Şimdi Ara

KİTAP ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim sevgilim var fakat çok sosyal medya bağımlısı ben tam aksine sosyal medyadan nefret eden ve şimdi sizden istediğim bi kitap önerisi sosyal medyayı bıraktıran gerçekten hayata açılan gerçek hayatın sosyal medyasız bi yaşamın daha güzel olduğunu anlatan veya bu tarzda bi kitap önerisi istiyorum lütfen..

• 1984, anlayarak okursa bir daha siteye bile girmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir insanı değiştirmek çok zahmetli. Bir kitapla bakış açısı değiştirebileceğini sanmıyorum.
  • distopik kitaplar okut ona :D

Fahrenheit 451
    1984
    Biz
    Cesur Yeni Dünya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 3 Haziran 2017; 1:12:41 >
  • Sistemin, sosyal medyanın saçmalığının farkına varıp onlardan o kişiyi soyutlayabilecek kitaplar varsa bence bunlar distopik eserlerin ta kendisidir.
    1984, Cesur Yeni Dünya, Fahrenheit 451 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KolonyaAdam

1984, anlayarak okursa bir daha siteye bile girmez

Sosyal medya bağımlısı olan biri 1984ün 10 sayfasını okuyamaz..
  • hiçbir kitap fayda etmez ona,istersen en güzel kitabı bul bırakmaya karar vermediyse on sayfa okumaz.

• Fikirleri değiştirmek zordur. Ama ilgi alanına göre bir kitap alırsanız, belki çözüm olabilir.

• --

Dil Bilgisi kitabı ile başlayabilirsin. Noktalama işaretini kullanmaktan çekinen birisinin de kitap okuyacağını düşünmüyorum.
  • Kitap değil ama dizi önerebilirim. Black mirror. ilk bölümü 2011'de yayınlandı şu ana kadar 13 bölümü var. birlikte izleyin ;-)
  • Anlayarak okuyacaksa Cesur Yeni Dünya derim.
  • Asıl burada cevaplanması gereken soru kendi doğrularımızı başkasına dayatmalı mıyız ? Bende sosyal medya kullanmam, kullananlardanda tiksinirim. Bunun hakkında bazı başımdan geçenleri anlatmıştım forumun felsefe bölümünde.

Açıkçası sosyal medya kullanmayan bir kadın bulsam ahhh ne kadar güzel olurdu, kafede suratına bakan arkadaşlarım olsa, cebinden hiç o telefonu çıkarmayan arkadaşlarım olsa hayat ne kadar güzel olurdu. Neyse biraz içerlendikten sonra anakonuya geri dönelim, kendi doğrularımızı başkasına dayatmalı mıyız ? Bir düşünürün çok iyi bir lafı vardı fakat aklıma gelmiyor şuan ismi. "İnsanlar, özgürlükleri için zorlanmalıdır." Gerçekten de böyle mi olmalı ? Yoksa herkesin kendi doğrusu olduğunu kabullenip, ortak doğrularımız bulunan birinimi aramalıyız ?

Edit: Bana sorarsan öyle bir kişi kitap okusada pek fayda etmez. Çünkü kitabı çevresine okudum demek için okuyacaktır, kitap ile yaklaşık 10 snap atıp 2 tanede kitap ile çekilmiş fotoğrafı instagrama yükleyecektir hatta kitabı bitirmeyecektir bile. Bu yüzden boşa masrafa girme. Bu masrafa girme olayınıda şöyle düşün, zamanında ülkesi/insanlık için ömrünü vermiş kişilerin şuan aile fertlerine ve kendisine küfür ediyorlar. Bu yüzden birileri için uğaşmak bana göre saçmalıktan ibarettir, uzun süre düşünmemin ardından bu sonuca vardım. Yani kendi dişine göre birilerini bul yada ortama uyum sağla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patrick Yıldız -- 4 Haziran 2017; 16:47:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Anlamak istemiyorsa ne okutursan okut anlamayacaktır. Benzeri bir şeyi yaşamışlığımdan biliyorum.

• Kitap okumazsa Black Mirror izleyebilir, güzel dizidir bu konuyla ilgili.

• Tabiki de Fight Club. Dünyaya bakış açımı değiştiren bir kitaptır kendisi.

• Demiryolu hikayecileri bir rüya
    Okusun ilgisini çeker bence.
  • Black Mirror Nosedive(3. Sezon 1. Bölüm) bölümünü izletirseniz işe yarayabilir. Her bölüm farklı konu ve cast olduğu için direkt bu bölümü izleyebilirsiniz

• Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    sizinle tanışmak istiyorum :)
  • Fahrenheit 451 okusun okuyun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.