Şimdi Ara

Kitap ödünç isteyenler için bahane? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir de insanlarda utanma kalmamış, buna da sinirim bozuluyor.

Yahu adam benim kitabımı 4 yıldır saklıyor, isterken ben utanıyorum!
    Karşımdaki kişilerde de kitabı kaybedince en ufak bi yüz kızarması görmüyorum gururla söylüyorlar.

Ben uzaylı mıyım acaba neden ben utanıyorum da onlar utanmıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: marvellous123

Bir de insanlarda utanma kalmamış, buna da sinirim bozuluyor.

Yahu adam benim kitabımı 4 yıldır saklıyor, isterken ben utanıyorum!
    Karşımdaki kişilerde de kitabı kaybedince en ufak bi yüz kızarması görmüyorum gururla söylüyorlar.

Ben uzaylı mıyım acaba neden ben utanıyorum da onlar utanmıyor :D

Hatırlıyorum da eskiden 7.sınıftayken bir arkadaşımdan kitap almıştım okumak için, sonra bulamadım evde kitabı. Arkadaşa parasını vereyim falan demiştim kabul etmemişti taa 1 sene sonra arabada bulmuştum kitabı, babam vampir kitabı saçma sapan diye alıp saklamış arkadaşa geri vermiştim 1 sene sonra. Lisedeyken de okulun kütüphanesinden 2 kitap almıştım onları geri vermedim ama

Birinden kitabı.ödünç alıyorsan geri vereceksin, vermeyeceksen almayacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bizim eve giden gelen eksik olmaz akraba çok. eve gelenlerin ( ki hiçbiri kitap okumaz ) görüpte istemesinler diye kitaplık almıyorum tüm kitaplar kapaklı dolabın içinde duruyor gözükmüyor yani .kitaplık olsaydı kitaplarımın yarısı yoktu şimdi ve geride gelmezdi .

• Ve emin ol kitap seven birine ayni kitabi sifir alsan bile ici burkulur. Icinde cizili yerler vardir. Senin belki umursamayacagin ama onun icin degerli seyler.
    Benim verdigim 100 liralik ders kitabiydi. Icinden bir suru ekstra not cikarttigim.

• Kapaklı kütüphanelik en iyisi, veya odanın kapısını kapatıp göstermeyeceksiniz.
  • Birisine Orhan pamuk benim adım kırmızı kitabını ödünç vermiştim... Yıllar önce.. O da kuzenine vermiş.. Ben ondan alır getiririm dedi.. Yıllardır o çocuğu görmedim. Daha da kitap ödünç vermem. Kütüphaneye gitsin. Aklıma geldikçe sinir olurum.. Bak yine sinir oldum...
  • Başıma gelen hikayeyi anlatırım;

Yıllar evvel ortaokul zamanları kuzenin arkadaşının evinde " Han Duvarları" nı gördüm "alabilir miyim " dediğimde
    -"hayır bu şekilde ödünç kitap alırsan hiç bir zaman kütüphanen olmaz" demişti.Haklıydı o gündür ne ödünç kitap alır ne de veririm. Bu sebepten mütevazi bir kütüphanem vardır.
  • Birkaç arkadaşım hariç ben de vermem diyorum ama her isteyene de okusun diye getiriyorum kitabı.

Yani içim gide gide veriyorum diyeyim, kötü ama olan bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arsenal FC

Kitaplığa postitlere yazılmış notlar yapıştır. Direkt ''kitaplarımı istemeyiniz'' gibi. Okuyan kişi de yüzsüzlük yapıp istemez herhalde.

en mantıklısı bu.
  • Ben geçen yaz boyacı çıraklık yaptım ve genç bir abi Poyraz Karayel dizisini izlediğinden Oğuz Atay sohbeti açılınca "Bende Tehlikeli Oyunlar kitabı var yea 2-3 yıl önce okumuştum" deyince ödünç istedi ve güvendiğimden verdim. Evin adresini de biliyor telefon numaram da var ama hala getirmedi. Çok üzüldüm, sanki evladımı kaybettim :) Bundan sonra da prensip gereği kimseye kitap vermek istemiyorum.

Bu arada "10-20 liralık kitap yea nolcak" "Yenisi alınır yea para mı" gibi laflar söyleyenlere bence hiç kitap verme çünkü onlar bizim kadar asla kitap sevgisini ve değerini bilemeyecekler.
  • the little prince kullanıcısına yanıt
    Ağırıma giden aslında bu. Vermeyince ''10-20 liralık kitap yeaa'' oluyor.

Veriyorsun kaybediyor, yine ''10-20 liralık kitap yeaa'' ''tamam alırız amma söylendin'' tepkileri.

ya benim görmek istediğim bu değil, benim görmek istediğim kitabı sorduğumda karşımdakinin yüzünün kızarım ''kusura bakma kitabını kaybettim, ama yenisini alacağım'' demesi. Ve yenisini alması. Ben okuduğum kitaba tekrar para vererek almak istemiyorum. Zaten okudum ama onu tekrar okumak ve alıtını çizdiğim yerleri görmek istiyorum.
  • Bahane olarak söylemiyorum. "Gerekirse yenisini alayım ama okuduğum kitabı veremem" diyorum.

Tanıdığım herkes bunu bilir. Yenisini alıp hediye etmişliğim vardır. Hatta ara sıra instagram'da çekiliş yapıp hiç tanımadığım kişilere kitap hediye ettiğim oluyor.
  • zegerezen kullanıcısına yanıt
    Ya ben huzursuz oluyorum. Ama o huzursuzluğu anlatamıyorum aslında.

10 liralık kitabı ödünç verdiğimde bile ''ya geri vermezse'' diye kara kara düşünüyorum :D ama 100 liralık elektronik eşyamı hiç çekinmeden verdiğim ve geri istemediğim oldu tanıdıklarımdan.

İşin kötüsü bu anlatılmıyor insanlara, hemen cimri diye yaftalayacaklar ya.
  • the little prince kullanıcısına yanıt
    Okumamıştır bile
  •  Kitap ödünç isteyenler için bahane?
  • Bizde kütüphane salonda genelde az misafir geldiği için salonun kapısı kapalı olur kimse görmediği için de isteyen olmaz.Çünkü birkaç sefer verdim kitabımı,ki ben çok düzgün bakarım kitaplara taa dedemden kalma kütüphane.Sonra kitabı geri aldığımda haşat olmuş.Sayfaları kıvıran mı dersin çaydanlık altlığı yapan mı dersin sinir oldum.Bir de benden aldığı kitaplarla evine kütüphane kuran bir tip vardı.Sonra aldım tabi kitapları
  • quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Bizde kütüphane salonda genelde az misafir geldiği için salonun kapısı kapalı olur kimse görmediği için de isteyen olmaz.Çünkü birkaç sefer verdim kitabımı,ki ben çok düzgün bakarım kitaplara taa dedemden kalma kütüphane.Sonra kitabı geri aldığımda haşat olmuş.Sayfaları kıvıran mı dersin çaydanlık altlığı yapan mı dersin sinir oldum.Bir de benden aldığı kitaplarla evine kütüphane kuran bir tip vardı.Sonra aldım tabi kitapları

" Bir de benden aldığı kitaplarla evine kütüphane kuran bir tip vardı."

Sesli güldüm.

• Ben kitaba bir şey olmasın diye neredeyse kitabı tam manasıyla açmıyorum bile, millet kıvırıp kıvırıp okuyor,her yerini çiziyor yazıyor.

Kitaplarımı kimseye vermem.İsteyene de direkt vermem derim, lafı uzatmaya gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matt Jeevas

Ben kitaba bir şey olmasın diye neredeyse kitabı tam manasıyla açmıyorum bile, millet kıvırıp kıvırıp okuyor,her yerini çiziyor yazıyor.

Kitaplarımı kimseye vermem.İsteyene de direkt vermem derim, lafı uzatmaya gerek yok.

Hocam ben de tanımadıklarıma samimi olmadıklarıma vermem

Birinde vermiştim bir kıza sonra dedim nerde bu kitap pişkin pişkin kaybettim ki ben onu dedi nasıl sinirlendim bul onu dedim 4 sene oldu hala kızgınım

Ama bazılarına da Helal olsun bir kıza verdim yine Harry poter azkaban tutsağını

Kız kitabın kıvrık yerlerini bile düzeltmiş kitabın her ucu kıvrıktı sayfaları falan hepsini düzeltmiş :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla bana kadar kaldı ya kusura bakma, aynısını ... (nereden aldıysam) dan ... (ne kadara aldıysam) liraya alabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.