Şimdi Ara

kız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
93
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    4513 Mesaj
    kız durakta bana dogru.yurudu yani. bana yurumus mu oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

|
    |

Malili bir kız çocuğu
    Kız, çocuk veya genç yaştaki dişi insan. Kız kavramının yaş limiti kültürler arasında değişebilir.

Türkçede yaş evresi daha net belirtilmek istendiğinde çocuk yaştaki kızlar genellikle "kız çocuğu", genç yaştaki kızlar ise "genç kız" şeklinde adlandırılırlar. "Kız evlatları" kastederken ise sözcük genellikle tek başına kullanılır.

Biyoloji[değiştir | kaynağı değiştir]
    İnsanda 46 adet (23 çift) gen bulunur. Bunlardan cinsiyeti belirleyen iki tanesi X ve Y olarak adlandırılmıştır. Kızlarda, Y kromozomu bulunmaz ancak iki adet X kromozomu (XX) bulunur.[1] Kromozomların biri anneden, diğeri babadan gelir. Nadir olarak üç (XXX) veya tek X kromozomlu kız çocuklarına da rastlanır.

Kızlar dişi üreme organlarıyla doğarlar. Bununla birlikte üreme organları tam belirginleşmemiş ancak kendini dişi hisseden bireyler de kız olarak adlandırılabilir.[2]

Ergenlik esnasında kızların vücudunda önemli değişiklikler meydana gelir. Beyinden gonadlara gönderilen çeşitli hormonal sinyaller sonucu çocuğun vücudu yavaş yavaş yetişkin olur ve üremeye hazır hâle gelir. Gonadların ürettiği hormonlar sayesinde başta cinsel organlar ve göğüsler olmak üzere tüm vücutta değişikler gerçekleşir. Ergenlik, kişiden kişiye değişmekle birlikte, genellikle 10-16 yaşları arasında tamamlanır ve kişi yetişkin olur. Pek çok kız ilk âdetini (menarşe) 12-13 yaşlarında görür.[3]

• Yarbay
    4513 Mesaj

tanımlara uyuyor olsa gerek bilemem de böyle benden 10 15 hadi bilemedin 20 cm kısa, saçları böyle kıvırcık dışarı doğru açılan hafif, gayet fit, abartı olmayan güzel kıyafet seçimleri olan bir kızdı. güzellik olarak harika olduğunus öyleyemem fakat tabi ki tanışmak görüşmek isterdim. esmer siyah gözlüydü tatlı bir kızdı sesini duyamadım hiç aynı otobüse de bindik fakat benden önce indi.

güzeldi yani duraktada öyle sağa sola giderken bi ara bunun oldugu yere geçti,m yanlışlıkla o da öyle döndü bana doğru 2-3 adım attı sonra sırtını döndü o da otobüsü beklemeye başladı

bu da böyle bi anımdır yani kızdı
    |
    |
    paganmin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
haberler
SEO
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.