Şimdi Ara

Kitaptan uyarlama fantastik dizi American Gods, 3. sezonun ardından iptal edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kitaptan uyarlama fantastik dizi American Gods, 3. sezonun ardından iptal edildi

Neil Gaiman'ın yarattığı aynı isimli kitaptan uyarlanan American Gods dizisi ne yazık ki üçüncü sezonun ardından iptal edildi.

Ayrıca Bkz.Netflix'in sevilen dizisi Lucifer'ın 5. sezon 2. kısmı için yayın tarihi verildi

Ocak ayında dizinin üçüncü sezonu başlamıştı ve geçtiğimiz hafta dizi sonlanmıştı. The Hollywod Reporter'ın son haberine göre ise dizi iptal edildi. Ancak hikayeyi tamamlayabilmek adına bir film yapılması da şu anda yayıncı ile görüşülüyor. İptal edilme kararının sebebi açıklanmasa da tahminler reyting yönünde. Dizinin ilk sezonunun ardından izleyici sayısı %65 oranında düşmüş.

Dizi izleyici sayısı ile aynı şekilde kalitesini de aslında kaybetmişti. İlk sezonu ile başarı yakalayan dizi ikinci sezon ile hayranları bir hayli üzmüştü ve yine üçüncü sezonla da çok iyi bir iş çıkartamamıştı.

Dizinin yayınlanan tüm bölümlerini şu anda Amazon Prime Video üzerinde bulabilirsiniz. Dizinin uyarlandığı kitabın yazarı Neil Gaiman'ın bir başka projesi Sandman de şu anda Netflix için geliştiriliyor.

Kaynak:https://www.ign.com/articles/american-gods-canceled-starz-potential-neil-gaiman-event-series-tv-movie

• 3 sezon nasıl devam ettiğini anlayamadığım dizi. O vasat 1.sezondan sonra en azından kitaba daha fazla saygısızlık etmemek için iptal edilmesi gerekirdi.

• Çok iyi bir konuyu kötü işlediler. Ama sinematografi olarak baya iyi sahneler vardı. Renk paleti olsun, kadrajlar olsun, müzikler olsun fena bir diziydi.

• Dizi iyi de çok uzatılıyor sahneler çekim efektler film kadar kaliteli ama 2 sezonda tamamlamaları lazımdı
  • İyi kötü izliyorduk yine, en azından bir final yapsalarda boşa izlemiş olmasak.

• Ian Mcshane Odin rolünü yaşıyordu resmen. Yazık oldu adama.

• Bu dizi neresi iyi ilk sezona bile za zor dayandım
  • ilk sezon iyiydi, 2-3 berbat nere gittiği belli değildi. doğru karar almışlar

• Sürekli vızıldayan sinek beni rahatsız etse de, dizi kötü dizi değildi. Hatta piyasadaki birçok diziden daha iyiydi diyebilirim.
  • dizinin konsepti aslinda basarili karakterler ilginc ama hikaye bir turlu acilip bir yerlere gitmiyor, merakla bekliyorsun nereye baglanacak diye hala ayni enigmatik karakter gizemleriyle surumcemede devam ediyor. e haliyle insanlar bir yerde sikilip birakiyorlar.

amerikan dizilerinde genel olarak konu akisindan konu butunlugunden ziyade ambiansa konsepte onem verilir. modern caga adapte olmus eski tanrilar gibi bir ana konsept olustururlar hikaye bunun arkasindan gelir. heroes da boyleydi mesela. ortalama siradan insanlarin bir anda super guclere kavusmasi uzerine konsept var ama akan hikaye rezil. bazen ana kosepte o kadar odaklaniyorlar ki gercek bir senaryo yazmayi unutuyorlar, dizinin akan bir sonuca baglanan konusu olmuyor.

• Kitapta çok iyidi ancak diziyi beğenmedim

• Çok seviyorlar kitabı tutanın filmini dizisini çekmeyi..

• Kitap daha iyydi demek istemiyor ama kitaba gore epey kotuydu

• 1.sezon izledigim sadece ikinci sezon sarmadı yarım birakmıstım. Iptal edildiğine sasirmadi.

• Tam konuya girilecek derken olmadi bu haber :(

• 3 sezondur shadow moon'un ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. derken dizi bitti. biri spoiler içinde kitabın sonunu ve bu shadow moon güçleri neler açıklıyabilir mi? merak ettim.

• Leş gibi diziydi Kim kimi seviyor belli değil. Netflixi bile geçtiler bu konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapta olmayan ya da ufak bir ara hikayesi olan veya rolü çok az olan karakterleri dizide o kadar çok kullandılar ki saçma bir şekilde uzadı. Cinle Selimin Gay aşkı, Lauranın mallıkları, boş zenci propagandaları derken 3 sezon etti herifler. İşin vahimi diziyi bu hale getirenlerin arasında kitabın yazarının da olması. Keşke izlemeyeydim, kitabından da soğudum artık.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.