Şimdi Ara

Kız istemeye gittik 15 bilezik 1 set istediler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
19.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 38erciyes

Bu tatsız cevap üstüne baklavayı ve şekeri alıp evden çıkmanızı mı istediler?

Hayır istemeye gitmeye 2 3 gun kala kız söyledi.Ailem 12 bilezik istiyor bende onlar gibi düşünüyorum dedi ve bende bunu diyip ayrıldım.Yani isteğimizi bilip ona göre istemeye gelsinler demişler akıllarınca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlayıssız ailelerin yaptıgı seyler bunlar.Senin durumun ne ki bunları istemişler senden.

• quote:

Orijinalden alıntı: exerion

Anlayıssız ailelerin yaptıgı seyler bunlar.Senin durumun ne ki bunları istemişler senden.

kişiliğimle ilgili sorular sormalarını beklerken konu sadece maddiyat halini aldı.
  • Yaş geçerse geçsin ne olacak?

Öncelikle kendiniz için yaşamayı öğrenin sonra evlenmeyi düşünün, bu arada yaş kaç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kız calısıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

quote:

Hayır istemeye gitmeye 2 3 gun kala kız söyledi.Ailem 12 bilezik istiyor bende onlar gibi düşünüyorum dedi ve bende bunu diyip ayrıldım.Yani isteğimizi bilip ona göre istemeye gelsinler demişler akıllarınca

Yaş kaç hocam iyi demişsin.

• BOSS MU KESİYONUZ OLM O NE

• Isı yokusa sur ayrılcam de blof yap

Kız senı sevıyorsa aglar zırlar aılesı mecbur para ısteyemez senden ama tum ısın ıcıne s.cma blof yaparken

• Kız isteme olayı kaldı mı hala???

• quote:

Orijinalden alıntı: Dethagorf

quote:

quote:

33 hocam..Benim hiçbir zaman aman yaşım geçiyor alttan alayım evleneyim bu kızı kaçırmayayım diye bi düşüncem olmadı bundan sonrada olmaz.Asla taviz vermem,yasadiklarimdan biliyorum ipi biraz kızın ve ailesinin eline verirseniz asla bırakmazlar o ipi,sömürürlerde sömürürler.

Ben kendimi sıkıntıya sokup onların istediği bilezikleri istedikleri evi alıpta evlenince paso borc ödeyeceksem ne anladım o evlilikten.Evliliğin temeli maddiyat üzerine kuruluyorsa o işten hayır gelmez asla.Yani aklı başında insanlar derki boşverin şaşalı düğünü,bilezikleri,fizuli harcamayı falan.oralara harcayacağınız parayla evlenince geleceğinizi garantiye alın falan der.Yani ben olaya bu gözle bakıyorum ölene kadar bekar kalacağımı bilsemde asla taviz vermem

Sonuc olarak ayrıldım 6 ay sonra biriyle evlendi 1 sene sonrada elin oğlu kucaginda çocuğuyla babasının evine yolladı.Bilezik ve ev olunca herseyin yolunda gitmeyeceğini görmüş oldu ama biraz geç oldu

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 26 Mart 2017; 21:47:4 >

• aşık olsanda isterler. bu bir nevi senin güvenirliğini ölçmek için. kızda o bilezikler olduğu sürece canın istediğin gibi bırakamazsın onu. ve de bilezik yapamayacak kadar fakirsen zaten hiç vermezler o kızı.
  • Hocam kız tarafı kullandığınız nick gibi rasyonel davranmış biraz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dethagorf

quote:

quote:

33 hocam..Benim hiçbir zaman aman yaşım geçiyor alttan alayım evleneyim bu kızı kaçırmayayım diye bi düşüncem olmadı bundan sonrada olmaz.Asla taviz vermem,yasadiklarimdan biliyorum ipi biraz kızın ve ailesinin eline verirseniz asla bırakmazlar o ipi,sömürürlerde sömürürler.

Ben kendimi sıkıntıya sokup onların istediği bilezikleri istedikleri evi alıpta evlenince paso borc ödeyeceksem ne anladım o evlilikten.Evliliğin temeli maddiyat üzerine kuruluyorsa o işten hayır gelmez asla.Yani aklı başında insanlar derki boşverin şaşalı düğünü,bilezikleri,fizuli harcamayı falan.oralara harcayacağınız parayla evlenince geleceğinizi garantiye alın falan der.Yani ben olaya bu gözle bakıyorum ölene kadar bekar kalacağımı bilsemde asla taviz vermem

Sonuc olarak ayrıldım 6 ay sonra biriyle evlendi 1 sene sonrada elin oğlu kucaginda çocuğuyla babasının evine yolladı.Bilezik ve ev olunca herseyin yolunda gitmeyeceğini görmüş oldu ama biraz geç oldu

Biraz uzun oldu kusura bakmayın

Neden kusura bakayım hocam iyi olmuş.

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    Helal olsun hocam.Kız mal değildir.Alınıp verilirken para olmaz.Ha aileler arası 1 bilezik veya usulünce birşeyler takılır o kadar

• Ona vereceğin paranın çeyreğinin çeyreğinin çeyreği ile güzel bi hatuna git.

• Yok kardeş Sahibinden'de ilan açıp ücretsiz sahiplendirme yazıyorsun

• Sonra nedem gecim olmuyor cart curt evliligede borclu baslatiyorlar adami faize giriyor adam o istekler yuzunden faizlede atesten esyalari eve getiriyirlar evde huzur kalmiyor 5 krs birikmis param yok aileminde benimde 20 yasindayim okuyorum bu masraflari her aile kaldiramaz daha evi var gelinligi bal ayi ohooo bankalar adamin bir tarafindan kan alirlar kaan. Hic ahlak iman sadakat kuran Allah soran yok. Uzuluyorum bu duruma

• quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

aşık olsanda isterler. bu bir nevi senin güvenirliğini ölçmek için. kızda o bilezikler olduğu sürece canın istediğin gibi bırakamazsın onu. ve de bilezik yapamayacak kadar fakirsen zaten hiç vermezler o kızı.

Adam kafaya koydumu hic birsey gormez gozu 15 bilezik ne adam 1 sn lik gafletle katil oluyor istisnalar haric kim planlayarak adam olduruyor bir sn yeye bakar mesele bilezikse kolunu keser alir bozar bilezigi saklar nakit olarak ayrica o is bozulursa kiz tarafi vermek zorunda o bilezikleri evlilik sozu bitmis evlilik bitmis adamsa vermesi lazim

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Cem yilmaz diyorya filimde bu haliyi dokuyan adam kor oldu hastane masraflarida dahil ondan o kadar pahali diye o geldi simdi aklima gucun yoksada istiyorlarsa dogru olmaz alim gucu varsa alir zaten

• Hocam olay yeni oldu sanmistim uzun zaman olduda yeni mi actiniz konuyu 6 ay sonra evlendi 1 sene sonra geri geldi felan 2 sene mi gecti ustunden bu olayin. Islami sartlar icinde verilmesi gerekiyorsa verilir tamamda 12 tane nedir insaf neye gore hesapladilar anlamiyorumki kac bilezik almaya gucun yeter der insan hic olmazsa adet yerini bulsun alinir ama Allah kaldiramayacagi yuku kuluna yuklemezken ailelerin derdi ne evlilige borclu baslatiyorlar adami sanki kendileri cok herseye uygun evlendiler esyalar huzur getirmez tecrube edince anlarlar. Eskiden esyalar kullanilir insanlar sevilirdi. Simdi insanlar kullaniliyor esyalar seviliyor. Adamda iphone var 4500 tl vermis elimden dusse diyor telefon yere dusmeden goz yasim yere duser diyor alma o zaman oyle telefon ilac degilya sanki kafaya bak adamdaki 30 35 yasindada vardir ha rahat

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.