Şimdi Ara

Kitaplarınızı nasıl diziyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 46
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 gün 15 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fremdsprache (3 mesaj) robspid (2 mesaj) Sisyphus (1 mesaj) soner1740 (1 mesaj) voxi (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Kitap >> Kitaplarınızı nasıl diziyorsunuz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5847 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Sorum açık arkadaşlar kitaplarınızı nasıl ve ne şekilde diziyor/yerleştiriyor sunuz ?

Benim yöntemim ise aynı yazarın kitaplarını yan yana yerleştirmek başka bir çaba göstermiyorum. Konuyu açma nedenim kitaplığımı düzenlemek

|
    |
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    sizin kitaplığınız diye bi konu var ordan da bakabilirsin yardımı dokunur herhalde
  • Yüzbaşı
    402 Mesaj
    aynı yazar aynı yayınevi bide varsa aynı renkleri yanyana diziyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrecvdr -- 3 Ağustos 2011; 11:40:53 >
  • Yarbay
    3823 Mesaj
    Eğer seri değilse renk ve boya göre yerleştiriyorum.
  • Yüzbaşı
    741 Mesaj
    boyuna göre veya aynı yayın evi ise yan yana koyuyorum öyle güzel ve şık duruyor
  • Binbaşı
    1152 Mesaj
    bazen renklere dikkat edyrm ama genelde rasgele diziyorum...
  • Yarbay
    6660 Mesaj
    Rastgele diziyorum ama şimdi bu konuyu gördükten sonra düzenlemeye karar verdim
  • Yüzbaşı
    296 Mesaj
    seriyse eger kitaplarim ( ki cogunlukla seri okuyorum bence daha hos oluyor ) ilk kitabindan serinin son kitabina kadar soldan saga yada alttan üste dogru diziyorum ben.
  • Teğmen
    169 Mesaj
    önce seriler, sonra yazarları gruplarım ardından boyutuna göre dizerim, ama aynı renklerin yanyana gelmemesine dikkat ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: :fünf:

önce seriler, sonra yazarları gruplarım ardından boyutuna göre dizerim, ama aynı renklerin yanyana gelmemesine dikkat ederim

Önce seriler sonra yazarlar bende de ama renk yanyana gelirse problem etmiyorum :D
  • Yarbay
    3235 Mesaj
    Rastgele diziyorum.
  • Yarbay
    3299 Mesaj
    Yazarlarına göre.
  • Yarbay
    3071 Mesaj
    Kategorisine göre
  • Teğmen
    114 Mesaj
    Seri değillerse alış sırama göre numaralandırırım ve dizerim.Seri ise serinin devamı kadar boşluk bırakırım listede ve rafta.
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    başlığı görünce benim merak ettiğim şekilde bir soru sanmıştım. ben eskileri yazara göre, yenileri de okuma sırama göre göz hizasındaki rafa dizerdim. eskidikçe diğer raf ve kitaplıklara.

şimdi evde eşya yenilemesinden sonra kitaplarımın büyük bir bölümü üst üste dizilmiş yerde duruyor ve kendileri için yeni gelecek kitaplıkları bekliyorlar.

odamda kare şeklinde bir kitaplık koyabileceğim bir alan var. kare şeklinde yani derince yaptırıp arka arkaya 2 sıra şeklinde yapsam, sorun olmaz diye düşünüyorum bir yandan, sonuçta sıkışmış şekilde olacak, bir yandan da arkalar toz vb olur, hiç uğraşamam ve de pek elletmeyi sevmediğim için kitaplara onlar öyle arkada toz yumağı içinde kalır mı diye endişeleniyorum. istediğim ölçülerde marangoza yaptıracağım, bu konuda öneriniz var mı?

• Binbaşı
    1765 Mesaj
    1) en büyük boyuttakiler en sola

2) aynı yazarlar yan yana

3) benzer türler yanyana

sırasıyla olmak üzere bu şekilde
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Dizmiyorum
  • Yüzbaşı
    933 Mesaj
    Kafama göre diziyorum ama seri şeklinde olanları örneğin alacakaranlık serisi gibi yanyana koyuyorum.
  • Teğmen
    162 Mesaj
    çapraz
  • Binbaşı
    1325 Mesaj
    En üst sıra okuldan şurdan buldan aldırılan sevmediğim Türkçe ağırlıklı kitaplar ve iki-üç tane de popüler roman.
    Altında Batı Klasikleri ve daha çok felsefi kitaplar.
    Altında Çizgiromanlar,mangalar ve fantastik kitaplar, renkli renkli çok hoş duruyor.
    En altta da aileden kalan veya tipi üstteki kategorilere uymayan kitaplarım var. Genellikle kalın ve eskimiş haldeler.

Bence sen de kategoriye göre sıralayabilirsin
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant vp
valorant points
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.