Şimdi Ara

Kitap okuma alışkanlığınız varmı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    kitap okurken keyif aldığım çok az oluyor. genellikle kitap bittikten sonra geriye dönüp bakınca bir şeyle eşleştirdiğimde veya sonrasında karşılaştığım bir şeyi benzettiğimde o kitabı okumuş olmaktan memnun oluyorum. ama okurken keyif almayınca hevesim düşüyor.

fantastik vs kitapları ben kitaptan saymıyorum, kitap dünyasının aksiyon filmleri onlar.
    felsefe-bilim-tarih-psikoloji bunları okurum diye düşünüyordum ama bunlar insanı pek içine çekemiyor. ders etkisi yaratıyor resmen. ama okuduktan sonra memnun olduğum türler.

distopya da hayvançiftliği 1984 derken gzel gidiyordu ama artık güzel gelmemeye başladı. fahrenaytı zor bitirdim.

felsefe-bilim-tarih-psikoloji tarzı kitaplar okumak isterim. önerileri alırım.
  • Hayır, niye olsun ki ?
    Öğrenme alışkanlığım var.

Bilgi edinme (genelkültürden akademik düzeye) veya kelime dağarcığını geliştirme isteği haricinde,
    zaman kaybı olarak görüyorum.
  • Lisede günde 3 kitap bitirdiğim oluyordu, şu sıralar kaliteli kitaplar 100 liraya kadar çıktığı için kitap okuma aşkıma balta vurulmuş gibi oldu ayda 1 tane alipta olursam şükrediyorum. Hep ameriga oyunu bunlar..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TUS kitabı okuyorum, sayılır mı?

• DrakeMcCain kullanıcısına yanıt
    Günde kaç sayfa

• Filadam kullanıcısına yanıt
    Sayfa sayısı olarak bakarsan az; çünkü ayrıntılı olarak ve yavaş çalışırım, ayrıca günümün bir kısmı soru çözerek geçiyor.

Ama günde 6+ saat çalışırım, bazen de 9'u bulur.

İnan sayfa sayısına az çok diyecek bir bilgim yok tus hakkında. Ama 6+çok iyi. Ben sadece sınav haftaları o kadar çalışabiliyorum o da çok depresif bir hafta oluyor zaten yetiştirmeye çalışırken ve sürekli sürekli kendim motive etmem gerekiyor. Sınav bittiği an çalışmam da bitiyor diğerleri staja kadar. Tus çalışanlara Allah kolaylık versin sürekli 6+çalışmak çok zor olmalı.

• Filadam kullanıcısına yanıt
    Alışırsın, sıkma canını. Ben bir ara 4.sınıfta salaklık edip hiç çalışmadım, okul uzadı.

Bu işin formülü ne biliyor musun? Hani diyorsun ya kendimi motive etmem gerekiyor diye.

İlham gelmesini bekleme, beklemeyle gelmez zaten. Ben de 4.sınıftayken çok depresiftim.

Diyeceksin ki kendine çalışmazsam kalırım. Bunu kendine sık sık hatırlat. Evet sınava çalışmak zor; ama emin ol bütünleme süreci çok daha kötü. Yani şimdiden kurtulmaya bak.

Anladım çok teşekkür ederim. Allah kolaylık versin

• Konu sahibinin de okuma alışkanlığı yok sanırım. Soru eki olan -mı ekini birleşik yazmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tabi tabi tabi tabi tabi tabi
  • Yok

• Kitap okumayı zaman kaybı olarak gören, veya zaman kaybı olarak gördüğünü söyleyerek espri yaptığını zanneden net maldır

• Haddini aşma dhde patronlar eski üyeler olur. Facebookda atıcağın yorumlarla burdakileri iyi tart.

• limbesh kullanıcısına yanıt
    Cümleleri çok karmaşık ve konudan konuya atlayıp takip etmen gereken kitaplar var. Belki akademik kitap bu kadar karışık değildir. Kas çalışıyormuşsun da ağırlık arttırıyor gibi düşün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok. zaman kaybı zaten twiitter'da falan zaten bir sürü şey okuyoruz gün içinde takip ettiğim çeşitli bloglar da var zaten. eskiden okumalarını anlarım bilgi almak için ya da dizi falan yok roman okuyorlar ama yıl 2020 abi
  • Var.
    Kitap okumak zaman kaybı diyenleri de dikkate almayın bu arada

• Sadece toplu taşımada kitap okuyorum ve her hafta neredeyse bir kitap bitiyor. Evde ve okulda boş kaldığım zaman textbook'lara ciddi zaman ayırıyorum. Ve manga okuyorum deli gibi.
  • Bilgi edinme (genelkültürden akademik düzeye) veya kelime dağarcığını geliştirme isteği HARİCİNDE, zaman kaybı olarak görüyorum.

"Kitap okumayı tümden zaman kaybı olarak görenlere itibar etmeyiniz" cümlesi bana karşı kullanılamaz, ben de aynı fikirdeyim.
    Yazdığımı anlamayanlar da kitap okuyor mu ? Anlamak istemeyenlerin amacı ne ?

@Orta seviye gitarist
    Her zorluk çekmenin bir getirisi olduğunu biliyorum (bu arada aşırı kaslılar pek de beğenilmez biliyorsun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 25 Mart 2020; 7:26:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.