Şimdi Ara

Kıyamete kaç yıl kaldı? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
1
Favori
9.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 de ne olacaksa olur o gün sıradan bir gün olacak bana göre iyi yada kötü o gün mecburen yaşanacak
  • 2.5
  • Bu 5 milyar yıl sanırsam çekirdek soğuması,güneşin sönmesi gibi varyasyonlar ortaya konularak çıkarılmış sanırsam yoksa nasıl birşey anlayamadım ?
  • 2012 filimini seyrettim etkileyıcımı desen
    eh işte
  • Bilmiyorum, bilsem de paylaşmam, o zaman kıyametten önce kıyamet kopar zaten.
  • dini açıdan yaklaşırsak islama göre hiçbir müslüman kıyameti görmeyecekmiş. yani şimdilik rahatız.
  • Konu ile alakasız ama filimine bu gün gittim çok abartılıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: lehrer35

Nüfusu az, ilkel Afrika kabile reisi de eşinin misafirle birlikte olmasına onay verir. Sizce sadece pezevenk midir yoksa nüfus artışını da hesaplıyor olabilir mi?

enteresan bir düşünce. sizce bunun altında yatan neden nüfus artışına yardımcı olabileceği düşüncesi olabilir mi gerçekten sayın lehrer35? eğer öyle olsa adam karısını her gün diğer kabile erkekleri ile de birlikte olmaya zorlamaz mıydı? ya da var mı böyle bir zorlama bu kabilelerde? bunun ardındaki neden bana daha çok misafire verilen önemi göstermek olarak görünüyor. bilmiyorum yanılıyor olabilirim tabi, öylesine düşündüm herhangi bir araştırma yapmış değilim.
  • adamlar şimdiki koşulları göz önünde bulundurarak böyle bi öngörüde bulunmuşlar
  • "Dünyanın sonu geliyor diyorlarsa sana gevrek satmak istiyorlardır ama paniğe gerek yok diyorlarsa durum ciddi demektir..."
  • Hanım ölürse küçük kıyamet, ben ölürsem büyük kıyamet kopar.... İkisi de olmazsa, büyük ihtimalle 2140-2150 arası zaten kıyamet kopacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_ogr

Hanım ölürse küçük kıyamet, ben ölürsem büyük kıyamet kopar.... İkisi de olmazsa, büyük ihtimalle 2140-2150 arası zaten kıyamet kopacak.

Bu kanıya nasıl vardınız hocam
  • Okuduğum bazı kaynaklar bana bu konuda yeterli kanaati verdi.
  • 2000 yili milenyum yilinda da cok sey olacakti. Simdi sira 2012'de. Sonra hangi tarih bizi bekliyor olacak bakalim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: öSCi

"Dünyanın sonu geliyor diyorlarsa sana gevrek satmak istiyorlardır ama paniğe gerek yok diyorlarsa durum ciddi demektir..."

katılıyorum
  • 2012 yılında insanlığı etkileceyek büyük olaylar olacağı her ne kadar teorik de olsa olacağı doğru (Manyetik alan, güneş patlaması cart curt). Ama bunun kıyameti getireceğini söylemek çok absürd olur. Ama eğer teorilerden biri gerçekleşirse (mesela tüm dünyada elektronik kablolar eriyebilir) büyük bir kaos ortamına gireceğimiz de doğrudur.

Pek kafaya takmamak lazım böyle şeyleri gelirse hep birlikte koparız.
  • ''Nasa: Panik olmaya gerek yok Dünya yerinde kalacak ''

Çok doğru bence herşeye inanmayın

Not: Film gerçekten güzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_ogr

Okuduğum bazı kaynaklar bana bu konuda yeterli kanaati verdi.

gayb-i indallah

O sadece bir tahmin,bu kadar doğru varsaymak,mazallah insanı şirke götürür.Sadece olabilirliğini göz önünde bulundurmak gerekli.Bundan fazlası o çizgiyi aşıyor.Hz. Muhammed (s.a.s) bile bilemez iken o şahsiyetin bilmesi imkansız.Lütfen bunu birkez daha düşünün ve körü körüne bağlanmayın.(Kaynağı biliyorum)
  • Yanlış düşüncelere kapılmayalım.. Kıyametin kopacağını biz bilemeyiz .. Yanlış düşüncelere kapılık dinden cıkmayalım Allah korusun
  • Ben biliyorum Kıyametin hangi gün hangi saat dakikada kopacağını!
    Size 5 dakika önceden söylicem merak etmeyin gardaşlarım!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.