Şimdi Ara

KİTURAMİ KOMBİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
50.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m2kaya

Merhaba

Kiturami kombiyi 1 yıldır kullanıyorum gürültüsü hariç memnunum?Apartmanda sadece bizim dairede kitırami kombi var ve en düşük fatura bize geliyor.Kombiden mi bizim kullanmamızdan mı bilemem?ancak tasarruf etmek için hiçbir özel çaba sarfetmiyoruz.Bizimki mutfakta olduğu için ses fazla geliyor balkona kurulduğu zaman sesin de pek sorun olacağını sanmıyorum.Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.
    Ayrıca babamın 2500 tl ye aldığı kombi banyo yaparken su sıcağlığına dans ettiriyor.1 dakika sabit sıcaklık veremiyor servisi aradım bizim 1200 liralık kiturami kombi ile istediğim derecede su kullandığımı ama cihazlarında aynı beceriyi göremediğimi bildirdim.su debisine göre sıcaklık değişebilir arıza değil dediler.Sizin kombi sabit sıcaklık veriyorsa su debisinde hiç değişme olmuyordur ya da içinde su tankı bulunuyordur dedi görevli.Evet su tankı var ve sabit su sıcaklığı sağlıyor.

iyi ama, su tankı tüm kombilerde var..

• quote:

Orijinalden alıntı: m2kaya

Merhaba

Kiturami kombiyi 1 yıldır kullanıyorum gürültüsü hariç memnunum?Apartmanda sadece bizim dairede kitırami kombi var ve en düşük fatura bize geliyor.Kombiden mi bizim kullanmamızdan mı bilemem?ancak tasarruf etmek için hiçbir özel çaba sarfetmiyoruz.Bizimki mutfakta olduğu için ses fazla geliyor balkona kurulduğu zaman sesin de pek sorun olacağını sanmıyorum.Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.
    Ayrıca babamın 2500 tl ye aldığı kombi banyo yaparken su sıcağlığına dans ettiriyor.1 dakika sabit sıcaklık veremiyor servisi aradım bizim 1200 liralık kiturami kombi ile istediğim derecede su kullandığımı ama cihazlarında aynı beceriyi göremediğimi bildirdim.su debisine göre sıcaklık değişebilir arıza değil dediler.Sizin kombi sabit sıcaklık veriyorsa su debisinde hiç değişme olmuyordur ya da içinde su tankı bulunuyordur dedi görevli.Evet su tankı var ve sabit su sıcaklığı sağlıyor.

merhaba 2 yıl kadar önce bu kombiyi kullandım. resimde termostat üzerindeki yeşil düğmelerin ikinci fonksiyonları var. yanılmıyorsam temp düğmesine basılı tutunca oda sıcaklığı kalibrasyon ayarı gelir. gene yeşil düşmelerle kalibrasyon yapabilirsin.

hatırladığım kadarı ile bir tanesi kullanım suuyu sıcaklığını ayarlar, bir tanesi anlık tesisat su sıcaklığını gösterir, diğeride termostat kalibrasyonunu yapar.
    ben de deneme yanılma ile öğrenmiştim. malesef servisler bilgisiz.

inşallah probleminiz çözülür iyi bayramlar...

KİTURAMİ KOMBİ

KİTURAMİ KOMBİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amele75 -- 5 Kasım 2011; 8:41:57 >

• Problem amele75'in bahsettiği şekilde çözüldü.
    Çok teşekkürler.
    Herkesin geçmiş bayramını da kutluyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cogi

Problem amele75'in bahsettiği şekilde çözüldü.
    Çok teşekkürler.
    Herkesin geçmiş bayramını da kutluyorum...

bilgi paylaştıkça çoğalır.
    probleminizin çözülmesine sevindim. iyi geceler
  • KİTURAMİ DÜŞÜK GETİR FATURAMİ :D:D:D
  • Arkadaşlar
    Bu kiturami kombi nin CTR 5000 Kumandası kombiye kablo ile mi bağlı yoksa farklı bir bağlantısı mı var.
    Konu da gözüken resimde göremedim de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİLCİ -- 4 Aralık 2011; 13:48:35 >
  • ctr 5000 kumanda kombiye kablo ile bağlı
  • Bu ısımle ılk defa karsılastım ve elektrık faturası 95 geldı :(şok oldum ev ortamı genelde 20,21 derece ,mutfak ıcın kullanılan kısa süreli sularda ,kendı haznesı ıcın tekrar tekrar ısıttıgını düsünüyorum,artık kombıyı kapatmada care arıyorum ,varsa onerınız alabılırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redroseee

Bu ısımle ılk defa karsılastım ve elektrık faturası 95 geldı :(şok oldum ev ortamı genelde 20,21 derece ,mutfak ıcın kullanılan kısa süreli sularda ,kendı haznesı ıcın tekrar tekrar ısıttıgını düsünüyorum,artık kombıyı kapatmada care arıyorum ,varsa onerınız alabılırım.

BU İSİMLE KARŞILAŞINCA MI ELEKTRİK FATURASI 95 TL GELDİ? ELEKTRİK NE ALAKA?
  • kiturami kullanıcılarına bu kombiyi kullanan arkadaşlar kombinin altında beyaz bir su tahliye hortumu var kısa birşey buradan devamlı su damlıyor 2-3 günde yaklaşık bir kova su doluyor sizlerde de oluyormu yoksa benimkinde bir arızamı var cevap veren olursa memnun olurum Allaha emanet olun
  • kiturami kullanıcılarına bu kombiyi kullanan arkadaşlar kombinin altında beyaz bir su tahliye hortumu var kısa birşey buradan devamlı su damlıyor 2-3 günde yaklaşık bir kova su doluyor sizlerde de oluyormu yoksa benimkinde bir arızamı var cevap veren olursa memnun olurum Allaha emanet olun
  • kiturami kombi kullanıyorum. 1.5 yıl içinde en az 20 kere servis gelmiştir. ama maalesef sorunlarımız hala devam ediyor. bu gidişle bu kombiyi söküp çöpe atıp ( çünkü oraya layık ) yeni bir kombi alacağım. burda yorum yapanların çoğu ya bayii yada servis bu kombiyi asla ve asla kimseye önermiyorum.. kaldıki kituraminin sitesinden şikayet veya öneri bile gönderemiyorsunuz.
  • bizim kombide de akıyordu servis geldi iç kısımda mandal var onu kapattı şimdi su akmıyor ama her sabah 03 hatası verip yanmıyor. kısacası bu kombide bir taraf yapılırken diğer taraf çalışmıyor.
  • sorunumu şans eseri kendim giderdim.ersem kardeş kombi işi birazda şans işi derim ben çok memnunum kituramiden bu sene ilk defa kullanıyorum. Allah nazardan korusun herşeyden evvel müthiş bir ekonomisi var bir odada soba yakan komşuma 135tl fatura geldi bu ay 4 oda çift antreli 2 katlı eski tip köy evinde oturuyorum yalıtımın y si yok tavanlardan kapıdan camlardan rüzgar girip bi tur atıp öbür taraftan çıkıyor bütün bunlara ragmen ilk defa bu kışı üşümeden geçirdim.ödediğim fatura 295tl 447 m3 gaz harcamışım. 1 ay 24 saat devamlı çaıştı havalara göre 50-55-60 derece sıcak su ile. eş dostun faturalarıyla kıyasladıgımda gerçekten müthiş bir fark ortaya çıkıyor.satıcı degilim bayi degilim VELEVKİ olsam ne olur son derece ekonomik bir kombiden bahsediyorum yanılmıyorsam senelik 40 milyar dolar ödüyoruz dış ülkelere.sitelerde herhangi bir ürün hakkında olumsuz yazılar yazıldı diye kimse almaltan vaz geçmez olumlu yazıldı diyede kimse koşa koşa gidip de o ürünü almaz herkezin aklı var fikri var.bu tür sitelerin genel amacı fikir sahibi olmaktır.keşke % yüz yerli bir üretim olsada pahalıda olsa kötüde olsa onu alsak milli sermaye deriz bağrımıza basarız maalesef kombilerin hepsi yabancı menşeli bu konudaki fikrim ise alman italyan fransız ingiliz kısacası avrupa malı alıp herifleri şişirip 3 ğün sonrada meclislerinden ermeni yasaları geçirtmektense her türlü malda japon- kore mallarını tercih ediyorum.yanlış anlaşılmasın kimseyi kınamak için söylemiyorum sadece kendi tercihimi beyan ettim.sağlıcakla kalın.

• bu arada bir hatamı da düzelteyim 447 degil 337 m3 küp harcamışım ilk endeks-son endeks fark yazan yerlerde kayma oldugu için yanlış yazmışım düzeltildi bilğilerinize sunulur selamlar.
  • Kiturami marka Kombi 01 (sfırbir) arıza kodu veriyor, nedir bu arza?
  • Bu ayla birlikte 25 ay oldu bu kombiyi kullanmaya başalayalı. Kenim deneyecek kadar uzun süre kullanmadığım için çevreme de tavsiye etmiyordum. 2 yıl aradan sonra ilk defa arıza verdi. Su basınç göstergesinde basınıc 1-2 arasına getirdiğimde ve kombiısıtmaya başladığında su damlamaya başlıyordu. 1 hafta böyle gittikten sonra su basını düşüyor ve termostatta 95 rakamı beliriyordu. Ben de tekrar su basılyordum, baktım olacak gibi değil, dün servise telefon açtım, geldiler (Sapanca'da oturuyorum, İzmit'ten geldi)...

2 yıldır hiç bakım yaptırmamıştım, bakım yapıldı. Hava basıldı, su damlatan parça değiştirildi 80TL. Bu üreti görünce bu zamana kadar neden bakım yaptırmadım diye kendime kızdım.

Kullanımım: Yaşadığımız sitede evler bir örnek, hepsi birbirinin aynı. Evimizde küçük bir oğlumuz da var, bu sebeple de sabah akşam evi 23 derecede muhafaza ediyoruz. Ortalama 2 günde bir mutlaka oğlanla birlikte duşa giriyoruz, duşa girmeden önce evi ısıtmaya başlıyoruz (23 derece olmasına rağmen) ve o giyininceye kadar da kapatmıyoruz (Hani hem içerisi ısınsın, hem kıyafetleri ısınsın, üşütmeyelim diyerek). Evimiz 96 metrekare, dubleks ancak en büyük dezanavantajımız duvarlarımız 13.5cm tuğladan örülme, yalıtım yok, pencereler plastik doğrama, salon direkt dışarıya açılıyor. Son Şubat 17-Mart 21 arası toplam tüketim 417 metreküp. Petek sıcaklığı 60 derece, kullanım suyu sıcaklığı 45 derece.

Komşum, 22 derece, geceleri 20 dereceye düşürüyor, 558 metreküp. Diğer komşularımda termostat yok, bunun yanında evlerinde çocuk da yok bu sebeple onları belirtmeye gerek yok.

Sonuç olarak: Gerek satın alma maliyeti, gerek kullanım maliyeti, gerek bakım maliyeti açısından ekonomik olduğuna inandığım bir marka. 2 yıldır başına geçip herhangi bir arızası ile uğraşmadım, gördüğüm kadarıyla sorunsuz bir kombi.

Gözü kapalı alın demiyeceğim, diğer markaları almadan önce kullanıcılardan araştırın, inanın adının duyulmamasından başka alacağınız risk yok.

Yanlış yorumlamaya mahal vermeden açıklayayım, devlet memuruyum, ticaret yapmıyorum. Ben de aldığımız evin içersini tadilat yaptıran müteahhitin tavsiyesiyle aldım. Son bir şey daha, ileride, ekonomik ömrünü doldurduğunda yine aynı kombiyi almaya artık karar verdim.

• Kiturami marka kombimiz 22/03/2012 tarihinde arızalandığı için servis tarafından kontrol edildi ve arıza tespiti yapılarak parça temini sürecine geçildi ancak aradan 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen geri dönüş olmadı servisi arayıp durumu sorduğumuzdada çoğu zaman bir muhattap bulamadık en sonunda servise ulaşabildimizde ise servise geldiklerine dair herhangibir kayıtları olmadığını söylediler yani servis formunu kaybetmişler ancak bizim elimizde 22/03/2012 tarihli servis formu mevcut. Yasal süre gereği kombiyi değiştirmelerini talep ettiğimizde ise bizi fabrikalarında görev yapan Cenk isimli yöneticiye yönlendirdiler, arayıp konuyu Cenk beye izah ettiğimizdede ilgileneceğini söyledi ve servis formunun kopyasını istedi kendisine istediği belgeleri gönderdik fakat iki haftadır kendisinden bir haber yok aradığımızda ise sürekli işyerinde olmadığını söyleyerek bizi atlatmaya çalışıyorlar CENK bey dışında başka bir yönetici ile görüşmek istediğimizde ise bu konularla sadece CENK beyin ilgilendiğini söylediler sonuç olarak,

KİTURAMİ KOMBİ yasal sorumluluklarını yerine getirmiyor,

KİTURAMİ KOMBİ servisi nereye servis yaptığını unutuyor ilgilenmiyor yani allahlık.

KİTURAMİ KOMBİ yöneticileri için müşteri memnuniyeti ÖNEMSİZ.

KİTURAMİ KOMBİ ye güvenmeyin paranızı çöpe atmayın.

Artık işimiz mahkemeye kaldı ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcelik -- 7 Ağustos 2012; 11:04:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akcelik

Kiturami marka kombimiz 22/03/2012 tarihinde arızalandığı için servis tarafından kontrol edildi ve arıza tespiti yapılarak parça temini sürecine geçildi ancak aradan 4 ay gibi bir süre geçmesine rağmen geri dönüş olmadı servisi arayıp durumu sorduğumuzdada çoğu zaman bir muhattap bulamadık en sonunda servise ulaşabildimizde ise servise geldiklerine dair herhangibir kayıtları olmadığını söylediler yani servis formunu kaybetmişler ancak bizim elimizde 22/03/2012 tarihli servis formu mevcut. Yasal süre gereği kombiyi değiştirmelerini talep ettiğimizde ise bizi fabrikalarında görev yapan Cenk isimli yöneticiye yönlendirdiler, arayıp konuyu Cenk beye izah ettiğimizdede ilgileneceğini söyledi ve servis formunun kopyasını istedi kendisine istediği belgeleri gönderdik fakat iki haftadır kendisinden bir haber yok aradığımızda ise sürekli işyerinde olmadığını söyleyerek bizi atlatmaya çalışıyorlar CENK bey dışında başka bir yönetici ile görüşmek istediğimizde ise bu konularla sadece CENK beyin ilgilendiğini söylediler sonuç olarak,

KİTURAMİ KOMBİ yasal sorumluluklarını yerine getirmiyor,

KİTURAMİ KOMBİ servisi nereye servis yaptığını unutuyor ilgilenmiyor yani allahlık.

KİTURAMİ KOMBİ yöneticileri için müşteri memnuniyeti ÖNEMSİZ.

KİTURAMİ KOMBİ ye güvenmeyin paranızı çöpe atmayın.

Artık işimiz mahkemeye kaldı ...

Hocam mahkeme falan bence daha zararlı çıkarsınız gibi geliyor bana.

Ben ECA dan memnunum. Servisi de gayet ilgili. Bence bir ECA alın siz de.

• işte bizim asıl yanlışımız burada zaten adamlar mahkemeye gitmeyeceğimizi düşünerek bukadar zorluyorlar zararlı çıkacağımıda düşünmüyorum elimde kapıgibi servis formu var...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.