Şimdi Ara

Kitapyurdu Kalitesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm firmalar hakkında hep kötü yorumlar yazılır forumlarda. Kimse sorunsuz alışverişi yazmaz. Parasını veriyoruz tabii ki sorunsuz olacak alışverişimiz orası ayrı bir konu ama defalarca alışveriş yapıp sorun yaşamadığım bir site kitapyurdu.
    Bu başlığın altına da olumsuz yorumlar gelecektir eminim ama ben olumlu yorum yazacağım.
    Neden kitapyurdu
    1- Bence hızlılar. Galiba kendilerine ait bir kargo şubesi var. Siparişiniz çok kısa süre içerisinde kargoya veriliyor.
    2- paketleme olayı gayet iyi.
    3- fiyatlar popüler kitap siteleri ile aynı sayılır. Kitabına göre fiyatlar artıp azalabiliyor.
    4- puanlama sistemi var. Yaptığınız alışveriş ve yorumlara göre puan alıp bedava ürünler alabiliyorsunuz.
    5- kitaplar hakkında en fazla yorum ve değerlendirme bu sitede.

• geçen sene sipariş ettiğim 3 kitabı 15 gündür hazırlanmasını bekliyordum. telefonlarını aradığım zaman cevap vermiyorlardı, mail attığım zaman otomatik kopyala yapıştır cevapla geçiştiriyorlardı. bundan dolayı sebeplerle siparişimi iptal ettim bu sefer paramı yatırmadılar lanet ederek bir daha bu siteyle uğraşmayacağıma dair yemin ettim.

daha çok reklam amacıyla açılmış bir konu gibi geldi bana.
    Kitap altı yorumlarında bir kitap hakkında bir kullanıcı spoiler vermiş ama öyle böyle değil - yanlışlıkla gözünüz kayar ve fark ederseniz kitap resmen çöpe dönüşüyor

Ve yorum onlarca eksi oy almış doğal olarak

Peki kitapyurdu yorumları moderatör onayından geçmeden yayınlanmıyor . o yorumu yayınlarken moderatörün aklı neredeydi acaba?

peki müşteri hizmetlerine mail atıp yorumu bildirmeme / çok can alıcı bir spoilerın yorumlarda olduğunu ve onlarca eksi oy aldığını / yorumun kaldırılmasının kitapseverler için şart olduğun bildirmeme rağmen ... ne oldu dersiniz? yorum hala orada öylece duruyor.

kitapsever falan değiller sadece tüccarlar. ve yaptıkları işte neyin ne olduğundan gram haberleri yok

İskilili bilmem kimin idam edilme yıl dönümünde twitterdan attıkları mesaja ise hiç değinmiyorum.
    sırf kelepir kitaplarından tahammül ediyordum - artık o da kalmadığına göre alışveriş yapmanın bir anlamı kalmadı
  • geçen sene sipariş ettiğim 3 kitabı 15 gündür hazırlanmasını bekliyordum. telefonlarını aradığım zaman cevap vermiyorlardı, mail attığım zaman otomatik kopyala yapıştır cevapla geçiştiriyorlardı. bundan dolayı sebeplerle siparişimi iptal ettim bu sefer paramı yatırmadılar lanet ederek bir daha bu siteyle uğraşmayacağıma dair yemin ettim.

daha çok reklam amacıyla açılmış bir konu gibi geldi bana.
  • Yeni açılan büyümeye çalışan bir site olsa reklam olurdu ama böyle bir sitenin bu şekilde bir reklama ihtiyacı yoktur herhalde.

Konunun altına olumlu yorumlardan çok olumsuz yorumlar geleceğini söylemiştim. Öyle de olacak :)

Saygı duyuyorum. Sağlıcakla kalın
  • Bende hep kitapyurdu ile alışveriş yapıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Şuan Bkmkitap'a bakıyorum. Fiyatları kitapyurdundan daha uyguna geliyor ama kararsızım, riske girmek istemiyorum.
  • Toplu kitap alımı yaptığım zaman diğer sitelerle karşılaştırıyorum. BKM kitap diğer sitelere oranla daha uygun olduğu oluyor ama hiç alışveriş yapmadım daha.

Bir alışverişimde kitapyurdu 170₺, D&R 140 tutmuştu mesela büyük fark olunca D&R’dan aldım. Sorun yaşamamıştım.

Farklı bir alışverişimde ucuz diye idefix’i tercih ettim pişman oldum.
  • amazon'dan kitap almaya başladığımdan beri kitapyurdu'nun bile çok kötü olduğunu fark ettim ama ne yazık ki Türkiye'de en iyisi.

Önceden düzensiz olarak alırdım, 5 yıldır düzenli alışveriş yaparım her ay en az bir kere olmak kaydıyla. Bazen 2 hatta 3 kere olduğu da olurdu. Artık pek olmuyor. Pek bir sıkıntı yaşamadım. Ama "yav sen 5 yıllık daimi müşterimizsin. Bize 15.000 Lira vermiş adamsın. Al sana doğum gününde bir 10 Lira hediye bizden" dediklerini de görmedim. Çok zor olmasa gerek 10-15 bin lira vermiş adama böyle bir hediye verip sevindirmek. Böyle de öküzler işte.
  • Kitapyurdundan alışveriş yapmamın tek sebebi, bankalarla anlaşıp yaptıkları kampanyalar. Yoksa bu fikir yapısına sahip bir şirkete 5 kuruş kazandırmazdım. Nalet olsun bağzı şeyler...
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    Doğum gününde mail atıyorlar. O gün kargo ücretsiz oluyor sadece.

Puanlama sisteminden başka ödül ya da hediye sistemi yok. Bir kalem ya da bir ayraç bile koymuyorlar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: zegerezen

Doğum gününde mail atıyorlar. O gün kargo ücretsiz oluyor sadece.

Puanlama sisteminden başka ödül ya da hediye sistemi yok. Bir kalem ya da bir ayraç bile koymuyorlar :(
    Eskiden bol bol ayraç koyarlardı, iyi olurdu. Şimdi tek bir tanecik bile koymuyorlar.
  • zegerezen kullanıcısına yanıt
    Reklama ihtiyaçları var, büyümeye çalışan bir kurum. %10 luk bir pazar payı var sadece. Kırmızı Kedi ile neredeyse aynı pazar payına sahipler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak_Clk

Reklama ihtiyaçları var, büyümeye çalışan bir kurum. %10 luk bir pazar payı var sadece. Kırmızı Kedi ile neredeyse aynı pazar payına sahipler.
    Yüzde 10 değil de 15 falan herhalde. Kırmızı Kedi'nin de 10 mu 12 mi ne.

Gerçekten de 20 yıllık kitapyurdu'nun bu kadar az iş yaptığını bilmiyordum. Sektörün %50'si D&R ve İdefix ikilisininmiş.

Düşündürücü.
  • Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde twitter'da birisi bir flood yapmıştı D&R satıldıktan sonra. Bu oranları ben de görmüştüm ama inandırıcı gelmedi bana hiç.
  • Burak_Clk kullanıcısına yanıt
    Pazar payının bu kadar küçük olduğunu bilmiyordum. Amacım reklam değildi.
  • Şahsen onbeşin üzerinde alışveriş yaptığım bir site, en ufak sorunlarımı bile ücretsiz hallediyorlar. Kitap sitelerimde 2. sıradadır (1. ilknokta:) ). Ve tabiki cimriliklerin en kötü özelliği bir tane ayraç çıkmadı siparişlerimdem :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black-Bird_ -- 11 Mayıs 2018; 22:17:22 >
  • Bana ayraç koymuşlar 1 (bir) tane. Şanslıyım o zaman :D

Kitapyurdu Kalitesi
  • Hediye konusunda babil iyi.

Yaklaşık 3 senedir alışveriş yapıyorum kitapyurdundan. Şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Hasarlı gelen ürün olduğunda da hiç sıkıntı yaşamadan değişim sağladılar.
  • Kitapyurdu her ay düzenli alışveriş yapanlara belirli bir yüzdeyle ekstra indirim veriyor. Bana %3 veriyor şu an, bu ayda da yaparsam %5'e çıkıyor olması lazım.

Ayrıca daha geçen hafta hediye verdikleri 15 lirayla Anna Karenina'yı 5 liraya getirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tabibitosan -- 11 Mayıs 2018; 23:35:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tabibitosan

Kitapyurdu her ay düzenli alışveriş yapanlara belirli bir yüzdeyle ekstra indirim veriyor. Bana %3 veriyor şu an, bu ayda da yaparsam %5'e çıkıyor olması lazım.

Ayrıca daha geçen hafta hediye verdikleri 15 lirayla Anna Karenina'yı 5 liraya getirdim.
    %5'i direkt yüzde 5 olarak vermiyor aslında. %35 indirim varsa kitapta 35'in yüzde 5'ini veriyor. Yani yüzde 2-3 falan. O noktada kandırıyorlar.

15 lira hediyeyi nasıl aldığınızı da sorabilir miyim?
  • Daha önce pek çok sorun yaşamışlığım oldu. Fakat ondan da ötesi; Fethullah Gülen'i manşetine alan bülten yayımladıkları, vatan haini İskilipli Atıf için anma mesajı paylaştıkları ve Meral Akşener'e sansür uyguladıkları için artık alışveriş yapmayı düşündüğüm bir platform değil.
  • Kitapyurdu ve Babil fethullahçı dincilerin. D&R ve idefix ise yine dincilere satıldı. Geleceğinizi seviyorsanız bu kriterleri gözünüzden çıkarmayın.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.