Şimdi Ara

Kitapları satın mı alıyorsunuz, kütüphaneden ödünç mü alıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • para yetiştiremez oldum öğrenci halimle. bir yandan da kütüphaneden alıp okuyup geri vermek soyut olacak gibi. okunan kitabın rafa koyması ayrı bir zevk. siz ne düşünüyorsunuz ne yapıyorsunuz bu konuda? epey bi kararsız kaldım

• Satın alıyorum. Kitaba verilen paraya acımam. Millet sigaraya her gün 10 lira veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın alıyorum. Okduugm kitabın kendi kütüphanemde durmasını isterim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda 68 kitabım var. 1 ay sonra üniversiteye başlayacağım. 20 günde bir 5 kitap ödünç veriyorlar. Paramı idareli kullanmam gerektiğinden bazen boğazımdan bile kesmem gerekecek yani bu durumda kitaba para vermem zor gözüküyor. Ödünç alıp okuduğum kitapların listesini yapıp ilerleyen yıllarda satın alıp kitaplığıma eklemeyi düşünüyorum.

• Satın alırım, altlarını çizerim, başladığım tarihi atarım sonra dönüp tekrar bakar altı çizilen yerlere önemli yerleri okurum. Satın almak ve bir kütüphaneye sahip olmak iyi bir şey. Böylelikle etrafınızdaki insanları da kitaba alıştırabilirsiniz. Çünkü bazen kütüphane imrenilecek bir şey olabiliyor.
  • kitaba verilen paraya acılınmaz..

• Evladım olursa ona veya onlara bırakabilecek en büyük zenginlik olacağından satın alıyorum.
  • Ben de genelde satın alıyorum ama bazen kütüphaneden aldığım da olur...

• öğrenci olduğum zamanlarda kütüphanelerden faydalanmıştım.
    kendi paramı kazandığımdan itibaren tüm kitaplarımı satın aldım. hatta önceden okuyup hayran kaldığım kitapları bile.
  • Otlaniyorum
    Sahafdan Aliyorum
    Aldigim kitaplari otlatiyorum
    Kitapligim yok dolabim var
    Kitaplari yiprattigim icin kutuphane uygun degil
    Okuyun, okutun

• Öküz bir ailem olduğu için satın alamıyorum artık. 107 civarı kitap var. Her aldığımda laf ediyorlar. Maddi durumumuzda kötü değil market işletiyoruz. Elimizde her zaman son model telefonlar bulunur. Haftada en aşağı üç ya da dört gün et bulunur. Hiçbir sıkıntımız yok ama aile öküz olunca olmuyor. Babam abim ve annem ilk okul mezunu. Aşağılamıyorum. Geçen gelmiş abim sen yine mi kitap aldın diye soruyor. 34 yaşına geldi. Sürekli içki içiyor. Ben haftada bir kitap alınca kıyamet kopuyor. Babam başka bir dünya. Kpss ortaöğretime giricem diye kayıt oldum. Geçen set sipariş ettim 57 tl. Çalışıyorum ama yetersiz piyasada bulunmayan çok kaliteli üç tane kitabı fotokopiciye çıkarttım. Gelmiş sen geçen kitap almadın mı? Niye alıyorsun diyor. Sınava hazırlanıyorum diyorum yetersiz kalıyor o kitaplar diyorum. Anlamıyor. Ondan sonra geliyor dikiliyor başıma milletin çocukları doktor, vali, kaymakam oluyor sen niye olamıyorsun diyor. Hani hz. İsaya sormuşlar ölüleri diriltmekten daha zor olan şey nedir diye. O da anlamayan anlatmak demiş. İşte anlamıyorlar ya böyle kafam ağrımaya başlıyor. Haklıyken haksız duruma düşüyorsun arkadaş.

Kusura bakmayın yılların birikimini kustum :(

Bu arada kitap alamadığım için onlardan habersiz kindle paperwhite 3 aldım. Öğrenince kızdılar ama ne yapabilirim.

• Satın alıyorum.Aldığım kitabın sıfır olmasına gerek yok.Sahaflardan alarak maliyeti düşürüyorum.
  • Bende kitap alıp, kitaplıkta durmasını sevenlerdenim. Ancak öğrenci olduğundan ötürü maddi kısıtlaman varsa eğer sahaflardan alabilirsin. Eski kitap seviyorsan hatta kesinlikle sahaflara bakmalısın, ben klasikleri oralardan alıyorum.

Yine alırken içine bir göz gezdir, altı çizilmiş mi? Sayfaları yırtık mı? Bu şekilde temiz kitap bulmak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasiliKalanCtrl -- 30 Ağustos 2016; 9:13:22 >
  • Şu anda maddi durumumuz pek iyi değil ben de yeni okumaya başlayacak biriyim. Kitaplar da 20 liradan başlıyor, okumak istediğim bayağı da kitap var. <Klasiklerden bahediyorum sadece.> E malum kitapların fiyatı 20 liradan başladığı için alamıyorum. Her ne kadar yaptığım şey legal olmasa da meritokrasi'den faydalanarak epub'ları indiriyorum. (Daha da başlamadım, okumak istediğim 5-10 kitap indiğinde başlayacağım okumaya) Ben kitap okurken altını çizip not falan almayı seviyorum bu yüzden her ne kadar Kocaeli gibi halk kütüphanesi olan bir ilde yaşasam bile kütüphaneden almıyorum kitapları. Kendi paramı kazandığımda veya ailemin durumu iyileştiğinde epub olarak okuduğum kitapları almayı düşünüyorum.

• Kitap satan sitelerde üyeliklerim var istediğim kitapları listeliyorum. Ekstradan indirimler oldukça alıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın alıyorum, kitaba verilen para ekmeğe verilmiş sayıyorum. Kütüphane daha dolacak inşallah, daha çok kitap alıp okumak gerek!!

İnternet sitelerinde ücretsiz kargo fırsatları olunca sürekli değerlendiriyorum. Mağaza fiyatının altında oluyor zaten en sağlıklısı öyle almak.
  • Ekşi meritokrasiden kindle'a atarak ücretsiz okuyorum yüzde doksan sekiz her istediğim kitap var, yüzde seksen en iyi yayınevi çevirisi var. Kindle'in parasını rahat ikiye katlamıştır iki senedir.

• İçkim yok, sigaram yok napim şimdi, kitapta mı almayak
  • Taro Misaki kullanıcısına yanıt
    Dostum içini rahatlatmak adına şöyle bir öneride bulunayım.Klasikleri e-pub olarak indirebilirsin. Günümüz yazarlarının kitaplarına para verebilirsin.

• Bazen kitap satan internet sitelerinden bazen de sahaflardan kitap alıyorum daha uyguna geliyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.