Şimdi Ara

Kitapyurdu Kalitesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

%5'i direkt yüzde 5 olarak vermiyor aslında. %35 indirim varsa kitapta 35'in yüzde 5'ini veriyor. Yani yüzde 2-3 falan. O noktada kandırıyorlar.

15 lira hediyeyi nasıl aldığınızı da sorabilir miyim?

Alıntıları Göster
    Siparişten sonra gelecek ay alışveriş yapmaya söz veriyorum gibisinden bir şey çıkıyor, onu onaylayınca hediye çeki yükleniyor. Birkaç tane soru bankası almıştım 230 liraya, 15 lira gelmiş.
  • kitapturdu Türkiye'de tekel olduğuna göre, zararları faydalarından kat ve kat az olduğu bir gerçek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım buradan yaptığım alışverişlerde.Tavsiye edilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de fazla olmasa da alışveriş yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım. Özellikle banka kampanyalarından yararlanmak için buradan alıyorum. Yoksa çok özel kitaplar haricinde kütüphane ve sahaflardan yararlanılması taraftarıyım.

• Ben de yıllardır sorunsuz alışveriş yapıyorum. Herhangi bir sorun çıkmadı şimdiye kadar fakat eskiden kitaplarla birlikte ayraç, kitapçık vs. koyarlardı şimdi hiç koymuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drybeansandrice -- 16 Mayıs 2018; 12:39:15 >
  • Sayısız sipariş verdim. Bir iki tanesi dışında hiçbir sorun yaşamadım.

Fiyatları en ucuz site, ambalaj işini de en iyi yapan onlar. Kredi kartı kampanyası yapar ise kaçılmaz fırsat oluyor.

Platin üyeliğim olduğu için yüzde 10 indirimli alıyorum ayrıca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hop-e3 -- 17 Mayıs 2018; 22:47:14 >
  • Kitap altı yorumlarında bir kitap hakkında bir kullanıcı spoiler vermiş ama öyle böyle değil - yanlışlıkla gözünüz kayar ve fark ederseniz kitap resmen çöpe dönüşüyor

Ve yorum onlarca eksi oy almış doğal olarak

Peki kitapyurdu yorumları moderatör onayından geçmeden yayınlanmıyor . o yorumu yayınlarken moderatörün aklı neredeydi acaba?

peki müşteri hizmetlerine mail atıp yorumu bildirmeme / çok can alıcı bir spoilerın yorumlarda olduğunu ve onlarca eksi oy aldığını / yorumun kaldırılmasının kitapseverler için şart olduğun bildirmeme rağmen ... ne oldu dersiniz? yorum hala orada öylece duruyor.

kitapsever falan değiller sadece tüccarlar. ve yaptıkları işte neyin ne olduğundan gram haberleri yok

İskilili bilmem kimin idam edilme yıl dönümünde twitterdan attıkları mesaja ise hiç değinmiyorum.
    sırf kelepir kitaplarından tahammül ediyordum - artık o da kalmadığına göre alışveriş yapmanın bir anlamı kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: istemsizhareket

Kitap altı yorumlarında bir kitap hakkında bir kullanıcı spoiler vermiş ama öyle böyle değil - yanlışlıkla gözünüz kayar ve fark ederseniz kitap resmen çöpe dönüşüyor

Ve yorum onlarca eksi oy almış doğal olarak

Peki kitapyurdu yorumları moderatör onayından geçmeden yayınlanmıyor . o yorumu yayınlarken moderatörün aklı neredeydi acaba?

peki müşteri hizmetlerine mail atıp yorumu bildirmeme / çok can alıcı bir spoilerın yorumlarda olduğunu ve onlarca eksi oy aldığını / yorumun kaldırılmasının kitapseverler için şart olduğun bildirmeme rağmen ... ne oldu dersiniz? yorum hala orada öylece duruyor.

kitapsever falan değiller sadece tüccarlar. ve yaptıkları işte neyin ne olduğundan gram haberleri yok

İskilili bilmem kimin idam edilme yıl dönümünde twitterdan attıkları mesaja ise hiç değinmiyorum.
    sırf kelepir kitaplarından tahammül ediyordum - artık o da kalmadığına göre alışveriş yapmanın bir anlamı kalmadı
    Bu kitapseverlerin düştüğü en büyük yanılgılardan birisi de gerek küçük bir kitabevi olsun gerekse de böyle en büyükleri, bunların kitapları çok sevdiklerini sanmak.

Oysa ki hayır bunların hepsi birer ticari işletmedir. Amaçları da kitap sevgisi aşılamak değil bir meta olarak kitabı satıp kar etmek.

Ha kitap seveni olabilir ama bunca yıldır pek o tip bir kitapçı görmedim sahafından tut da böylesine kadar.

Sözüm sadece size değil, bu konuda romantik düşünülüyor. Oysa biraz daha gerçekçi olmak lazım.

• Son maddeye katılmıyorum. Herifler benim yorumum olumsuz diye yaptığım yorumu yayınlamadılar.

Çok mu objektif bir ilke benimsemek bu ?

• 100e yakın kitap aldım, bu dediklerinizin hiçbirini yaşamadım, adamlar kitap basmıyor, sadeece satıyor, farkındasınız değil mi? yayıncı kaç günde gönderirse, onlar da ona göre gönderimi gerçekleştiriyor

hayır böyle laf atarlar, sonra gidip kazıkçı d&r'dan satın alırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: destinati0n

Son maddeye katılmıyorum. Herifler benim yorumum olumsuz diye yaptığım yorumu yayınlamadılar.

Çok mu objektif bir ilke benimsemek bu ?
    Aynen öyle. Olumlu yorumlarım 4 5 günde onaylanırken, şu ana kadar olumsuz yorumlarımın hiçbiri onaylanmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rosarian

Aynen öyle. Olumlu yorumlarım 4 5 günde onaylanırken, şu ana kadar olumsuz yorumlarımın hiçbiri onaylanmadı.

Alıntıları Göster
    Bu işin ticarete döküldüğünü o hareketlerinden sonra anladım ve hemen listelerimi 1000kitap.com'a taşıdım ardından üyeliğimi sildim.

Şimdi de nadirkitap ve diğer alternatif sitelerden yapıyorum alışverişimi.
  • Kitaplarımın çoğunu bu siteden alıyorum. bugüne kadar büyük bir sorun yaşamadım. memnunum.tevsiye ederim.
  • istemsizhareket İ kullanıcısına yanıt
    Karşılaştığınız bir iki örnek üzerinden tüccar kişiler olduğunu söylemek için yeterli mi?

Bir kitapçı kitapsever olmak zorunda mıdır?

Görüşlerini beğenmediğiniz herhangi birinin kitabını paylaştıkları için kotulenmeleri için yeterli sebep mi?

Mesajınızın sonundaki yorum ile inancınızı gerekçelendirmek için ampirik deliller aradığınız net belli oluyor.

• hop-e3 kullanıcısına yanıt
    "Görüşlerini beğenmediğiniz herhangi biri" değil. İskilipli Atıf haini. Milli mücadele karşıtı yazılar yayımlayan, ingilizleri destekleyen ve halkı isyana teşvik eden birinin 'görüşünü beğenmemek' gibi bir durum olamaz.

• Rosarian kullanıcısına yanıt
    "Milli mücadele karşıtı yazılar yayımlayan, ingilizleri destekleyen ve halkı isyana teşvik eden biri"

Bir cümlenizde 3 iddia var. Bununla ilgili delilleriniz nedir?

Yoksa Türkiye'de çok yaygın olan "böyle duydum" gerekçesi size yeterli için yeterli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hop-e3

"Milli mücadele karşıtı yazılar yayımlayan, ingilizleri destekleyen ve halkı isyana teşvik eden biri"

Bir cümlenizde 3 iddia var. Bununla ilgili delilleriniz nedir?

Yoksa Türkiye'de çok yaygın olan "böyle duydum" gerekçesi size yeterli için yeterli mi?
    Mustafa Kemal ve Kuvvayı Milliye maskaraları Yunan askerlerinin önünden kaçıyor. Zavallı saf ve gafil halktan topladıkları askerlere ‘siz burada onlarla savaşın, biz de arkalarını çevirelim’ diyerek sıvışıyorlar. Yazık ki halkımız Talât, Enver, Cemal, Mustafa Kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakarlığı yapmıyor. İngilizleri kızdırdınız, üzerimize Yunanlıları musallat ettiler. Şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine Yunanlılarla harbe tutuşuyorlar. Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır.

Harp yıllarında sizleri cephe cephe sürükleyen ve din kardeşlerinizin suçsuz yere ölmelerine sebep olanlar arasında Mustafa Kemal, Ali Fuat, Bekir Sami gibi zalimler de vardı. Siz bu zalimlerin cinayetlerine daha ne kadar göz yumacaksınız?

Elinize aldığınız bu fetva Allah’ın emridir, Padişah fermanıdır. Sizler bu katil canavarları daha fazla yaşatmamakla mükellef ve görevlisiniz. Bunların vücudlarını külliyen ortadan kaldırmak Müslümanlık için farz olmuştur.

-İskilipli Atıf Hoca

https://youtu.be/GNCR-iBfqDQ

Yalnızca Gazi Paşa'ya değil Talat, Enver ve Cemal paşalara da hakaretler bulunmakta. Bu komutanlar eşliğinde Ravza-i Mutahhara kurşun yemekten kurtulmuştur, sefil Anadolu çocukları peygamberine olan aşkını; kanını dökerek, hiç destek almadan, ingilizlerin yakıp yok ettiği iskeletleri kül olana kadar Gazze'den çıkmayarak anlatmıştır. İskilipli Atıf'ın bu söylemlerde bulunması, en azından Türk Milletinin yarısını tefessüh bir durumdaymış gibi göstermiş, toprak kaybımızı artırmıştır.

O zamanın gazetelerinde yayımladığı yazıyı osmanlıca belge olarak da atacaktım ancak şu anda bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rosarian -- 22 Mayıs 2018; 22:28:13 >

• Rosarian kullanıcısına yanıt
    Hocam açıkçası ilk defa bu iddia ile karşılaştım. Sanırım siz konu hakkında bilgi sahibisiniz. Merak ettiğim noktaları sormak istiyorum.

Ama kabul edersiniz ki videodaki ifadeleri birer delil saymak mümkün değil.
    Biraz yöntembilim bilen herkes videodaki ifadelerin delil değil iddia olduğunu anlar.
    İşin içine dünya görüşü(subjektiflik) yoğun bir şekilde girdiği için iddiaların gerçekliği yansıttığı hiçbir zaman söylenemez tabi ki.

Öztürk, İskilipli'nin Şapka Risalesinden dolayı Giresun mahkemesinden beraat ettiğini Ankara'da vatana ihanetten yargılanarak idam edildiğini iddia ediyor. Bununla ilgili belgeler var mı? Bu belgelerin gerçekliği var mı?
    İskilipli'nin ihanet suçunu yaptığına dair açık ve kesin deliller var mı? Yoksa rejim kendisine muhalefet ettiği için ihanet kılıfını mı uydurdu?(Bilirsiniz Anadolu'da iktidarların büyük bir kısmı muhaliflerini hain olduğunu iddia ederek cezalandırması gibi bir gelenek var.)

Meydan'ın iddiası çok ciddi ama aynı zamanda çok muğlaklık içeriyor.
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı ve İskilipli Atıf'ın imzasının olduğu iki bildirinin olduğu söylüyor.
    Bu bildilerin orjinaline ulaşmak mümkün mü? Bildiride bu ifadeler mevcut mu?
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı bildiriyle İskilipli arasında nasıl bir alaka var?
    Konuşmacının ifade ettiği gibi İskilipli bunun altına imza atmıştır?

Her şeyden öte biz olaylara bugünün gözüyle bakarak anakronizme düşüyoruz. O dönemler asıl/hakim gelenek olan Osmanlı ve İslam görünüyordu, onun iradesi dışında bir seçenek sunanların meşruiyet sorunu vardı. Biz olaya bu meşruiyet kavgası içinden zafer kazanıp gelmiş kişinin tek meşru kişi olduğunu kabul ederek olaya bakarız. Oysa bu olumsal(contingent) bir durum.
    Dolayısıyla o dönemde birbiriyle rekabet halinde olan hiziplerin birbirini gayrimeşru ilan etmesi normal.
    Hatta geleneği yok etmeye çalışan bir hizbin meşruiyetinin sorgulanması çok daha normal.

Sorularım ve düşüncelerim bu şekildedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hop-e3 -- 23 Mayıs 2018; 0:46:57 >

• bende önceki gün sipariş verdim dün elime ulaştı bir kitabın köşesi harici hiç kırışıklık katlanma gibi sorun çıkmadı. arada bir de hepsiburadadan alırım orası da iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

100e yakın kitap aldım, bu dediklerinizin hiçbirini yaşamadım, adamlar kitap basmıyor, sadeece satıyor, farkındasınız değil mi? yayıncı kaç günde gönderirse, onlar da ona göre gönderimi gerçekleştiriyor

hayır böyle laf atarlar, sonra gidip kazıkçı d&r'dan satın alırlar
    mesajıma bakarak benim d&r dan aldığımı nereden çıkardın? d&rdan internet üzeri alışveriş yapmadığım için nasıl bir site olduğu hakkında bilgim yok.

Kitapyurdu zamanında beni oldukça mağdur etmiştir. siz güzelce alışveriş yapıyorsunuz diye benim de yapmam lazım gelmiyor. şimdilerde alışveriş yapmadığım için kitapyurdu düzeldi mi düzelmedi mi bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.