Şimdi Ara

Kıyafetleri nedeniyle kız çocuklarının gösterisini yarıda kestiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
2.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *Kıyafetleri nedeniyle kız çocuklarının gösterisini yarıda kestiler*

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı Kazanlı Mahallesi’ndeki Kazanlı İlkokulu’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları sırasında 3. sınıf öğrencisi kız çocuklarının gösterisi kıyafatleri gerekçe gösterilerek yarıda kesildi ve çocuklar sahneden çıkarıldı... 1 aydır hazırlandıkları gösteri yarım kalması üzerine çocuklar gözyaşı döktü. Gösteriyi izleyen Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, gazetemize yaptığı açıklamada, “O yaşta çocuklara uygun elbiseler değildi. Çocukların kıyafeti eğitim ortamına uygun değildi” dedi. Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, “Eğitimdeki gerici kuşatmanın ne aşamaya geldiğinin ve hangi makam düzeyine ulaşıldığının çok net ve çarpıcı örneği” diye konuştu.
    http://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/turkiye/963051/Kiyafetleri_nedeniyle_kiz_cocuklarinin_gosterisini_yarida_kestiler.html

23 nisan dahi nekadar zorlarına gidiyorki baltalamak için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar ve belliki bu ilçe milli eğitim müdürü çocuklardan tahrik oluyorki görmeye tahammül edemiyor
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şakası bir yana müdüre tahrik edici gelmiş olabilir. Sonuçta göbekleri açık ilkokullu kızlar. Karşı tarafta da Ensar vakfında erkek çocuklara tecavüz eden zihniyet.

Kim, neden şaşırdı?

• Şasırmadık bunlar ayaktan bile tahrik oluyor !

• ADEM ŞİMŞEK - İlçe Milli Eğitim Müdürü
    Kayseri´nin Yahyalı ilçesinde doğmuştur. İlk ve Ortaöğrenimini Yahyalı’da, yüksek öğrenimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamış, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak Kilis’te meslek hayatına başlamıştır.

• Adamlara göre bu çocuklara nikah düşüyor. Şaşırmaya gerek yok.

• En azından, kendisini frenleyebilmiş. Frenleyemeyenleri Ensar Vakfı işe alıyor.
  • Dervisin fikri neyse zikri de o olur!

• Arap dansi mezdeke yaptiklarina mi sallayayim. su kravatlilarin ayigilina mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk öğretim okuyan, küçük kızı yada kızları olan bir aile babası nasıl olur da bu zihniyeti savunur peşinde koşar ben bunu hala anlamıyorum. Herhalde ömrüm boyunca da anlayamayacağım. İnanılmaz bir kafa yapısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

ADEM ŞİMŞEK - İlçe Milli Eğitim Müdürü
    Kayseri´nin Yahyalı ilçesinde doğmuştur. İlk ve Ortaöğrenimini Yahyalı’da, yüksek öğrenimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamış, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak Kilis’te meslek hayatına başlamıştır.

Oğlum sizin aklî dengenizde problem mi var

Adam tecavüz taciz etmiş gibi ifşalar bilmem neler

3. Sınıf çocuklarının o şekil giydirilmesi genel toplum ahlakına uygun değil. Bunun dinle vs de alakası yok. Biraz hassasiyeti olan bir eğitimci buna müsaade etmez zaten. Ki orası bir eğitim kurumu ayrıyaten yanlış. Bu yavrucaklar dansöz mü böyle Jane gibi giydiriliyor? Ve adam milli eğitim müdürü, o müdahale etmeyecekti de kim müdahale edecekti?

Geçiniz. Doğru yapmış. İyi yapmış. Kendi kendinize adamı tahrik olmakla suçluyor bunun üzerinden yine kendi kendinize çalıp oynuyorsunuz. Boşsunuz.

• Bu kötü sözü sonuna dek hak eden; insan gibi görünen yaratıklara kötü bir laf etsek suç teşkil edecek değil mi?

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    alnı secdeye degmemıstır umarım.
  • 23 Nisan ve diğer özel bayramlarda Türk Halk oyunları oynanırdı. oryantal nerden çıktı? İlk defa gördüm. Kontrol etmemişler, suçlarını kabullenmemişler. Çocukları da bayramda üzmüşler. Yazık günah.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evladını dansöz kıyafetleri içerisinde kıvırtırken görmek isteyen ne kadar çok modern ... varmış forumda pehhhh!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fofer -- 26 Nisan 2018; 9:43:56 >
  • başörtülü diye ödül vermeyenleri alkışlayanların burada kin kusmaya hakkı yok. onun hericinde yanlış bi uygulama.
  • Memleketin nereye gittiği açık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Tecavüz cinayet toplum ahlakına uygun zaten onlara ses çıkarsınlar önce

• bence bu danslar yakışmıyor toplumumuza.. isteyen istediğini yapsın lakin özel yerlerde. tahrik ile de alakası yok işin.
  • Dünyadaki bazı devletlerin gelir vergisi oranlarını ekliyorum ilk sıra aile 2 çocuklu ikinci sıra bekar elemandır.

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Anlatamazsın hocam. Bizim insanımız beyniyle siyaset yapmadığı için sağı ayrı yobaz, solu ayrı yobaz ve doğrunun değil onlara ezberletilenlerin peşindeler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.