Şimdi Ara

KİTAP BÖLÜMÜ HAKKINDA ÖNERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her gün farklı bir kitap tavsiyesi isteyen konu açılıyor. Ben bıktım açıkçası. Kirlilik oluyor. O yüzden bence şu arkadaşın şu konusu ana konu olsun. Sabitlensin;
    https://forum.donanimhaber.com/4-konu-guncellendi-dh-kitap-tavsiye-konusu-kulturlenmeyen-kalmayacak--127470586

Bunun dışında çok spesifik konularda tavsiye isteyenlerin konuları dışında bütün tavsiye konuları kapatılsın. O kapatılmayacak türde konuya örnek de bu;
    https://forum.donanimhaber.com/kitab-i-mukaddes-tavsiye--128341315

Bence bu kirliliği önleyecektir. Her konuya iki üç cevap yazılıyor ve unutuluyor. Konular da ekseriya aynı minvalde;

-Okumaya yeni başlayacağım, tavsiye verin
    -Okuma alışkanlığı kazandıracak kitap
    -X konusunda kitap tavsiyesi

Kaldı ki kitap okumak niyetinde olan adam önceki tavsiye konularını okumaya üşeniyor ama kitap okuyacak. Ben sinirlenip "okuma" yazınca da laf ediyorlar. Hele geçen birisini gördüm burada. George Orwell miydi mesele neydi, çok seviyorum hangi kitaplarını okumalıyım diyor. Akıl dışı bir konu. Zaten adamın 8-10 tane kitabı var. En meşhur iki tanesinin hangisi olduğunu biliyorsun. Ona göre konusunu oku seç. Niye konu açıyorsun?

Ne diyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E-Nazmi -- 14 Ağustos 2017; 3:39:27 >

• Hocam alt başlıklar açılabilir.

Örneğin;

Kitap İstek

Kitap Tavsiye

İnternetten uygun kitap satış yapan siteler

Mağazadan uygun kitap satan firmalar

E- kitap okuyucu tavsiye

E- Kitap istek ve tavsiye vb...

Çoğaltılabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar fikir beyan ettik bir koca günde bir cevap geldi. Bilmem farkında mısınız ama bu düzenleme sizin de yararınıza olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuventhh

Hocam alt başlıklar açılabilir.

Örneğin;

Kitap İstek

Kitap Tavsiye

İnternetten uygun kitap satış yapan siteler

Mağazadan uygun kitap satan firmalar

E- kitap okuyucu tavsiye

E- Kitap istek ve tavsiye vb...

Çoğaltılabilir

Katılıyorum. Insanların konu açmasını engellemek yerine kapsamlı ve sürekli aktif ana konular açmak daha mantıklı. Zaten engellemek mümkün değil, bölüme ilk kez girip bu tarz konu açanlar bu ana konuları da okumaz biri yönlendirmedigi sürece.

Örneğin bir kitap haklında okuyanlardan görüş isteyeceğim bir konu olsa çok iyi olur. Birisi okumayı düşündüğü kitabın adını yazar, diğeri de onu alıntılayarak kitap hakkındaki görüşlerini belirtir. Şu anda "Son Okuduğunuz Kitap" "Şu An Okuduğunuz Kitap" gibi başlıklar var ama yeterli değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bölüme yeterince zaman ayırıp gerekli konuları açacak, açılmış yararlı konuları bir arşiv şeklinde bir araya getirecek birisi varsa bölüm yetkilisi yapılsa nasıl olur? Bildiğim kadarıyla "Kitap" bölümünün kendi yöneticisi yok?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.