Şimdi Ara

Kitabı sesli okumak daha mı iyi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biraz diksiyon bozukluğum olduğu için Kitapları genelde sesli okuyorum. sizce sessiz okumaktan faydalı mıdır?

• Faydalı olur
  • Telaffuz falan için yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben içimden okurken göz gezdirerek okuyorum ve okuduğumu anlıyorum.
    Sesli okurken her kelimeyi tek tek okumuş oluyorum iyi oluyor ama bilmiyorum bir tek ben miyim böyle
  • Hayatta sesli okuyamam o kadar sayfayı :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elbette daha iyi ama 2 sayfa okuyunca yorulursun. Gözle okumak daha iyidir her zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diksiyon düzelimi için sesli okumakta fayda var. Ama her sayfayı değil tabiki bir süre sesli okunur.. Nefes yoruluyor çünkü, biraz dinlendik mi de tekrar sesli okumaya başlanabilir.
  • Sesli okuma okuma hızını ve anlama hızını yavaşlatır.Sessiz okuma en iyi yöntemdir.Ama amaç ses ve diksiyonu geliştirmekse sesli okumanın faydası vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackemre

Sesli okuma okuma hızını ve anlama hızını yavaşlatır.Sessiz okuma en iyi yöntemdir.Ama amaç ses ve diksiyonu geliştirmekse sesli okumanın faydası vardır.

+1
  • Amaç anlamaksa, sesli okumak kadar etkilisi yoktur.Dil ile söylenen şeyler daha çok akılda kalıyor

• Kitabı sesli okumak ağzı yorar. Sessiz ve içinden okumak daha iyi ve daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum. Ben telaffuzu geliştirmek için sesli okuyordum ama bir süre sonra yorgunluk meydana gelince bıraktım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.