Şimdi Ara

KİTAP BAKIMI YARDIM ??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar zamanla büyük bir kitaplığım oldu ve büyümeye devam ediyor.Her ay hepsini teker teker havalandırıyorum kütüphanenin tozunu alıyorum.Her şeye rağmen içlerinde böcek oluşmaması için ne yapabilirim? (2. El aldığım kitaplar var o dükkanlarda tozlu biliyorsunuz)

• Hocam böcek geliyor mu kitaplara hiç gördün mü ?
  • Benim son gelen kitaplar kötü kokuyor ya hiç o güzelim kitap kokusu yok
  • Bende üniversiteye gitmeden kutulayıp kaldırayım diyordum. Önce poşete koyup ardından kutuya yerleştireceğim, açık kısımları da bantla kapatacağım. Toz vs. olmaz diye düşünüyorum. Yalnız kitaplığı b.k götürüyor resmen, hiç temizlemedim 1 yıldır.
  • Hayır görmedim.Ama bir kitapta okurken çok küçük beyaz bir böcek öldürmüştüm.
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Öneri için teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arrow.-

Benim son gelen kitaplar kötü kokuyor ya hiç o güzelim kitap kokusu yok

ben de aynı dertten müzdaribim
    yeni aldığım kitaplarda ağır bir koku var. o kitap kokusunu gidermek için ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: keepingitclose

quote:

Orijinalden alıntı: Arrow.-

Benim son gelen kitaplar kötü kokuyor ya hiç o güzelim kitap kokusu yok

ben de aynı dertten müzdaribim
    yeni aldığım kitaplarda ağır bir koku var. o kitap kokusunu gidermek için ne yapabilirim.

Aynen bi çözüm bulunsa çok iyi olcakta işte

• Streç film ile kapladığınız bir koliyı veya kutuyu kitap sıralarının arasına birer adet pit pit koyarak saklayabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitapların sararmaması için öneriniz var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim :) Daha çok kütüphane rafında dururken korumak için bir şey arıyorum...
  • Ya benim eski kitaplarımda hem sararıyor ufaktan hemde kitaba yandan ve üstten bakınca ufak ufak lekeler oluşmaya başladı bunun önüne nasıl geçebilirim ?

Küf mü o diyeceğim ama havadar bir yerde duruyor zaten kitaplar küf değildir herhalde o. Odam günlük havalandırılıp temizleniyor çünkü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.