Şimdi Ara

Kitap teması ağırlıklı youtube kanalı açmak istiyorum, gelin konuşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar, uzun zamandır aklımda youtube kanalı açmak gibi bir düşünce var. Ama içerik konusunda kararsızdım. Gerçekten zevk aldığım bir konu hakkında kanal açmak istiyorum. İlk önce okuduğum bölümle alakalı bir kanal olsun dedim ama sonrasında düşününce zaten üniversitede bölümde yeterince yoruluyor, maket-proje yapıyorum. Kanal açarsam kafamı tam dağıtmış olamam. Ben de düşündüm ki okuduğum kitaplar hakkında, yazarlar hakkında yorumlar yapacağım bir kanal açayım. Kitabın üslubundan, konusuna kadar tamamen kişisel yorumlar yaparım diye düşünüyorum. Aynı zamanda film, dergi de yorumlamayı düşünüyorum.

Öyle edebi bir kişilik değilim tabii. Asıl amaç kendimi de geliştirmek. Böyle bir oluşum sayesinde daha fazla kültürel aktivite yaparım diyorum. Siz böyle bir kanalda neler izlemek isterdiniz? Gelin , tartışalım...

• Düşünce güzel ama okuma oranının oldukça düşük olduğu, o.suruk çıkaranın milyonlarca izlendiği bir ülkede, başarılı olma ihtimalini baştan iyi hesaplayın derim.

Şimdiden başarılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Booktuber da derler. Kaliteli bir şey çıkarırsan izlenir. Eren Nadir Akşamoğlu'nun kanalını incele mesela. Onu örnek alabilirsin. Bir de ilk videolarda değil de sonrakilerde gitgide daha çok izlenirsin iyi çekersen. Reklam alıp para kazanmayı da unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuventhh

Düşünce güzel ama okuma oranının oldukça düşük olduğu, o.suruk çıkaranın milyonlarca izlendiği bir ülkede, başarılı olma ihtimalini baştan iyi hesaplayın derim.

Şimdiden başarılar.

Teşekkür ederim, amacım fazla abone değil ya. Kemik bir kitlem olsun yeter. Benzer konulara ilgi duydugum bir kesim oluşsa bana yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: E-Nazmi

Booktuber da derler. Kaliteli bir şey çıkarırsan izlenir. Eren Nadir Akşamoğlu'nun kanalını incele mesela. Onu örnek alabilirsin. Bir de ilk videolarda değil de sonrakilerde gitgide daha çok izlenirsin iyi çekersen. Reklam alıp para kazanmayı da unutma.

Bahsettiğiniz kanalı takip ediyorum, gayet basarılı. Ama benim yapmak istedigim kanal ondan biraz daha farklı. Daha interaktif bir kanal yapmak istiyorum. Dediginiz gibi eğer kendimi izlettirebilirsem zaten gerisi gelir buna inanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: G.U.Y

quote:

Booktuber da derler. Kaliteli bir şey çıkarırsan izlenir. Eren Nadir Akşamoğlu'nun kanalını incele mesela. Onu örnek alabilirsin. Bir de ilk videolarda değil de sonrakilerde gitgide daha çok izlenirsin iyi çekersen. Reklam alıp para kazanmayı da unutma.

Bahsettiğiniz kanalı takip ediyorum, gayet basarılı. Ama benim yapmak istedigim kanal ondan biraz daha farklı. Daha interaktif bir kanal yapmak istiyorum. Dediginiz gibi eğer kendimi izlettirebilirsem zaten gerisi gelir buna inanıyorum

Yalnız Eren'in de dahil olduğu bir maraz var ki booktuberlar eleştiri yapmayı ve eser değerlendirmeyi bilmiyorlar. Ha ona bakarsan koca koca kitap ekleri, kitap siteleri de bilmiyor. Güya tanıtım yapacaklar alayı reklam yapıyor. Booktuberlar direkt övüyorlar "çok güzel bir kitap" diye ya da "pek beğenmedim. Hoşuma gitmedi" falan diyorlar. Sebep? Meçhul. Ha gene de izleniyor o ayrı.

Benim yıllar önce aklıma gelmişti. Niye her şeyin kutu açılış videosu var da bu kitap kolilerinin yok diye. Bazı booktuberlar onu da çekiyorlar. Ve 3-5 bin de izleniyor. Hayreti mucip.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: G.U.Y

quote:

Yalnız Eren'in de dahil olduğu bir maraz var ki booktuberlar eleştiri yapmayı ve eser değerlendirmeyi bilmiyorlar. Ha ona bakarsan koca koca kitap ekleri, kitap siteleri de bilmiyor. Güya tanıtım yapacaklar alayı reklam yapıyor. Booktuberlar direkt övüyorlar "çok güzel bir kitap" diye ya da "pek beğenmedim. Hoşuma gitmedi" falan diyorlar. Sebep? Meçhul. Ha gene de izleniyor o ayrı.

Benim yıllar önce aklıma gelmişti. Niye her şeyin kutu açılış videosu var da bu kitap kolilerinin yok diye. Bazı booktuberlar onu da çekiyorlar. Ve 3-5 bin de izleniyor. Hayreti mucip.

Ben kanalımda hicive de yer vermeyi düşünüyorum. Sonuçta kitaba hem para veriyosun hem de okurken zamanını ayırıyorsun içi boş balon kitaplar denk gelirse üsluplu bir şekilde beğenmeme sebeplerimi söylerim tek tek :D

• Merhaba, kanal açmak hem sizin için faydalı olur hemde eğer güzel içerik üretirseniz izleyenler içinde faydalı olur. Tavsiyem kendinizi kısıtlamamanız, aylık yada haftalık kitap sohbetleri olabilir, belki ileride canlı yayında sohbet edersin ne bileyim, başka konular hakkında bilgi verebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.