Şimdi Ara

[Kıyaslama] 850 PRO vs. MX100

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Crucial MX100 256 GB | 512 GB --> 100 USD | 200 USD

Yurt dışına hazır gitmişken bir kaç yeni modelle dönmeyi planlıyorum.
    Şu an için en iyi diyebileceğim Samsung 850 PRO'nun 256 GB modeli ile hemen hemen fiyat olarak kafa dengi olan Crucial MX100 512 GB arasında kararsız kaldım.
    SSD'lerle ilgili gerçekten bilgisi olan arkadaşların hem yorumlarını, hem de almayı düşünen arkadaşlara referans olmak amacıyla böyle bir konuyu açma gereği duydum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3. model için düşündüğüm:
    Neutron XT henüz satışa çıkmadı ve inceleme sitelerinde bile daha dün yer almaya başladı. Belirtilen özellikleri doğrultusunda rahatlıkla 850 PRO ayarında olduğunu söyleyebilirim, fakat piyasaya çıkması en az 1 ayı bulacağından ötürü şu anlık listemde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fds14 -- 19 Kasım 2014; 2:59:27 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fds14

Samsung 850 PRO 256 GB --> 170 USD
    Crucial MX100 256 GB | 512 GB --> 100 USD | 200 USD

Yurt dışına hazır gitmişken bir kaç yeni modelle dönmeyi planlıyorum.
    Şu an için en iyi diyebileceğim Samsung 850 PRO'nun 256 GB modeli ile hemen hemen fiyat olarak kafa dengi olan Crucial MX100 512 GB arasında kararsız kaldım.
    SSD'lerle ilgili gerçekten bilgisi olan arkadaşların hem yorumlarını, hem de almayı düşünen arkadaşlara referans olmak amacıyla böyle bir konuyu açma gereği duydum.

Bende Samsungun ssdsini kullanıyorum eğer illa ki ikisi arasında bir tercih olacaksa Samsung derim

Samsung 850 PRO 256 GB okuma hızı 550mb/s Yazma hızı 520mb/s
    Crucial MX100 256 GB | 512 GB kouma hızı 550 mb/sn Yazma hızı 333mb/s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 19 Kasım 2014; 2:44:35 >
  • Crucial mx100 çok güzel bir ssd'dir dostm tercihini onun yanına kullan 512gb al :) samsung 850 pro daha hızlı ama bilmelisin... sadece o kadar hız bi işine yaramayacak :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

Crucial mx100 çok güzel bir ssd'dir dostm tercihini onun yanına kullan 512gb al :) samsung 850 pro daha hızlı ama bilmelisin... sadece o kadar hız bi işine yaramayacak :)

Hocam hız için düşünmüyorum zaten, 512 GB fiyatına 256 GB almaya değer mi diye merak ediyorum.
    850 PRO'nun toplam yazma değeri gördüğüm en yüksek disk. Sürekli veri yazıp sileceğim için iki model arasında karar vermem zorlaşıyor.

• 512gb lık crıcial mx100 ü al 120gb olanını kullanmıslıgım var suan 840 evo kullanıyorum günlük kullanımda hissedilmeyecek farkları var :)
  • fds14 F kullanıcısına yanıt
    512gb mx ile 256gb 850 pro bence dayanıklılık bakımından denk ürünlerdir.Neden derseniz ssd'deki nand hücrelirin sayısı arttıkça ssd daha dayanıklı oluyor fakat 850 pro'da hücre sayısı az fakat yapıtaşı nand'lar daha dayanıklı işte buda olaya denge getiriyor bu sebeple diğer özelliklere bakmakta fayda var.
  • brev kullanıcısına yanıt
    2 MX100 1 850 PRO oldu, bakalım

• samsung 850pro tercih ederdim şahsen ancak incelemedim hiç. 840pro 128 kullanıyorum çok memnunum tercihim o nedenle samsung olurdu.
  • Hocam bende 512 GB MX100 var, biliyorsun ben de yurtdısından getirdim. Yurtdısı incelemelerini okuyarak almıstım, oldukca memnunum.

Diger modelle fiyat farkı cok fazla, bence 512 GB MX100 al.

Ek: Bir de ssdlerde kapasite arttikca performans da artiyor. 512 mx100 ile 256 850 pro karsilastirmasini bulabilirseniz performans farki ne kadarmis daha iyi anlarsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Allied -- 19 Kasım 2014; 10:44:58 >
  • Allied A kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam modellerin kapasite seçenekleriyle doğru orantılı olarak kaliteleri de artıyor.

• fds14 F kullanıcısına yanıt
    http://www.silentpcreview.com/Crucial_MX100_Samsung_850_Pro

Hocam, su sitede 2 modelin karsilastirilmasi var. Hatta kapasiteleri de sizin tercihinizdeki gibi. Bir inceleyin isterseniz.

Bahsettiginiz yazma omru (write endurance) samsungda daha iyi, 150tb a 72tb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allied A kullanıcısına yanıt
    Yeni internet paketi alıp bir bakayım, teşekkürler hocam.

• Hocam ben genelde tavsiyede bulunmuyorum, sizinde bildiğiniz gibi en iyisi kullanıcı yorumları, kullananlardır.
  • Bence 72TB kullanmak için en az 8 yıl lazım, ozaman kadar zaten başka SSdler alırsın, o yüzden yüksek kapasiteden yana tercihini yapmalısın.
  • sirali okuma yazma hizlarindan ziyade ben genelde 4k degerlerine bakarim ssdde, iki ssdninde 4k degerleri birbirine yakin durumda bu durumda ben tercihimi yuksek kapasiteli olandan yana yapardim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece hız önemli değildir.. reliablity ve stability de çok önemli ve piyasada bunu beceren 2 şirket var ssdlerde samsung ve intel.. sonuçta OS kuracaksın bozulmamaıs ya da hata vermemesi lazım..

samsung öneriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

sadece hız önemli değildir.. reliablity ve stability de çok önemli ve piyasada bunu beceren 2 şirket var ssdlerde samsung ve intel.. sonuçta OS kuracaksın bozulmamaıs ya da hata vermemesi lazım..

samsung öneriyorum.

Corsair, Samsung ve Intel dünyanın en iyi SSD konusunda üç firmasıdır bence.

Karar vermem şöyle zorlaşıyor; 512 GB MX100 TBW değeriyle hesapladığım da 45 sene kadar kullanılabiliyor lakin, 2-3 sene sonra beni yarı yolda bırakma durumu olur mu o konuda şüphem var.
    850 PRO ise veri güvenliği olarak 1 seviye daha üstte. Sanırım bu durumda ikisini de satın alacağım gibi gözüküyor, ikisi de sağlam modeller.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.