Şimdi Ara

Kitapların çok pahalı olma sorunsalı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
3.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • çok haklısınız hocam bunun yanında ithakide fiyatlandırmada berbat yky den çıkan harry potter 7 kitabı 170'e (indirimlerde epey bir iniyor fiyatı) satılırken ithakiden çıkan dune serisinin 4 kitabına 120 küsür fiyat çekiyor (6 kitabı 190tl imiş). Hadi fiyatları bir şekilde sineye çektik özellikle stok sıkıntısı çok kötü sahaflarla anlaşmalı olduklarını filan düşünüyorum yoksa bu stok sıkıntılarının başka açıklaması yok. Stok bulunurken 30 40 satılan kitap sahaflara düşünce 100 tl'leri rahat aşıyor

• Belli pdf siteleri var oralardan ücretsiz bulunabilir bazı kitaplar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de kitap denilince genelde fikir, eğitim, başvuru ve kaynak kitapları dışındaki roman ve türevleri anlaşılıyor. Para verip roman almayın, artık kütüphanelerde hepsi var. Amaç okumaksa, okumak için ömrümüzün yetmeyeceği kadar kitap kütüphanelerde...

• 5 6 diye kendini kaptirirsin ki kasaya yaklaşana kadar cüzdanına uygun sırayla bırakırsın

• Uygun Fiyatlı satan siteler olabiliyor. Ben araştırıp set şeklinde alırım. Daha uygun oluyor.

• bu pahalılığın yanında kitapların kaliteleri de düşüyor yani elime ulaştığında hasarsız olmayan hiçbir kitap olmadı (hasar dediysem kargo bazlı hasarlar değil matbaa kaynaklı kesim hataları vb.) ve inanılmaz kalitesiz oluyor kitaplığımda 3 yıl öncesinden alan kitaplarda hiçbir sıkıntı yokken son 3 yıldır aldığım kitaplarda hep bir sıkıntı oluyor kapaklarında

• Ülkede ne ucuz ki kitaplar ucuz olsun? Popüler romanlar, klasikler falan alınabilecek düzeyde fakat işin içine akademik boyut girince o zaman canınız çok yanıyor ve ne yazık ki malum işlere girişiyorsunuz. Şöyle bir şey de var, Türkçe akademik kitap zenginliği de (en azından hukuk adına) vasat. Böyle olunca İngilizce, Fransızca kaynaklara yönelmek gerekiyor. Malum, dolar euro ne kadar olmuş...

• Ben çoğunlukta sahaflardan alıyorum, birkaç tane de olsa korsan kitabım da var. İndirimli yazısını görüp elime aldığım kitap en ucuz 35-40 lira
    Kitapların çok pahalı olma sorunsalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18.Bayezid -- 14 Mart 2021; 17:47:44 >
  • bir çok defa tecrübe ettim. BKM kitap vb yerler gibi.

Mağazadan almaktansa internetten her zaman daha ucuza denk geliyor kitaplar. Bu yüzden toplu şekilde internetten kargo bedava olacak şekilde alıyorum.

Kitap okuma alışkanlığımı arttırmak istiyorum. E-kitap okuduğum kitapları kitaptan saymıyorum. Kitap dediğin elinde baskısı olacak şekilde olması gerekli bence

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.