğünde ekstradan birşey takılır o kadar. Onu da genelde erkek tarafı verdiği set takımı veya bilezikleri tekrar takıyor düğünde. Demem o ki birşeyler verilir takılır ama 15 bilezik+set takımı aşırıya kaçar. Allah korusun nişan bozulursa elinde patlar

• Elbette takı da akılır edilir ama herkesin gücü nispetinde olur bu işler.Eğer karşı taraf adet belirtecek,kalınlık söyleyecek kadar ziynet istiyorsa zaten o aileden kanımca uzak durmak gerekir.Ya da herkes dengi dengine deyip kimse kimseyi kırmadan yol yakınken ayrılmak en mantıklısı olur.
    Allah (cc) aç gözlü insanlardan korusun hepimizi.
  • Kız bunun neresinde demedin mi
  • babasının hayrınamı istiyor ? geline takılıp sende kalacak evlenince bozdur
  • benden de 10 bilezik 3 yüzük bir set istediler ama 10 bilezik 3 yüzük yarım set aldım razı ettim

çok sıkı pazarlıkçıyımdır
  • Bizim de şöyle bi sorunumuz var arkadaşlar ben aydinliyim burda adetler şöyle genel olarak. Kız evi evin içini döşer, erkek evi ev alır. Abim nasipse yazın evleniyor kız tarafı Manisali dediler ki düğün olacak salon parasını erkek tarafı öder adet böyle diyo onların düğününü biz yapacaz yani. Abim de seviyo mecburuz artık. Abimlerin eşyası ivir zıvır nolcak dedik onları gençler alsın artık ikisi öğretmen kendi istediklerini kendileri alsın diyo. Neler göreceğiz bakalım artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bilezikler kıza takılıyor yani senin oluyor evlenince bozdur parayı kullan takılar sadece düğünde göstermelik
  • Hocam sorsaydınız belki böbrekle takas yapıyorlardır.

• ziynet eşyası kanunen kadına aittir mahkemede boşanirsanız kadinına verilmesini söyleyecek bu yüzden evlenince hemen bozdurun ve parayı yiyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 28 Mart 2017; 19:15:1 >
  • Siz dua edin o kadar bilezik altın vs verip bir de üzerine kızın borcu olmasın. Kızın adına kredi çekerler, öğrenim kredisi borcunu ödemezler vs. damat ödesin haahhaha diye size itelerler. Nitekim böyle karaktersiz aileler mevcut ülkede. Kızlar da ailesine toz kondurmaz. Lakin kendi boğazından kıstığının, kendi rıskını ailesine verdiğinin farkına varmaz bu tip kızlar. Allah yardımcın olsun kardeşim. Evlilik şart bişey değil boşver. Olursa olur, olmazsa boşver gitsin...
  • Gerdanlık 4 Lira
    25 ayar 15 adet bilezik 50 Lira
    Mobilya 15 lira
    beyaz eşya 5 lira

75 lira bunlar görünenler.
    ben 6 bilezik almıştım. gerdanlıkta istemedi

Hocam kızı bilmemde ailesinden uzak dur. ne yapacak o kadar bileziği ? saçma saçma adet çıkarıyorlar. kesinlike kabul etme. bu ne abi kızı mı pazarlıyorlar ?
    en fazla 8 bilezik al. max 8 fazlasını alma kendinede yazık etme. 15 bilezik alacağına git passat falan al anasını sataym daha iyi değer kazanır
    kredi ile alırsanız sonra bilezikleri bozup faizlerini ödersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 27 Mart 2017; 17:19:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rockcash

Siz dua edin o kadar bilezik altın vs verip bir de üzerine kızın borcu olmasın. Kızın adına kredi çekerler, öğrenim kredisi borcunu ödemezler vs. damat ödesin haahhaha diye size itelerler. Nitekim böyle karaktersiz aileler mevcut ülkede. Kızlar da ailesine toz kondurmaz. Lakin kendi boğazından kıstığının, kendi rıskını ailesine verdiğinin farkına varmaz bu tip kızlar. Allah yardımcın olsun kardeşim. Evlilik şart bişey değil boşver. Olursa olur, olmazsa boşver gitsin...

vay be. neler var ya. kafaya bak. damat ödesin demek
  • RASYONALIST kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam. Kızlarını kusura bakmayın ama hala mal gibi gören anne babalar var. Üstelik bu para alma mevzusunu da cem yılmazın sucuk ağacına çevirip "bu kızdan da iyi para kaldırdık ha" diyebilecek kadar karaktersizler var. Allah ülkecek sonumuzu hayır etsin :/
  • iyi de kardeşim o alacaklarını kıza takacaklar,sen aşık olup evlensen bile kıza bunları almak zorundasın bu zamanda ben para pul istemiyorum koluma bilezik de alma senin sevgin bana yeter diyen kız bulursan ayağını yıka suyunu iç
  • okuyunca anasının a.......... diyesim geldi one lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

iyi de kardeşim o alacaklarını kıza takacaklar,sen aşık olup evlensen bile kıza bunları almak zorundasın bu zamanda ben para pul istemiyorum koluma bilezik de alma senin sevgin bana yeter diyen kız bulursan ayağını yıka suyunu iç

Yorumunda haklisin ama durum su adama sorsalar ne kadara gucun yeter diye deseki 3 tane 4 tane yetiyorsa gucu 6 tane diye belirtir islerine gelmezse olmaz evlilik ama adamin alamayacagi kadar pahali istekler sacma yoksa mihirdir verilir. Bunlari fazla kafaya takmamak lazim Allah hep dengi dengine insanlari karsi karsiya getiriyor. Bizimde nasibimiz cikar elbet bilezikle karin doymuyor zamanla atiyorum 5 sene gecti evleneli ev aldilar belli bir seviyeye geldiler diyelim o zaman adam zaten mucevharata basar parayi mezara goturmeyecekya kim istemez esine pirlanta takmayi kolye takmayi zihniyet cok degisti

• Eşin olacak kişiye takıyorsun kardeşim sonuçta gene ailende kalacak .Adet olarak ve diğer durumları düşününce bir nevi kızın garantisi gibi düşün yani . Ha illede bu olacak demek yanlış anlayışlı olmalılar oda ayrı iş .
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhodo19

quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

iyi de kardeşim o alacaklarını kıza takacaklar,sen aşık olup evlensen bile kıza bunları almak zorundasın bu zamanda ben para pul istemiyorum koluma bilezik de alma senin sevgin bana yeter diyen kız bulursan ayağını yıka suyunu iç

Yorumunda haklisin ama durum su adama sorsalar ne kadara gucun yeter diye deseki 3 tane 4 tane yetiyorsa gucu 6 tane diye belirtir islerine gelmezse olmaz evlilik ama adamin alamayacagi kadar pahali istekler sacma yoksa mihirdir verilir. Bunlari fazla kafaya takmamak lazim Allah hep dengi dengine insanlari karsi karsiya getiriyor. Bizimde nasibimiz cikar elbet bilezikle karin doymuyor zamanla atiyorum 5 sene gecti evleneli ev aldilar belli bir seviyeye geldiler diyelim o zaman adam zaten mucevharata basar parayi mezara goturmeyecekya kim istemez esine pirlanta takmayi kolye takmayi zihniyet cok degisti

yav kardeşim tabi orası öyle davul dengi dengine çalar demişler.Sen de kendi çapına göre bir kızla evleneceksin zaten ona göre harcaman olacak,yoksa fakir fukara bir ailenin kızını istemeye gittiğinde böyle saçma istekler olursa kalkar küfür edersin.Yoksa asgari ücretle çalışıp 10 bilezik alacak halin yok

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.