Şimdi Ara

Kitap Okumanın Türkçe'de ki Önemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abartıldığı kadar fazla mı arkadaşlar ?

• ne kadar fazla olabilir ki roman okusan sana bence fazla katkisi olmaz
    30-35 tane paragraf soruluyo simdiye kadar turkceden bes tane soru bankasi bitirdim ama yine 5 yanlisim var yani her sey o anki haline bagli lafi o kadar d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç önemi yok.
  • Geçen sene yardımcı olurdu ama bu sene için hiç işe yaramadı bence kitap okumak.
  • kitapla paragrafın hiç alakası yok

sınavdan önce çözersin paragrafları olur biter
  • kitap okuma alışkanlığım yoktu benim gecen seneye kadar paragrafları okuyarak iyimser olarak 7 8 yanlışım çıkıyordu ne zaman paragraf sorularında istenilene odaklanarak çözdüm 2 3 yanlışa kadar indirdim ygsde o kadar uzun paragraf sorularında 4 yanlışım vardı eger okusaydım kendimi bildigim icin söylüyorum 10 11 yanlışım olurdu
    kısacası kitap bir amaç degil araçtır kitap senin bilgini arttırır hızlanıcam diye paragraf yapıcam diye kitap okuma sana nacizane tavsiyem
  • geçmişten gelen birikimli alışkanlığın varsa tamam ama öyle bu sene ygs var kitap okuyayım dersen yamulursun.
  • 2012 ve 2013 Ygs ye girdim ikisinin türkçesindende 4 yanlışım var ama bi gram kitap okumadım hiçbirindede.
  • 5 aydır her gün 1 saatimi kitap okumaya ayırıyorum. Türkçeden 3 yanlış yaptım ki denemelerde çoğu 1 yanlış gelirdi. Ben kitap okumanın bir avantajını göremedim. 50 küsür dk da bitirdim türkçeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMoreChance -- 25 Mart 2013; 13:09:31 >
  • kitap okumayan biride türkçe sorularını rahat yapar ama biri soruları 1 saatte yapar digeri 30 dk da aradaki fark bu kitap okuyan birinin kelime hazinesi çok daha fazladır ve paragrafı bir okumayla anlar bende kitap okumam türkçedende 30-35 rahat yapıyorum ama sorulara rahat 1 saatim gidiyor paragraflar uzunsa o yüzden arada sırada da olsa senede 2-3 kitap okumaya çalışın faydası vardır zararı yoktur
  • 1 yildir neredeyse her gun kitap okurum.1 yanlis cikti ve hic zorlanmadim.Ama bu kitap okumayanin yapamaycagi anlamina gelmez.Ya her gun kitap okuyn ya da 2 test paragraf cozun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence faydası tartışılmaz birçok kişi geçen sene o uzun okunmayan paragraflar yüzünden bi faydasını göremedi ama sınavdaki 30 tane paragraf sorusuda(cümle anlam+sözcük anlam+paragraf) tamamiyle okuduğundan anlam çıkarma yoprum yapma idi.ben kitabın çok faydasını gördüm.2013 başından beri 15 kitap bitirdim.o 30 soruda 1 yanlışım var o da saçma sapan bayan öğretmen sorusu
  • soruları dikkatle okuma + bol soru çözumu + kıtap okuma (FAYDASI ÇOKTUR BANA GÖRE )
  • Kitap okusaydın en azından başlıktaki hatayı yapmaz ki'yi ayrı yazmamayı öğrenirdin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azor Ahai -- 25 Mart 2013; 13:30:53 >
  • kitap okuyan birinin netleri iyi olabilir belki ama bu sınav kitap okumayı ölçmüyor
    emin ol türkçeden full yapmanın mantığı başka(not ''t''yi küçük yazdım bugün canım pek kurallara uymak istemiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: -fsm1453-

2012 ve 2013 Ygs ye girdim ikisinin türkçesindende 4 yanlışım var ama bi gram kitap okumadım hiçbirindede.

Nasıl çalıştın hocam ?
  • 1 yılda kitap okumayla olmaz, birikimle olur. Bir de Açlık Oyunları, Olasılıksız, Agathe Christie okumakla da olmaz.
  • Kİtap okumanıkesinlikle ama kesinlikle yararı var. Fakat bu yıl sınav yılı, yani geç kaldık o bakımdan. Kitap okumak yerine bol soru çözmek de aynı yararı sağlayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

5 aydır her gün 1 saatimi kitap okumaya ayırıyorum. Türkçeden 3 yanlış yaptım ki denemelerde çoğu 1 yanlış gelirdi. Ben kitap okumanın bir avantajını göremedim. 50 küsür dk da bitirdim türkçeyi.

hocam daha ne istiyorsun
  • Kitap ya da günde birkaç test paragraf. Birini seçin işte.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.