Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.769
Cevap
46
Favori
276.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çocukluğumun en duygusal kitaplarından biridir.
  • bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Liquitmen

Kişisel gelişim kitaplarından önerebilir misiniz?

Avcunuzdaki Kelebek - Ahmet Şerif İzgören
    http://ush.re/f2g6

Parayı Bulduğum An Alayını
    http://beyazkitaplik.blogspot.com/2011/12/paray-buldugum-alayn.html

Önerimizdir...
  • Merhaba arkadaşlar.. Bana birkaç kaliteli kitap tavsiyesinde bulunabilir misiniz? İlgilendiğim konular: tarih, kültür, felsefe, sosyoloji, psikoloji, ezoterizm, ekonomi, bilim ve son olarak roman,hikaye (klasik olanlar). Birkaç dedim ama siz istediğiniz kadar öneride bulunabilirsiniz. Sepet için fiyat limitim yok. Şu an 405 tane kitap var listemde, umarım farklı bir şeyler tavsiye edersiniz :-) Yardım edecek arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden, iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan301 -- 19 Mart 2012; 8:19:51 >
  • arkadaşlar metro markette iskele yayınlarının dünya klasikleri 4,7 liraydı. sizce bunların çevirileri nasıldır? fiyat çok uygun geldi ondan sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jean valjean

arkadaşlar metro markette iskele yayınlarının dünya klasikleri 4,7 liraydı. sizce bunların çevirileri nasıldır? fiyat çok uygun geldi ondan sordum.

Ben o yayınlardan İki Şehrin Hikayesi'ni okumuştum. Öyle aman aman güzel bir çeviri değildi. Bana kalırsa diğer yayınların çevirileri daha güzeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W.Fichtner -- 19 Mart 2012; 19:30:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nyu72

quote:

Orijinalden alıntı: jean valjean

arkadaşlar metro markette iskele yayınlarının dünya klasikleri 4,7 liraydı. sizce bunların çevirileri nasıldır? fiyat çok uygun geldi ondan sordum.

Ben o yayınlardan İki Şehrin Hikayesi'ni okumuştum. Öyle aman aman güzel bir çeviri değildi. Bana kalırsa diğer yayınların çevirileri daha güzeldir.

teşekkürler
  • sabahattin ali - kürk mantolu madonna
    patrick rothfuss - rüzgarın adı
    - bilge adamın korkusu
  • Tarihi hikaye şeklinde anlatan kitap arıyorum ben de. Lisedeki tarih hocam Ayşe Tulun'un İki Hükümdar Bir Kadın eserini okudum, çok akıcı bir kitaptı, bir de aşina olduğumbir anlatım olduğu için 2 günde bitirdim ve 1. Selim hakkında bir sürü şey öğrendim. Yine bu tarz, okurken hoş vakit geçirebileceğim, bitirdikten sonra da bir kaç bişey öğrenmiş olacağım tarihi okuyucuya roman(hikaye) gibi anlatan kitap tavsiyesi istiyorum.

Not: İskender Pala, Şah ve Sultan hariç, Yavuz- Şah İsmail de bir yere kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frick! -- 31 Mart 2012; 12:10:22 >
  • Dan Brown kitapları hakkında düşünceleriniz nelerdir okuyanınız varmı
  • yetersiz bi yazar. onun yerine umberto eco'yu okumani tavsiye ederim. ozellikle gulun adi'ni
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Dan Brown kitapları hakkında düşünceleriniz nelerdir okuyanınız varmı

Kesinlikle tavsiye ederim.Kitapları acayip derecede okuru içine çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EGercek

quote:

surekleyici ama bilgi ve felsefe bakiminda umberto eco diyorum hem kurgusu daha guzel, ama okumasi biraz agir olabilir..
  • quote:

quote:

bir kaç tane kitabını almayı düşünüyorum melekler ve şeytanlardan başlayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar allan poe

quote:

quote:

surekleyici ama bilgi ve felsefe bakiminda umberto eco diyorum hem kurgusu daha guzel, ama okumasi biraz agir olabilir..

hocam seninki de bi üsttekiyle çok ters olmuş ama ona da bi bakacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frick!

Tarihi hikaye şeklinde anlatan kitap arıyorum ben de. Lisedeki tarih hocam Ayşe Tulun'un İki Hükümdar Bir Kadın eserini okudum, çok akıcı bir kitaptı, bir de aşina olduğumbir anlatım olduğu için 2 günde bitirdim ve 1. Selim hakkında bir sürü şey öğrendim. Yine bu tarz, okurken hoş vakit geçirebileceğim, bitirdikten sonra da bir kaç bişey öğrenmiş olacağım tarihi okuyucuya roman(hikaye) gibi anlatan kitap tavsiyesi istiyorum.

Not: İskender Pala, Şah ve Sultan hariç, Yavuz- Şah İsmail de bir yere kadar

Yok mudur yardımcı olabilecek bir arkadaş
  • Şuralardan biyerlerden yer ayırtayım.
  • psikoloji ile ilgili kitap tavsiye edecek var mı yalnız çok fazla teknik terim olmasın kitapta roman tarzı olsun yani
  • John Katzenbach - Psiko analist
  • olasılıksıza benzer veya gerilim korku veya macera drama arıyorum yardımcı olabılırmısınız
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.