Şimdi Ara

Kitaplarınızı nasıl diziyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sorum açık arkadaşlar kitaplarınızı nasıl ve ne şekilde diziyor/yerleştiriyor sunuz ?

Benim yöntemim ise aynı yazarın kitaplarını yan yana yerleştirmek başka bir çaba göstermiyorum. Konuyu açma nedenim kitaplığımı düzenlemek

• sizin kitaplığınız diye bi konu var ordan da bakabilirsin yardımı dokunur herhalde
  • aynı yazar aynı yayınevi bide varsa aynı renkleri yanyana diziyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecvdr -- 3 Ağustos 2011; 11:40:53 >
  • Eğer seri değilse renk ve boya göre yerleştiriyorum.
  • boyuna göre veya aynı yayın evi ise yan yana koyuyorum öyle güzel ve şık duruyor
  • bazen renklere dikkat edyrm ama genelde rasgele diziyorum...
  • Rastgele diziyorum ama şimdi bu konuyu gördükten sonra düzenlemeye karar verdim
  • seriyse eger kitaplarim ( ki cogunlukla seri okuyorum bence daha hos oluyor ) ilk kitabindan serinin son kitabina kadar soldan saga yada alttan üste dogru diziyorum ben.
  • önce seriler, sonra yazarları gruplarım ardından boyutuna göre dizerim, ama aynı renklerin yanyana gelmemesine dikkat ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: :fünf:

önce seriler, sonra yazarları gruplarım ardından boyutuna göre dizerim, ama aynı renklerin yanyana gelmemesine dikkat ederim

Önce seriler sonra yazarlar bende de ama renk yanyana gelirse problem etmiyorum :D
  • Rastgele diziyorum.
  • Yazarlarına göre.
  • Kategorisine göre
  • Seri değillerse alış sırama göre numaralandırırım ve dizerim.Seri ise serinin devamı kadar boşluk bırakırım listede ve rafta.
  • başlığı görünce benim merak ettiğim şekilde bir soru sanmıştım. ben eskileri yazara göre, yenileri de okuma sırama göre göz hizasındaki rafa dizerdim. eskidikçe diğer raf ve kitaplıklara.

şimdi evde eşya yenilemesinden sonra kitaplarımın büyük bir bölümü üst üste dizilmiş yerde duruyor ve kendileri için yeni gelecek kitaplıkları bekliyorlar.

odamda kare şeklinde bir kitaplık koyabileceğim bir alan var. kare şeklinde yani derince yaptırıp arka arkaya 2 sıra şeklinde yapsam, sorun olmaz diye düşünüyorum bir yandan, sonuçta sıkışmış şekilde olacak, bir yandan da arkalar toz vb olur, hiç uğraşamam ve de pek elletmeyi sevmediğim için kitaplara onlar öyle arkada toz yumağı içinde kalır mı diye endişeleniyorum. istediğim ölçülerde marangoza yaptıracağım, bu konuda öneriniz var mı?

• 1) en büyük boyuttakiler en sola

2) aynı yazarlar yan yana

3) benzer türler yanyana

sırasıyla olmak üzere bu şekilde
  • Dizmiyorum
  • Kafama göre diziyorum ama seri şeklinde olanları örneğin alacakaranlık serisi gibi yanyana koyuyorum.
  • çapraz
  • En üst sıra okuldan şurdan buldan aldırılan sevmediğim Türkçe ağırlıklı kitaplar ve iki-üç tane de popüler roman.
    Altında Batı Klasikleri ve daha çok felsefi kitaplar.
    Altında Çizgiromanlar,mangalar ve fantastik kitaplar, renkli renkli çok hoş duruyor.
    En altta da aileden kalan veya tipi üstteki kategorilere uymayan kitaplarım var. Genellikle kalın ve eskimiş haldeler.

Bence sen de kategoriye göre sıralayabilirsin
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.