Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
3.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SM01_VXG -- 5 Ocak 2019; 14:12:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• haklısın ben de fikir kitabı okurum genel de romanlar sıkıcı geliyor nedense
    bir şeyler öğrenemediğim kitabı okuyasım gelmiyor
  • SİLİNSİN
  • Atom Tost Tarifi

Pişirme Süresi
    10 dakika
    Hazırlama Süresi
    5 dakika
    Atom Tost Malzemeleri
    2 adet uzun sosis
    2 dilim tost ekmeği
    3-4 dilim sucuk
    4-5 dilim kaşar peyniri
    1 yumurta
    2 kaşık ketçap
    2 kaşık mayonez
    2 adet çubuk turşusu
    Tuz
    Yarım çay kaşığı şeker
    Tereyağ
    Atom Tost Nasıl Yapılır?
    Sosisleri yarıdan kesip 3-4 parçaya bölün ve yağda kızartın.
    Ketçap,şeker, mayonez ve tuzu karıştırın.
    Sucukları da ayrı bir tavada kızartın.
    Sucukların üzerine yumurtayı dökün. (Dilerseniz bu aşamayı tost makinesinde yapabilirsiniz)
    Yumurta pişince tost ekmeğini üzerine kapatın ve yumurtanın dışarda kalan kısımlarını ekmeğin altına doğru itin.
    Eğer tost makinesi ile yapıyorsanız 30 saniye kadar ekmeği pişirin. Tost makinesi kullanmıyorsanız bu aşamada ekmeği tost ekmeği ile birlikte ters çevirip tost makinesine alın.
    Üzerine peynirleri dizin.
    Sosisleri ve turşuyu peynirin üzerine ekleyin.
    Sosu da ilave edip diğer tost ekmeğini üzerine koyun ve tost makinesinde peynirler eriyene kadar pişirin.
    Pişen tost ekmeğine tereyağ sürün.

• Romanı adamdan sayma ama temelinde kitap okumayı çöpe atma ben de roman okumam ama ansiklopedileri okumayı severim,bilgi alabileceğim kiptaplar daha iyi.Onun haricinde kitap okumak konuşmanızı ve kelime kapasitenizi arttırır bu gerçektir.
  • Konuyu okumadım ama daha yararlarını bilmeden okumakla bir şeyler izlemeyi bir tutmak iyi kafaymış, en evrensel şeyler olan kutsal kitaplar bile kitap olarak gelmiştir.

• Bende öyle düşünüyorum. İnsana bir şey katan bilimsel kitaplar dışında kitap okumak sadece zevk işi. İsteyen okur isteyen okumaz. Kitap okuyan bilgilidir diye bir şey yok.
  • roman okumak insana bir şey katmıyor diyip oyun oynayın demek

• Biri de çıksa sporun, milliyetçiliğin ve malum dogmatik şeyin boş olduğunu söylese şaşırırdım zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bloklarsan sevinirim.
  • Yani roman okuma gibi boş bir eylemin insana birşeyler kazandırabileceğini düşünmek kadar saçma bir mantık örgüsü yok.

video oyununa dalın.

Teknoloji çağında roman okymak nedir İnsana kazandırabilecrği birşey var mıdır
  • Kitap okumak bambaşka bir olay valla. Ben okuyacak kitap bulamayınca internet novellerine filan sarıyorum. Günde 5 6 saatim okuyarak geçiyor sıkılmadan keyif alarak zaman geçiriyorum. Ne yaparsam yapayım sıkılmadan 6 saat sürdürebileceğimi sanmıyorum.
  • Hayvan Çiftliğide bir hikaye ama çok şey katar.

Yani roman okuma gibi boş bir eylemin insana birşeyler kazandırabileceğini düşünmek kadar saçma bir mantık örgüsü yok. Dan sonrasını okumadum.

• Güzel yemlemişsin ama bu forum yemez

• Tek bir insanın fayda vermeyişi tüm insanlara yıkılmıyorsa, tek bir türün fayda vermeyişi tüm kitaplara yıkılamaz.

Öncelikle kitap, kitap okunmak için okunmamalıdır, bu konuda neyi istediğiniz ve neyi merak ettiğiniz önemlidir. Beynin mekanizmasını merak eden adam gidip roman okumamalıdır. Polisiye meraklıları gidip popüler bilim kitapları okumamalıdır. Kitabın sana fayda sağlayacağını istiyorsan, seçiminde ona göre olmalı.

Evreni mi merak ediyosun, Carl Sagan'ın Cosmos'u nu veya evren ile ilgili yazılmış popüler kitapları okumalısın. Kendini geliştirmeyi mi istiyorsun, kişisel gelişim kitaplarını okumalısın. İşte kitabın sana sağladığı faydayı böyle yaparak anlayabilirsin.

• Film izlemek ile aynı şeydir bence. İkiside tek düze bilgi verir ama eğlendirir ve zaman geçirtir. Kitap okumak bence film izlemekten daha eğlencelidir. Ama bana kazandırdığı bir artı yok. Sadece boş zamanlarımı çok çok çok güzel derecede eğlenerek geçiriyorum onun dışında da yararonyoktur

• roman okuyor olsam bu saçma konuyu görmeyecektim yani roman işe yarıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Konuyu okumadım ama daha yararlarını bilmeden okumakla bir şeyler izlemeyi bir tutmak iyi kafaymış, en evrensel şeyler olan kutsal kitaplar bile kitap olarak gelmiştir.

bluray dvd si ile 3d opsiyon seçeneğiyle mi gelecekti?
  • film izlemek > roman okumak

bizim millet kitap oku bilgilen diyince sadece romana odaklanıyor. roman ile film izlemek arasında fark yoktur hatta süre bakımından film izlemek daha avantajlı. deneme,makale okuyanlara eyvallah. o kitapların değeri ortada ama roman okumak tamamen hava atmak için.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.