Şimdi Ara

Kitap ödünç isteyenler için bahane?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kitaplarımı ödünç vermek istemiyorum, geri gelmiyor.
    Geri getirmediğinde suratına vurunca insanların ''10 liralık kitap lafını yapıyorsun'' tarzı cevaplar aldım eskiden.

Kitaplarımı ödünç vermemek için ne tür bahane bulabilirim.

• Canımı al kitabımı alma

Çok ciddiyim tüm mal varlığımdan değerliler. Geri gelecrüini bilsem bile adam gider sayfanın yanını kıvırır falan çok korkuyorum.
    Şuan Kara Kule serisinin son kitabını okuyorum. Sayfaların tutturuldupu yerdeki yapışkan aşınmış. Yamuk duruyor belli bi sayfalar. Yandan bakınca da belli deforme olduğu. Yeminlen kitabı okuma isteğim gitti birden. İğrenç bi takıntı ama kitapları en değerli varlığın yapıyor
  • Bahaneye gerek yok bence. Direk olanı söyle "ödünç vermeyi sevmiyorum" diye.
  • O sekilde yapamam, bir bahane lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kitabı şu an kardeşim okuyor falan diyebilirsin. Diyelim verdin bir şekilde kitabı , birkaç hafta sonra gidip yüzüne kitabı getır şeklinde değil de , başka bir arkadaş istiyor diyip alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: marvellous123

O sekilde yapamam, bir bahane lazim.

Kitapları derste kullanıyorum diyebilirsin.
  • olabilir bu :).
  • Kitaplığa postitlere yazılmış notlar yapıştır. Direkt ''kitaplarımı istemeyiniz'' gibi. Okuyan kişi de yüzsüzlük yapıp istemez herhalde.
  • Sagol olabilir :) ama o sekilde de kisisel oldugu dusumulur

• quote:

Orijinalden alıntı: marvellous123

Sagol olabilir :) ama o sekilde de kisisel oldugu dusumulur

Kişisel değil mi zaten? Mesela eve gelen kimse benden kitap istemez. Bütün kitaplarımın kişisel olduğu gün gibi ortada. Ayrıca her seferinde bundan da bahsederim. Yine de bazen isteyenler oluyor. Onlar için ayırdığım 10 kadar kitap var. Bunları okuyup geri getirebilirsiniz diyorum. Böylece diğer kitaplarıma dokunulmamış oluyor.
  • marvellous123 kullanıcısına yanıt
    Ben en son bir kaç tanesi hiç dönmeyip bazılarıda resmen jelibon kıvamında geri gelince aynen şunu diyorum isteyen küser isteyen alınır "Ya kusura bakmayın geri gelmeyen çok kitabım oldu seriler bozuldu inanın tekrar aynı kitabı aldım ben onları arşivlik saklıyorum" yalanda değil başıma çok geldi
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    o küsme ve darılmayı yaşamadan kitabı kurtarmanın bi yolu yok sanırım :(
  • Canımı al kitabımı alma

Çok ciddiyim tüm mal varlığımdan değerliler. Geri gelecrüini bilsem bile adam gider sayfanın yanını kıvırır falan çok korkuyorum.
    Şuan Kara Kule serisinin son kitabını okuyorum. Sayfaların tutturuldupu yerdeki yapışkan aşınmış. Yamuk duruyor belli bi sayfalar. Yandan bakınca da belli deforme olduğu. Yeminlen kitabı okuma isteğim gitti birden. İğrenç bi takıntı ama kitapları en değerli varlığın yapıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Veremem kusura bakma. Şu siteden alabilirsin, su sahafta buldum vs de geç.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birine kitap verdim. İçini karalamış öyle getirmiş.Ondan sonra kimseye vermedim. Çözümü de şöyle buldum. Kitapları kolide muhafaza ediyorum. Bu nedenle kimse görüp isteyemiyor.
    Ayrıca Kindle de var. Artık çoğunlukla ondan okuyorum.

• Kitabı sahaftan kiraladım geri vermem gerek de, geçiştir.

• Onlara bunun onur kırıcı bir şey olduğunu söyle şaka bir yana açık açık söyle yüzsüzlük yapıp istemez bir daha çok güvendiğin bir arkadaşınsa ver direk illa ki getirir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim de çok başıma geldi bu olay. Veriyorum kitapları, geri gelmiyor. Sonra sevdiğim bi kitapsa, genelde öyle oluyor, geri alıyorum. Hele bazı tiplere denk geldim kitabı kaybetmiş! İçine not düştüğüm kitaplarım gitti öyle. Geri verenler de oldu tabi. Ama ben hâlâ akıllanmadım. Biri isterse yine veriyorum, hayır diyemiyorum, kimsenin kalbini de kıramıyorum. Neyse üniversite bitti de artık kitap isteyen kalmadı şimdilik :)

• Aynı konudan ben de muzdaribim. Haftaya getiririm diyen bir tanıdığım, ilk baskı Harry Potter kitabımı almıştı. Aradan 10 sene kadar geçti sanırım. Ne kitap var ne de o arkadaş.
    Bu olaydan sonra kimseye kitap vermedim. Vermem de.

İsteyen olursa da;
    Henüz bitirmedim.
    Ben de başka bir arkadaştan ödünç aldım. Geri vermem lazım.
    Tamam getiririm bir ara.
    diyerek geçiştiriyorum.

Çünkü verdiğim kitap ya geri gelmiyor ya da haşat olmuş bir vaziyette geliyor. Affedersiniz ama boş işlere bir sürü para harcayan insanımız, iki tane kitap alamıyorsa bir zahmet gelip de bizden kitap istemesinler.
  • Razer kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca özellikle kaliteli yayınlardan alıyorum çevirisi düzgün olsun diye.

Bence bu kitap isteme kültürüne bir son verilmeli. Kitaplarımı başkası da okusun faydalansın istiyorum ama sırf şu iyi niyetten istifade olayından dolayı kitaplarımı ne ödünç veririm, ne de kimseye bu konuda güvenirim.

Yakın bi tanıdığıma 100 liralık kitabı kullansın diye verdim. yıllar boyunca beni oyaladı, 5 yıl sonunda evine oturmaya gittiğimde kitabı tesadüfen gördüm ve istedim.
  • Kitaplığını gösterme kimseye
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.