Şimdi Ara

Kız beni reddetti ama hala daha sinemaya çağırıyor (editlendi)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
67
Cevap
0
Favori
5.913
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kız beni reddetti ama hala daha sinemaya çağırıyor (editlendi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    24 Mesaj
    Kıza dedim ki eğer bu bir 'date' olacaksa gelirim yoksa gelmem. K:Kız, B:Ben (Not:Kız yabancı)

Kız: Date?
    Ben: Evet neyi kastettiğimi biliyorsun. Sen beni reddetmiştin. Ben şimdi karar verdim böyle devam etmek istemiyorum.
    Kız: Ben düşünmüştüm ki arkadaşız
    Ben: Hayır. Ben senle buluşmaya devam ettim çünkü ne kadar ciddi olduğumu göstermek istiyordum. Eğer senle o gün buluşmayı kesseydim Mert ciddi değil benden gerçekten hoşlanmıyor. diye düşünebilirdin.
    Kız: (Cevap vermedi daha, vermez de galiba, umrumda da değil:))

5 hafta önce beni reddetmişti. İyi bir çift olabiliriz demiştim o da erkek arkadaşa ihtiyacım yok demişti. Şimdi de beni sinemaya çağırıyor anlamadım bu işi.

NOT: Bu beni reddettiğinden beri ara ara buluştuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MILWAUKEE BUCKS -- 8 Aralık 2019; 14:48:24 >

|
    |
  • yol yordam bilirsen evet olacak. kızı güzelce böyle net bir laf ile geri çevir, kızın gözünde yücelirsin. ama seni: "erkek arkadaş ihtiyacım yok" diye elinin tersiyle iten birinin hemen ardından yapıyor olduğu sinema davetini anında kabul edecek olursan, ve ağzın kulaklarında olarak kızın karşısına çıkarsan, zaten düşük olan karizman kızın gözünde tamamen sıfırlanır.

kızın bu çağrıyı yapmasınada iki neden var; 1- bu tarz olaylarla hiç karşılaşmadı isen internette birçok kişinin kızlar hakkında böyle yazıyor olmasını garipseyebilirsin ama kızlarda bu olay gerçekten var. kız bir erkeği çağırdığı anda o erkeğin hemen gelmesi, hemen kulak veriyor olması, kıza haz veriyor, ama, o erkeği de kızın gözünen düşürüyor. kıza haz verme kısmı önemli. kızlar daha çok sayıda erkeği çağırıp yanlarına getirdiklerinde kendilerinin daha kuvvetli kız olduğunu psikolojik olarak hissedip haz duyarlar. reni reddetmiş olan o kız ertesi hafta başka bir erkeği sinemaya davet edebilir. bi sonraki hafta da gene seni davet edebilir. siz erkek tayfası olarak: "yahu sapık mısınız? biz arkadaşız, normal bu yahu" deyip kızın çağrılarına kulak vere vere kızın yanında ağzınız kulaklarınızda gezebilirsiniz. bu tarz bir şey gerçekleşirse kız size çok iyi davranacaktır, güler yüzlü olacaktır, iyi biri olduğunuzu öyleyecektir, ancak, kızlarla ilgili bilmeniz gereken bir numralı şey kızların söylediklerine iplememenizdir. böyle bir senaryoda siz kızın gözünde "erkek" değil, "arkadaş" rolündesinizdir. kızlar ilgi duydukları erkekler ile arkadaş olmayı hayal etmezler. beyaz atlı prense dert anlaılmaz, beyaz atlı prens özel konumdadır, öyle "dert paylaşılan diğer biz kız arkadaş" gibi olmamalıdır. kız içinden bunu hayal eder ama dışından bunu söylemez. dışından: "romantik ol, bana teklifle gel, dediğimi yap" falan der ve bunları yaparsan sen kızın gözünde sıfırlanırsın.

ikinci neden ise, maliyet ödetme içgüdüsü olabilir. bu da gerçek bir kız içgüdüsüdür.

bunları yazmamın nedeni kızı şeytan gibi gösterip seni soğutmak değil, tam tersine, bunların farkında olan kişiler kızları elde etmey yolunda avantaj kazanırlar. kızlar arkadaş olunacak ve istedikleri şeyler yerine getirilecek insanlar değildirler, kızlar yönetilmeyi bekleyen kişlerdirler. yönetilirlerse mutlu olurlar ve erkeğei bağlanırlar. ve evet, kızı reddetmenin gerçekten bu noktada faydası var.

her şeyi geçtim, matematikteki oyun teorisindeki "kanıtlanmış" ve doğadaki hayvanların da uyguladıkları en temel sosyal yaşam kanunu şunu söyler:

1- sana kötü karşılık verilmedikçe sen hep iyi karşılık ver.
    2- kötü karşılık aldığın birine anında kötü cevap ver (reddedeni sen de reddet) çünkü bunu yapmazsan karşı tarafın gözünde enayi konumuna düşersin ve ikinci bir kötülük yapmasya cesaret bulur (olumsuz/kötü tepkiye olumlu/iyi tepkiyle cevap vermek senin zayıf ve güçsüz olduğunun kanıtıdır)
    3- karşı taraf sana kötü karşılık vermeyi sonlandırdığı an sen de iyi moda geri dön (kincilik yapma)

bunlar varsayım değil. deneylerle kanıtlanmış, ve hayvanların da gerçekten bu şekilde yaşadıkları gözlemlenmiş.

kısacası, kız seni reddetmiş ve şu anda kıza olumsuz yanıt vermenin "iyi yönünün de olacağını" anlayabilmek için illa kız doğasını araştırmaya da gerek yok. oyun teorisine göre keşfedilen doğa yasaları da bunu söylüyor zaten. (yani bu kuralları erkeğe karşı da uygulayabilirsin, etrafındaki arkadaşlık ilişkilerini gözlemlersen bu kuralı uygulayan kişilerin daha saygıdeğer konum kazandıklarını görebilirsin)

tabi kızın teklifini geri çevirmek tek başına seni bi yere getirmeyecek. sadece "atılmış doğru bir adım" olacak. ama zirveye varmak için çok sayıda doğru adım atmak gerekiyor. kızlar kendi başına eğlenen erkeğin yaşamına dahil olmak isterler, ve yönetilmek isterler. aşağıdaki arkadaşın söylediği gibi, sinema teklifini net şekilde geri çevirip başka bir teklif yapıp kızı yönlendirmek de bir seçenek. burda zirveye giden asıl rota ise, kıza: "bak ben kendim eğlenmesini ve yaşamasını biliyorum" diye göstermek ve kızın seninle yaşamayı, senin yanında "yancı" olmayı hayal etmesini sağlamaktır. bunu nasıl yapacağın sana kalmış. ama seni reddeden birinin sinema teklifini kabul edip kızın yanında bir "yancı" olursan kızı tamamen kaybedersin.
  • Binbaşı
    1547 Mesaj
    Canı sıkılmıştır. Seni kullanacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

|
    |

|
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: Naega-

Gitme sakın
    Gitmezsem benim avantajıma birşeyler olacak mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj
    Hesap ödetecek.

|
    |
  • Yarbay
    3017 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MILWAUKEE BUCKS

Gitmezsem benim avantajıma birşeyler olacak mı ?

Alıntıları Göster
    yol yordam bilirsen evet olacak. kızı güzelce böyle net bir laf ile geri çevir, kızın gözünde yücelirsin. ama seni: "erkek arkadaş ihtiyacım yok" diye elinin tersiyle iten birinin hemen ardından yapıyor olduğu sinema davetini anında kabul edecek olursan, ve ağzın kulaklarında olarak kızın karşısına çıkarsan, zaten düşük olan karizman kızın gözünde tamamen sıfırlanır.

kızın bu çağrıyı yapmasınada iki neden var; 1- bu tarz olaylarla hiç karşılaşmadı isen internette birçok kişinin kızlar hakkında böyle yazıyor olmasını garipseyebilirsin ama kızlarda bu olay gerçekten var. kız bir erkeği çağırdığı anda o erkeğin hemen gelmesi, hemen kulak veriyor olması, kıza haz veriyor, ama, o erkeği de kızın gözünen düşürüyor. kıza haz verme kısmı önemli. kızlar daha çok sayıda erkeği çağırıp yanlarına getirdiklerinde kendilerinin daha kuvvetli kız olduğunu psikolojik olarak hissedip haz duyarlar. reni reddetmiş olan o kız ertesi hafta başka bir erkeği sinemaya davet edebilir. bi sonraki hafta da gene seni davet edebilir. siz erkek tayfası olarak: "yahu sapık mısınız? biz arkadaşız, normal bu yahu" deyip kızın çağrılarına kulak vere vere kızın yanında ağzınız kulaklarınızda gezebilirsiniz. bu tarz bir şey gerçekleşirse kız size çok iyi davranacaktır, güler yüzlü olacaktır, iyi biri olduğunuzu öyleyecektir, ancak, kızlarla ilgili bilmeniz gereken bir numralı şey kızların söylediklerine iplememenizdir. böyle bir senaryoda siz kızın gözünde "erkek" değil, "arkadaş" rolündesinizdir. kızlar ilgi duydukları erkekler ile arkadaş olmayı hayal etmezler. beyaz atlı prense dert anlaılmaz, beyaz atlı prens özel konumdadır, öyle "dert paylaşılan diğer biz kız arkadaş" gibi olmamalıdır. kız içinden bunu hayal eder ama dışından bunu söylemez. dışından: "romantik ol, bana teklifle gel, dediğimi yap" falan der ve bunları yaparsan sen kızın gözünde sıfırlanırsın.

ikinci neden ise, maliyet ödetme içgüdüsü olabilir. bu da gerçek bir kız içgüdüsüdür.

bunları yazmamın nedeni kızı şeytan gibi gösterip seni soğutmak değil, tam tersine, bunların farkında olan kişiler kızları elde etmey yolunda avantaj kazanırlar. kızlar arkadaş olunacak ve istedikleri şeyler yerine getirilecek insanlar değildirler, kızlar yönetilmeyi bekleyen kişlerdirler. yönetilirlerse mutlu olurlar ve erkeğei bağlanırlar. ve evet, kızı reddetmenin gerçekten bu noktada faydası var.

her şeyi geçtim, matematikteki oyun teorisindeki "kanıtlanmış" ve doğadaki hayvanların da uyguladıkları en temel sosyal yaşam kanunu şunu söyler:

1- sana kötü karşılık verilmedikçe sen hep iyi karşılık ver.
    2- kötü karşılık aldığın birine anında kötü cevap ver (reddedeni sen de reddet) çünkü bunu yapmazsan karşı tarafın gözünde enayi konumuna düşersin ve ikinci bir kötülük yapmasya cesaret bulur (olumsuz/kötü tepkiye olumlu/iyi tepkiyle cevap vermek senin zayıf ve güçsüz olduğunun kanıtıdır)
    3- karşı taraf sana kötü karşılık vermeyi sonlandırdığı an sen de iyi moda geri dön (kincilik yapma)

bunlar varsayım değil. deneylerle kanıtlanmış, ve hayvanların da gerçekten bu şekilde yaşadıkları gözlemlenmiş.

kısacası, kız seni reddetmiş ve şu anda kıza olumsuz yanıt vermenin "iyi yönünün de olacağını" anlayabilmek için illa kız doğasını araştırmaya da gerek yok. oyun teorisine göre keşfedilen doğa yasaları da bunu söylüyor zaten. (yani bu kuralları erkeğe karşı da uygulayabilirsin, etrafındaki arkadaşlık ilişkilerini gözlemlersen bu kuralı uygulayan kişilerin daha saygıdeğer konum kazandıklarını görebilirsin)

tabi kızın teklifini geri çevirmek tek başına seni bi yere getirmeyecek. sadece "atılmış doğru bir adım" olacak. ama zirveye varmak için çok sayıda doğru adım atmak gerekiyor. kızlar kendi başına eğlenen erkeğin yaşamına dahil olmak isterler, ve yönetilmek isterler. aşağıdaki arkadaşın söylediği gibi, sinema teklifini net şekilde geri çevirip başka bir teklif yapıp kızı yönlendirmek de bir seçenek. burda zirveye giden asıl rota ise, kıza: "bak ben kendim eğlenmesini ve yaşamasını biliyorum" diye göstermek ve kızın seninle yaşamayı, senin yanında "yancı" olmayı hayal etmesini sağlamaktır. bunu nasıl yapacağın sana kalmış. ama seni reddeden birinin sinema teklifini kabul edip kızın yanında bir "yancı" olursan kızı tamamen kaybedersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 8 Aralık 2019; 13:5:4 >

• Yüzbaşı
    326 Mesaj
    Yedeksin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    “You must be shapeless, formless, like water. When you pour water in a cup, it becomes the cup. When you pour water in a bottle, it becomes the bottle. When you pour water in a teapot, it becomes the teapot. Water can drip and it can crash. Become like water my friend.”
  • Binbaşı
    1004 Mesaj
    Her insanın hayatında bazı zaman dayanılmaz şeyler olur. Sakın ha moralini bozma umutsuzluha kapılma. Ustan ne HURRICANE atlattı abicim ya benimki de ne hurricane di öyle.. bazı zaman kendini balkondan atmak istersin bazı zaman yaşamak istemezsin bazı zaman başkalarına kızarsın öldurmeyi düşünürsün. Manyakmısın nesin olum sen kafayı mı yedin. Hayat güzel yaşamak güzel Sizin karşınızda sıkıntılardan kurtulmus , dans eden , hayatı yaşıyan , gerçek Usta var. Sana da yardım edicem seni de bu sıkıntılardan kurtarıcam sen de benim gibi dans edeceksin pes etme sakın ha. İzle beni Ustan sana yol gösterecek zaman kurtulma zamanı zaman rahatlayıp dans etme zamanı. İdris Ustanız
  • Yarbay
    5113 Mesaj
    sinemaya gitmek nedir yav. 1970 lerde kalmadı mı o? kızla buluşmaya git ama alfa erkek ol,sinema yerine kızı bowling oynamaya götür.
    bir de şık giyin
    2-3 ihtimal var. Ya arkadaş, kanka olarak seninle takılmak istiyordur. Ya senin paranı sömürmek için gel sinemaya gidelim diyordur, ve sen onu sevdiğin için senin paranı sömürüp seni ortalıklarda sefil bırakarak sana acı çektirmek istiyordur, ya da dostça arkadaşça herkes kendi hesabını ödeyerek seninle zaman geçirmek istiyordur(ki bu düşük bir ihtimal bence), son olarak da seninle sevgili olmak istiyordur.(Bu da bir ihtimal ama bence bu ihtimal de düşük)

Seni red eden biriyle takılma. O sana acı çektirmiş oldu, senin isteğini kabul etmemiş oldu. Bu seni üzen,ya da daha mutlu yapmayan bir şey. O madem sana öyle davrandı, sen de onu red et. Seni istemeyen biriyle neden takılasın ki.

|
    |
    Git sinemaya cüzdanımı evde unutmuşum de hesabı ona kitle,
    |
    |
    Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,

• Yazıyı bir daha oku kardeşim

|
    |
    ozbey08 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Sohbet
bankalar.org
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.