Şimdi Ara

KIZ EVLENME TEKLİFİ ETTİ[Teklifi yineledim mıçtım sanırım]-[BABAM RESTİ ÇEKTİ]] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
14
Favori
17.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vi 

Selam dostlar,bu sabah evlenme teklifi aldım.Ağlayacak gibi oldum duyunca,sarıldım 30 dakika boyunca kaldık öylece... Cevap vermedim, henüz ne yapacağımı bilmiyorum,kızın annesi babası yok üniversite öğrencisiyiz 2'miz de.Gizlice evlensem mi aileme söylemeden? Ailem izin vermez çünkü okulumuz bitmeden evlenmemize.Hayır dersem benden umudu keser diye korkuyorum.Ne yapacağım lan ben.En mutlu olmam gereken günde yaşadığım duygulara bak yardımcı olun şu kardeşinize .

Kız arkadaşın Vi'ya benziyorsa kaçırma derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Madem ciddisiniz üniversite sırasında evlenmek değil de en azından söz yapın. Okulunuz bitince hayatınızı sıfırdan kurun. Ne diyelim..

+1 nişan yapın, ailenle falan tanıştır. okul bitince evlenirsin. ama kıza hayır deme
  • Böbrekleri sar gönder
  • Öksüz yetimmiş evlen eğer düzgün ve namusluysa.
  • Evlilik çok büyük bir sorumluluk, okulun bitmeden evlenme derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  KIZ EVLENME TEKLİFİ ETTİ[Teklifi yineledim mıçtım sanırım]-[BABAM RESTİ ÇEKTİ]]
  • Seviyorsan, gelecekte görüyorsan en azından söz yapın aranızda.. Hele bi okul bitsin , ondna sonrasına karar verirsiniz kardeşim. Ailenede kız arkadaşın olduğunun konusunu aç daha fazla geç olmadan.
  • Dostum eğer seviyorsan, gerçekten bir ömür geçirmek istiyorsan evlenme teklifini kabul ettiğini söyle. Uygun bir dille anlat ailene ve kıza. Bence acele etmeden sözlenme, nişan tarzı şeyleri yapın. Evlenme kısmı ise mezun olduktan sonraya kalsın. Tabi tam olarak durumlarınızı bilemiyorum ama bence en mantıklı yol bu gözüküyor. Zaten evlenmek öyle ha diyince olacak iş değil ki.
  • yaptığın fedakarlıklardan film olurmuş kardeşim. bence de okurken evlenmen olmaz. Yani çok zor olur

kimse de sormamış hangi bölümde okuyosun diye. hani yüksek lisans vs yapman gereken bi bölüm ise hayata atılman daha da uzayabilir.

askerden döndükten sonra evlenmek en mantıklısı. ama dediğim gibi bu da uzun yıllar sabır ister
  • Bence de aranızda bir soz yapın. Yalnız yapmadan önce git ailene ve kıza bunun nedenlerini, neyin ne olduğunu açıkla.

Ayrıca şimdiden mutluluklar, Allah bir yastıkta kocatsın.
  • ne güzel hiç dertsiz kız al gitsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: nty35

yaptığın fedakarlıklardan film olurmuş kardeşim. bence de okurken evlenmen olmaz. Yani çok zor olur

kimse de sormamış hangi bölümde okuyosun diye. hani yüksek lisans vs yapman gereken bi bölüm ise hayata atılman daha da uzayabilir.

askerden döndükten sonra evlenmek en mantıklısı. ama dediğim gibi bu da uzun yıllar sabır ister

Sağolasınız güzel yorumlarınız için teşekkürler.

@pelerinli
    @sonyeja
    @Zenci Forvet
    @Code Doctor
    @xsblack
    @MYılmaz4646
    @KaptanCe

• quote:

Orijinalden alıntı: This Time

kızın anne babası yoksa sahip çık o kıza.

yüzüstü bırakma sakın.

+1
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

quote:

Selam dostlar,bu sabah evlenme teklifi aldım.Ağlayacak gibi oldum duyunca,sarıldım 30 dakika boyunca kaldık öylece... Cevap vermedim, henüz ne yapacağımı bilmiyorum,kızın annesi babası yok üniversite öğrencisiyiz 2'miz de.Gizlice evlensem mi aileme söylemeden? Ailem izin vermez çünkü okulumuz bitmeden evlenmemize.Hayır dersem benden umudu keser diye korkuyorum.Ne yapacağım lan ben.En mutlu olmam gereken günde yaşadığım duygulara bak yardımcı olun şu kardeşinize .

Şimdi aynı evdemi yaşıyorsunuz. aranızda ki ilişkinin derinliği nedir. kızın sana evlenme teklifi etmesi garip geldi biraz senin niyetin pek yok galiba

Kız doğulu.Anne-babasını 12 yaşında trafik kazasında kaybetmiş.Bu olaydan sonra köyünden biri ile zorla evlendirmeye çalışmışlar 13 yaşında iken.Hiçbir akrabası sahip çıkmamış.O da kaçmış köyünden 5 parasız İzmir'e gelmiş.Yaşlı bir dedenin yanına sığınmış burada..Dede tüm okul masraflarını karşılamış hiçbir karşılık beklemeden kızın anlattıklarını duyunca.Liseyi kazanıncaya kadar okul hayatına sorunsuz devam etmiş.Lise 1'de ise babası yerine koyduğu o dedeyi de kaybetti.Dedenin tek odalı evi ona kalmıştı.Ama parası yoktu hiç .. mahalle esnafı sayesinde 2 sene idare etti okula devam etti zor da olsa...Neyse,çocuk yaşımda bile onun güzelliği beni çok etkilemişti.1-2 sene boyunca iyi arkadaşlık kurmuştuk onunla.O dönemlerde çocukça bir arkadaşlıktı. Zaman ilerledikçe onsuz tek saniye geçiremiyordum.Lise 3 te okula devam edemeyeceğini söylemişti parasızlıktan...Bunu kabul etmedim,edemezdim onun suçu değildi çünkü yoksulluğu. 1 sene boyunca okuldan sonraları çalışmaya başladım günde 15 Lira kazanıyordum.Harçlığımdan ise haftalık 30lira biriktiriyordum...Zor da olsa ikna ettim onu okula devam etmeye.Bu onun tek ve son şansı idi çünkü...Lise 3'ün sonlarına doğru iyice yakınlaşmıştık ,çocukça başlayan arkadaşlığımız sevgiye aşka dönüşmüştü lise yıllarımız bitmek üzereyken...Sonunda mezun olduk sınava girdik ve umduğumuz puanları aldık.Aynı üniversiteyi tercih ettik..Sonuçlar açıklandığında havalara uçtuk başarmıştık aynı bölüm ve aynı üniversiteyi kazanmıştık.Durumu patronuma anlattım ve borç istedim kızın kayıt masraflarını karşılamak için bu durum 3 yıldır devam ediyor 2-3 milyar borcum falan var şu an patrona.Ailemin haberi yok hiçbir şeyden zaten,lisede iken de yatılı kalıyordum zaten ailemden uzakta,onlar bilse okul sonrası çalıştığımı falan oyarlar beni vallahi.İlişkinin derinliğini sormuşsun,Kızı çok seviyorum,canım kanım gibi .. Koruma kollama isteğim çok fazla bunun acıma duygusundan kaynaklanma ihtimalindan korkuyorum fazlasıyla, öyle değildir dimi ya?Aşırı bağlandım kıza,sürekli onu düşünüyorum klavye sırılsıklam oldu zaten bunları yazarken .Benim de evlenmeye niyetim var ama dedğim gibi ailem izin vermez ve kıza ne diyeceğimi bilmiyorum.Onca şey yaşamış zaten bir de ben hayır olmaz dersem yıkılır benden soğursa ne yaparım ben? ne yapacağımı bilmiyorum kafam çok karışık yardımınız lazım arkadaşlar ya...

@LonelyHunter
    Ciddi misin hocam?

@-berkay-
    Kaç yıldır bağlıyım kıza hocam soğusam soğurdum şimdiye kadar,

@Xenical
    Olabilir mi sence öyle bir şey? Pek sanmıyorum ama

@proteo
    hikayemizi anlattım abicim bir daha fikirlerini belirtir misin bana

@This Time
    kimsesi yok!

@Jake LaMotta
    komik olan nedir abicim?

@sarman29
    amin

Film gibi bir hikaye.Hayatınıza tam anlamıyla düzen ve gelir gelinceye kadar erteleyin. Bu vakte kadar idare etmişsiniz mezuniyete kadarda idare edebilirsiniz.Sonrasında hayırlısıyla evlenip mutlu olursunuz inşallah.

• Ulti at kaç GG WP.
  • Kac bize gel ortalik durulana kadar ben sana bakarim hem kizda umidi kesmis olur

• bu yaşta hiç gerek yok bence nişan yüzüğü gibi bişey yapın aranızda ailene falanda bahsetme bence gerek yok
  • Az sabır yiğenim

• Anne baba bilicek üzülürler sonra.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ailenin maddi durumu iyi ve sana bu konuda izin verip eşya, ev konusunda maddi olarak destek cıkarlarsa, kızlada bir gelecek düşünüyorsan evlen dostum ama aksi bir durumda asla. benim ailemde üniversite son sınıfta 23 -22 yaslarında iken evlenmişler ve onların 2 çift arkadaşıda aynı şekilde. şu anda bizimkilerde dahil bu 3 çift ayrıldı (yaklasık 25 yıl sonra) bu 3 çiftin iki tarafıylada konustum bu konuları zaten bir tarafı ailem mecbur konusuyorsun hepsinin söylediği ortak şey, okurken evlenmemiz bizi bitirdi. birşeyleri kendimiz yapmak istedik ve borç harç la evlendik. hayatımızın baharında hem evliliğin yükünün altına girdik hemde bizi cok zorlayacak maddi yükün altına girdik sevgimizin cogunu bu dönemde tükettik demeleri oldu. kendi ailemi biliyorumannemle babamın birbirleriyle kavga ettikleri kotu soz soylediklerini bir kez bile gormedimi diger iki çiftin özel hayatlarını bilemem ama dısarıdan onlarında oyle bir durumları yok gibiydi ama bir şekilde hayatlarının erken döneminde kaldırabileceklerinden büyük sorumluluğun altına girmek tüketmiş onları anladıgım kadarıyla. belki bu 3 ciftin bu durumu tesaduftur ama benim denk geldigim "okurken evlenen ciftler" in bu şekilde konusmaları ve benzer kader paylasmaları dikkatimi cekti. bence guzel bir dille konus kızla ve okulunuzu, askerliginizi ve iş durumunuzu netleştirmeden boyle bir sorumlulugun altına girmeyin.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.