Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.769
Cevap
46
Favori
276.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iztuzu

quote:

Orijinalden alıntı: EGercek

quote:

polisiye candır arkadaşlar nasıl bırakırsınız

Sadece mola vermek istiyorum polisiyeye.Tamamen bırakmak imkansız bir şey zaten

henning mankell, glenn meade, maxime chattam gibi polisiye yazarların sıfırı bulunmayan 2. el kitaplarını alırken baktım kara kule 5 tl araya onu da sıkıştırdım. kara kuleyi ne zaman okurum bilemiyorum çünkü raflarda bekleyen birçok kitap var. h. potera gelince: önyargılarımdan olsa gerek bana çocuk romanı gibi geliyor.

İlk kitaplarında harry ve tayfası daha çocuk olduğu için öyle bi önyargı oluşturmuş olabilirsiniz.Kitaba önyargı ile başlarsanız pek saracağını düşünmüyorum.Ama fantastik gibi güzel bir kategoriyi kaybetmenizi istemem, o yüzden en beğenilen fantastik kitaplardan biriyle fantastiğe güzel bir başlangıç yapın; devamı gelecektir zaten
  • quote:

quote:

quote:

quote:

polisiye candır arkadaşlar nasıl bırakırsınız

Sadece mola vermek istiyorum polisiyeye.Tamamen bırakmak imkansız bir şey zaten

henning mankell, glenn meade, maxime chattam gibi polisiye yazarların sıfırı bulunmayan 2. el kitaplarını alırken baktım kara kule 5 tl araya onu da sıkıştırdım. kara kuleyi ne zaman okurum bilemiyorum çünkü raflarda bekleyen birçok kitap var. h. potera gelince: önyargılarımdan olsa gerek bana çocuk romanı gibi geliyor.

İlk kitaplarında harry ve tayfası daha çocuk olduğu için öyle bi önyargı oluşturmuş olabilirsiniz.Kitaba önyargı ile başlarsanız pek saracağını düşünmüyorum.Ama fantastik gibi güzel bir kategoriyi kaybetmenizi istemem, o yüzden en beğenilen fantastik kitaplardan biriyle fantastiğe güzel bir başlangıç yapın; devamı gelecektir zaten

ben beğenmiyorum yoksa türü küçümseme gibi bir yaklaşımım yok. fakat gerek son zamanlarda okuduğum açlık oyunları serisinde gerekse sil baştan-k. grimwood kitabında bitse de gitsek havasındaydım. forumun fantastikle ilgili sayfalarında dolaştığımda kara kule serisi ve yüzüklerin efendisi serisinin epey övüldüğünü gördüm. yüzüklerin efendisi serisini izledim o yüzden kara kule ve stephen amca ile başlayacağız
  • bende okuyup beğendiğim 3 tane kitabı tavsiye edeyim.samipaşazade sezai'nin sergüzeşt'i gibi acıklı kitaplar genelde.(dürdane hanım hariç)dönemin ilklerinden olmaları nedeniyle genel olarak kusurlar var ama yine de iyiler.

1-ahmet mithat efendi /dürdane hanım

2-cemil süleyman / siyah gözler

3-mehmet celal / küçük gelin
  • Ankara Millî Eğitim Müdürü Kâmil Aydoğan'ın yeni kitabı

http://kamilaydogan.net/
  • Joseph Goebbels'i anlatan kitap arıyorum.Kendi yazdığı kitap da varmış sanırım ama bulamadım .Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Danny Greene

Joseph Goebbels'i anlatan kitap arıyorum.Kendi yazdığı kitap da varmış sanırım ama bulamadım .Yardımcı olursanız sevinirim.

"1992 yilinda ralf georg reuth, bu günlükleri "joseph göbbels: tagebücher 1924-1945" başlığı altında 5 cilt halinde yayımlamış. birikim'in şubat 2007 tarihli 214. sayısında, bu günlüklerle ilgili, tanıl bora'nın "bayrak denizi... ve linç" başlıklı birkaç sayfalık bir yazısı çıktı. bora, bu günlüklerin hikayesini kısaca anlattıktan sonra "günümüzden ve türkiye'den örneklerle kıyaslamalara kalkmayacağım. okur, mukayeseye ehil ve ariftir" diye devam ediyor sözlerine. daha sonra, bu günlüklerden çeşitli alıntılarla okuyucuyu başbaşa bırakıyor.

hitlerden sonra nazi almanyasının şansölyeliğini bir günde olsa yapmıştır. çok zeki ve propoganda uzmanı olduğu bilinir. hitlerin sağ kolu ve hitleri hitler yapanlardan biri olduğu söyleniyor. ama kendileri hitlerin yine ateşli bir nutkundan sonra ondan etkilenmiş ve ölene kadar sadık bir takipçisi olmuştur. hitler bana dedi ki adlı kitapda, hitler onun zekasına değinmiş ama kendisi ile goebbelsin alanlarının farklı olduğunu söylemiştir."
    Ne kadar yardımcı olur bilemiyorum ama bu ifadelerden hareketle belki kitaba ulaşabilirsin.
  • "Aylak Adam" gibi düzeni sorgulayan ve iç monologlara yer veren, fantastik ve saçma tesadüflere yer vermeyen bir kitap arıyorum. Türk veya dünya edebiyatı fark etmez. Teşekkürler
  • Merhabalar ben 14 yaşında bir kardeşinizim ilk defa kitap bölümüne girdim sizlerden firmalarla röportajlar nasıl başarılı olunr girişimicilik gibisiden kitaplar önermenizi istiyorum.http://www.hasanyasar.com şurdaki makaleler gibi bile olabilir. Türkçe olması tercihim :)

Not:Öneri yaparken alıntılarsanız iyi olur
  • Macera-Polisiye tarzı önerisi olan var mı?Aklından bir sayı tut güzeldi.Bunun gibi yada daha iyileri için önerilerinizi bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş.

psikoloji kitapları arıyorum hiç okumadığım ıçın bılemıyorum

not:psiko analisti okudum baska bir kitap

bir cinayetin psikanalizi
  • Adı:Çatı
    Yazarı: V.C Andrews
    Türü:Roman
    Bıraktığı etki: Kitap kendini çok bağlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatkork

Macera-Polisiye tarzı önerisi olan var mı?Aklından bir sayı tut güzeldi.Bunun gibi yada daha iyileri için önerilerinizi bekliyorum :)

harlan coben ---- oyunbozan okumalısn
  • Aklından Bir Sayı Tut
    Sil Baştan ikisinin de yazarı John Verdon
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Frew-

Aklından Bir Sayı Tut

hocam yanlışınız var Sil Baştan'ın yazarı Ken Grimwood olması lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyu72

quote:

Orijinalden alıntı: -Frew-

Aklından Bir Sayı Tut

hocam yanlışınız var Sil Baştan'ın yazarı Ken Grimwood olması lazım

Pardon.Yazarken kafam başka yerdeydi
  • Canan tan'dan eroinle dans (bana kitap okumayı sevdiren ilk kitap) ve pirayeyi tavsiye edebilirim
    Şeytanın Müridi - Glenn Meade Buda süper bir cinayet ve polisiye bir kitapdır sonuna kadar sorunlar çözülmüyor ve kitabın akıcılığı süper bir oturuşta sizi başında uzun bir süre kilitliyor kesinlikle tavsiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: juu ichi ban tai taichou

quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş.

psikoloji kitapları arıyorum hiç okumadığım ıçın bılemıyorum

not:psiko analisti okudum baska bir kitap

bir cinayetin psikanalizi

Psiko Analist'in yazarının dilimize çevrilen 2. kitabı Şizofren de listeye eklenebilir.
  • açlık oyunlarını tavsiye ediyor musunuz beyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

açlık oyunlarını tavsiye ediyor musunuz beyler?

şiddetle tavsiye edilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tracy-Mcgrady

açlık oyunlarını tavsiye ediyor musunuz beyler?

aynen oku 3 kitabı da, sonra ilk filmi izlersin. sadece bi 2. kitabın başı sarmıyor ama devamı güzel.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.