Şimdi Ara

Kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben 20 yaşındayım ama hiç kitap okuma kültürüm yok maalesef. Evde güzel kitaplar var birkaç tane, okumak için konu olarak bana hitap eden kitaplar da buldum. Ama okumaya bir türlü başlayamıyorum. Bazı psikolojik sorunlarım ve kaygılarım var bunlar baş ağrısı yapıyor bende bunun da etkisi var ama yıllardır kitap okumadığım için okumaya başlamak benim için daha zor. Benim durumum için ne tavsiye edersiniz? Nasıl kitap okuma alışkanlığı kazanabilirim? Hangi kitaplarla okumaya başlayabilirim? Simyacı başlangıç için nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Simyacı başlangıçta seni zorlar. Felsefi kitaplardan uzak dur. Sana akıcı sıkmayacak kitap lazım.

Kürk Mantolu Madonna

Kuyucaklı Yusuf

Bu iki kitaptan başlamıştım. Gayet güzel kitaplardır.Uzun değildir. 1 günde bitirirsin. Bunlardan sonra sherlock holmes okuyabilirsin. Fantastik kitaplara ise harry potter ile başlamanı öneririm akıcı kitaptır ama arka arkaya okuma 1.kitabı bitir araya başka kitap al.Uzun olmayan kitapları okumaya bak klasiklere ilk zamanlar bulaşma çünkü okuyup geçilecek kitaplar değildir felsefi yönleri baskındır.

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Dostluk temalı roman öneriniz var mı peki?

• old yeller O kullanıcısına yanıt
    Harry Potter,Lotr,Buz ve Ateşin Şarkısı serileri.Bunlarda aradığını bulursun.

Monte Kristo Kontu. Bu kitapta bakış açısı kazandırır dostluk kavramına.

Uçurtma Avcısı. Bunu okumak allahın emri zaten. Hatta ilk bundan başla. 400 sayfaya yakındı galiba belki 2 günde bitirirsin efsane kitaptır.

• Sevdiğin türü bulmak için o türün hafif kitapları ile başlayabilirsin. Polisiye kitapları derin olmadığı için çerezlik okunabilir ve okuma alışkanlığı kazandırabilir. Biraz kitap okudukça zaten sen hangi türü okuyacağının yolunu buluyorsun. Keyifli okumalar. Bu arada yukarıda arkadaşlar güzel başlangıç kitapları tavsiye etmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5F6A14216 -- 19 Haziran 2017; 3:1:57 >
  • simyacı boşa okuma vermek istediği mesajı oku yeter

Olasılıksız yeni başlayanlar için biçilmiş kaftan

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Monte Kristo Kontu'nu her birey okumalıdır hocam. İlk 13 yaşımda okumuştum, ara ara açar okurum. Filmi de 10 numara.

• quote:

Orijinalden alıntı: old yeller

Jack Kerouac-Deniz Benim Kardeşim
    Jack London-Yol
    Jack London-Martin Eden

Hem hafif hem de başlangıç için güzel kitaplar. İlk kitap dostlu temalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güneyli Kitapkolik

quote:

Orijinalden alıntı: old yeller

Jack Kerouac-Deniz Benim Kardeşim
    Jack London-Yol
    Jack London-Martin Eden

Hem hafif hem de başlangıç için güzel kitaplar. İlk kitap dostlu temalı.

Çok teşekkür ederim hocam. Aynı şekilde diğer arkadaşlara da teşekkürler

• Yeni başlayanlar için John Steinbeck kitapları iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kırarım Boynuzunu İblis -- 22 Haziran 2017; 12:04:46 >
  • Bence Stefan Zweig öyküleri okuma alışkanlığı kazandırır. Birkaç sayfa okuyun o sizi alıp götürür, bırakmak istemezsiniz.

Satranç, Olağanüstü Bir Gece, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Bir Çöküşün Öyküsü falan...

Popülerlerden Hayvan Çiftliği de okuması kolay bence.
  • John Steinbeck ve Jack London kitapları bu iş için biçilmiş kaftan. Bunlardan sonra da Charles Dickens, Ernest Hemingway. En sonunda da Rus Edebiyatına dalarsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.