Şimdi Ara

Kıymayı 29 liradan ve kuşbaşını 31 liradan A101 ve BİM satacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
2
Favori
18.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • market zinciri en yaygın iki şirket olarak doğru karar. ancak rant olmadan olmaz

ucuz ete ihtiyaç var. ama akılda şu sorular oluşuyor:

1) bu zamana kadar aklınız neredeydi?
    2) ithal et, ithal saman saçmalıklarından vazgeçilip tamamen yerli mi olacak?
    2) sebze ve meyve fiyatları ne olacak? üretici 20kr kazanıyoruz diyor, pazarda 2-3 tl domates.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _force_ -- 2 Kasım 2017; 17:4:28 >
  • Öncelik olarak şunu söylim güzel bir uygulama A101 ve Bim de satılmasıda güzel..Lakin bunun devamı nasıl olacak? Kasaplar mağdur edilmiş olmayacakmı? Etler ithal etmi olacak? Devam gelecekmi?
  • Hikaye kısmını geçersek nihayetinde yine yandaş sürümden kazandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bunlar ithal et mi olacak?

Normal zamanlarda bizimkilerden alıyorlar eti. Fiyatlar yükselince dışarıdan alıp içeridekileri akıllı olun gibisinden terbiye ediyorlar
  • Cehapeliler bunu da begenmedi

• Bu da demek oluyor ki bakkallarin olduğu gibi kasaplarinda fişi çekilmiş oldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yandaş bolca vatandaş kısmen kazanır

Büyük kombinalarda bir süre sonra ithal ete yönelir

Sonuç olarak devlet desteği olmadan hayvancılık biter

Bir süre sonra devlet yetiştirmek pahalıya patlıyor derr

Sonra köylü perişan hayvancılık mefta olur

• quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Millet kendi birim parasıyla 5 Türklirasına kilodan et alırken,

biz 30 liraya alabiliceğiz diye seviniyoruz :))

Bazen kampanyalar ile 2,99€-3,99€ ya da alabiliyorsunuz kilosunu 😏

Halk kötünün kötüsünün kötüsüne bile helal olsun diyor.Nasıl bir kıvama getirmişler durumu, vallahi helal olsun.Resmen kanalizasyon borusunu içe alıp zevk almak gibi absürd bir durum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WB

Cehapeliler bunu da begenmedi

Fiyatlar şişse,çok sevinirlerdi.Çok seviniyorlar halk et yiyemediği zaman.Utanın be utanın,muhalif olmak adına bu kadar gözü döner mi birinin yahu?Ayıp ayıp.Yoksulların tenceresi Reis sayesinde kaynıyor,eskiden halka böcek muamelesi yapanlar,Müslümanları hakir görenler şu anda et fiyatları düşünce yine ağlamaya başladı.Gerçekleri herkes görüyor ama,Ümmet bundan sonra bunlara ve bunların yönetimine bırakmaz Türkiye'yi.

• WB kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldin arkadaşım öncelikle Cehapeli değilim. Bu proje ilk bakıldığında güzel ancak bazı eksikler ve düşünülmeyen noktalar var.

Ayrıca 30 TL keşke 20 civarına çekilseymiş. Ama şimdilik bu da iyi hükümeti bu konuda tebrik ediyorum. Durumu kötü insanlar bile artık haftada 1-2 kilo et alabilir. Kilosunu 50-60 TL den almak ülkenin %80 ini zorluyordu.

Selam ve Dua ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Giacchino -- 2 Kasım 2017; 17:54:13 >
  • A101 ve Bim her yerde var bu guzel bir sey. Fakat kasaplara ne olucak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bunlar ithal et mi olacak?

ESK genelde ulke icindeki hayancilikla ugrasan kisilerle anlasmalar yapar.Tabi ESK bunyesinde bulunan etlerin tamami bu sekilde mi onu bilemem.

• Et 10 lira olması veya 100 lira olması değil. Önemli olan iktidarda kim var. Türkiye'de RTE, burada CHP zihniyeti. Türkiye Cumhuriyeti için iyi haber, Dh Cumhuriyeti için kötü haber.

İyi yanlarına saymaya gerek yok. Zaten biliniyor. Gelelim en kötü olguya;

Bim ve A101 için kaos. Zaten ne zaman gitseniz et bulamayacaksınız. Et karaborsaya düşecek buralarda. Yani demem o ki, burada çalışanlar ana alıcı, sonra onların eş dostu derken, sonra biraz tanıyanlar vs diye sıralama gidecek ve normal vatandaşa et kalmayacak!

İlk önce Bim ve A101'e koşacak kişiler RTE düşmanları ve buraları varoşların marketler zinciri diye aşağılayan malum zihniyet ve nerede ucuz bi şey bulsalar hücum eden ölücüler olacaktır. Yani anlayacağınız yağmalamada uzman bu bu zihniyetler yine pastanın çoğunu kapacak.

Burada eleştiri yapanlar ve hatta hakaret edenler, sonra Bim'e et almaya koşacaklar. şüpheniz olmasın.

Bim ve A101 marketlerini yeni müşteriler göreceksiniz bundan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 2 Kasım 2017; 18:9:5 >

• orhanosmanoglu kullanıcısına yanıt
    Bu millet gerçekten kime şükredeceğini ve kime küfredeceğini bilmiyor

15 Senedir tek başına iktidarda olup dış borcu 500 milyar dolara dayayıp ekonominin içine eden sizin reis değil mi

Romen para biriminin bile liranın tepesinden baktığı bir düzene bizi sizin reis sokmadı mı

Geçmediğim yol için gitmediğim hastane için yandaş mütahite hazineden para veriyorsam bu reisin suçu değil mi

Yahu hepsini vazgeçtim o tencere reis sayesinde kaynıyorsa ben neden çalışıyorum. Kaynayan tencere benim kazancım ise neden sebebi reis oluyor.... Hani rızkı veren Allahtı....

Utanmasanız reis olmasa Allah size rızık da vermiyecekti diyeceksiniz yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörCan

Hoşgeldin arkadaşım öncelikle Cehapeli değilim. Bu proje ilk bakıldığında güzel ancak bazı eksikler ve düşünülmeyen noktalar var.

Ayrıca 30 TL keşke 20 civarına çekilseymiş. Ama şimdilik bu da iyi hükümeti bu konuda tebrik ediyorum. Durumu kötü insanlar bile artık haftada 1-2 kilo et alabilir. Kilosunu 50-60 TL den almak ülkenin %80 ini zorluyordu.

Selam ve Dua ile.

Bazi eksik ve dusunulmeyen noktlar neler bir de onlari duysaydik..

• İnşallah ülkedeki kedi popülasyonunda bir azalma yaşanmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli65

15 Senedir tek başına iktidarda olup dış borcu 500 milyar dolara dayayıp ekonominin içine eden sizin reis değil mi

Romen para biriminin bile liranın tepesinden baktığı bir düzene bizi sizin reis sokmadı mı

Geçmediğim yol için gitmediğim hastane için yandaş mütahite hazineden para veriyorsam bu reisin suçu değil mi

Yahu hepsini vazgeçtim o tencere reis sayesinde kaynıyorsa ben neden çalışıyorum. Kaynayan tencere benim kazancım ise neden sebebi reis oluyor.... Hani rızkı veren Allahtı....

Utan utan,Allah bir kul göndermiş,kıymetini bilin diye.Şu ülkenin başına ne geldiyse,batıya yaranmaya çalışan,nerede bir düşman var iş birliği içinde olan batıya kulluk,köpeklik yapmak isteyenler yüzünden geldi.Hastane yandaş tarafından yapılır,yol yandaş tarafından yapılır,sokaktaki lüks arabalara binen herkes zaten yandaş...Yahu sizlerin alkol içmekten beyniniz mi eridi?Bunlara hala inanan kaldı mı sanıyorsunuz?Kaldı ki velev ki yandaş bunlar,peki.15 yıl önce,yandaş olmayan,hastane yapacak olan,yol yapacak olan cehepeliler neredeydi?Söylesene kardeş bunları?Neredeydi bunlar?Şimdi yapan kişi yandaş mı,helal olsun kardeşim.Adam kazansın da,halkına hizmet de etsin.Zaten sizin gibi üç beş kuruşun hesabını yapanlar değil,çalışan ve kazanan Ümmet vergi veriyor.O açıdan konuşmaya hiç hakkınız yok.Lütfen yapılan yollardan,tünellerden geçmeyin,havalimanlarını da kullanamayın.Her gün yapılmasın diye uğraştığınız hizmetlerden bir zahmet faydalanmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: emekli65

90 liralık eti 30 liraya alsana, derdin ne, sapıtıyosun?

Eti ucuza al, ye. Ne saçmalayıp duruyosun. Ucuz et al ye...

Et ucuzlamış, bak, git al ye.

Buzullar eriyo mantığıyla saçmalamanın mantığı ne. Konu ucuz et. Git al ye,

• Bim ve A101 çok doğru tercih boş yapmayalım. A101'den almam çünkü soğuk zincirinde sıkıntı olan bir market benim olduğum ilçede ürünler bozuk çıkıyor. Bim tercihim olacaktır.

• bimde zaten nezamandır 500gr kıyma 15 tl 30 lira çok para 19tl olsa anlarımda fakir adama 30 lira koyar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.