Şimdi Ara

Kissinger: 10 yıl içinde İsrail olmayacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Optimist, yazdıklarımın içini doldurursunuz diye düşündüm ama bunu yapmaktan kaçındınız sanırım.

Kendine don dikemeyen Araplar'ı inanın ki küçümsemiyorum, küçümsemek için önce onların dok dikmeyi istemesi, öğrenmesi, dikmesi ve ardından benim bu donlara eleştiride bulunmam gerekir. Ama don bile dikemeyen adam biryerlerden silah bulacak, peygamberleri zamanından beri her fırsatta birbirlerini arkalarından vurmaktan vazgeçecek, petrol kaynaklı gelirlerinin tamamını dünya zevklerine aktarırken bu durumdan da vazgeçecek ve gidip dünyanın en güçlü silah teknolojisine sahip, heryerde satın aldığı ajanları olan, arkasında Amerika ve hatta medya sayesinde tüm dünya olan ve dünyayı gerçek anlamda yöneten ülkeyi yıkmak için biraraya gelmekle kalmayıp bunu başaracak.

Derinlemesine analizlerin hiçbiri İsrail'in 10 yılda ya da 100 yılda yıkılacağını öngörmez, ama bizim sevgili iktidarımızı başımıza getiren medya yurtdışında hergün yeni bir harita yayınlayarak Türkiye'nin yakında bölüneceğini insanlara yavaş yavaş anlatır ve analizler de bunu yalanlamaz.

• Araplar mı İsrail'i yıkacak güldürmeyin beni bizim gibi din sömürüsü altındaki az gelişmiş ülkelerde pek anlaşılmasa bile her zaman ilim irfan kazanır. Arap alemi derin bir karanlık içindedir ve önümüzdeki 300-500 yıl da uyanma ihtimali görülmemektedir.
  • Rockefellerin ülkesinde
    Hem de yahudi kimliğiyle bu açıklamalar
    Ama ingilizcesi olan arkadaşlar avrupa basınına baktılar mı acaba
    ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nocen

Rockefellerin ülkesinde
    ...

Rothschild,Rockefeller ve diğer baronlar İsrailin artık rantabl olmadığına inandıkları anda ipini çekerler(bence)
    Olaya birde bu yönde bakmaya çalışın.
  • rothschild,rockefeller kim.yahudi sermayesimi?bu sermayeyi onlara veren kim?bu aileler mi bir numara.bunların üstünde olan yokmu.?
    bu evrendeki her şeyin,sabaahtan akşama kadar bok yuvarlayan bok böceğinin bile sistem için görevi var.herkez bu görevi bilsede bilmesede yerine getiriyor.
    unutmayın bu tiranların bile büyük abileri var.bu büyük abilerin komutanları......
    israil 10 yılda yıkılır yada büyük israil devleti olur.bunu bilemem.ama hiç bir şey izinsiz olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıYı -- 2 Ekim 2012; 23:51:49 >
  • Oyle ya da boyle Israilde birgun bitecektir ama o gun , bugun degildir.
    Hey gidi Sovyetler..
    Koca devlet cil yavrus gibi dagildi.
    Umarim , Amerikanin , Israilinde dagilisini gorebiliriz.
    Amerikada dagilir elbet amma , Turkiyeyi dagitmadan dagilmaz.
    Zaten ulkemizinde dagilmasi cok uzak degildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Arapların süper güç olmasından daha imkansız bişey bu.Dünyadaki Yahudi sermayesi yok olmadıkça İsrail arapları tokatlamaya devam eder..Nasıl olsa birbirlerinden farkları yok.Birisi terörist devlet diğerleride sivil teröristlerden oluşuyor.

Bunlar çok keskin laflar kayzer. Bazı toplumlara düşmanlığını asla anlayamıyorum. Olanlara düşmanlık noktasında bakarsa dünyadaki herkes bize düşman, O zaman geleceğimiz İsrailden daha kötü durumda. Ama tam tersinide yani tehlikede olduklarını ve teröristlerden dolayı bıçak sırtında yaşadıklarını düşünenlerde İsraillliler.

tek üzüldüğüm nokta ise bu kadar net bakıp yorumlayabildiğin olaylar içerisinde bu kininin birçok sözünün üstüne çıkması

• İsrail halkı çocukluğundan beri devlet politikası nedeniyle bu zihniyette yetiştiriliyorlar.Yani arapların sürekli onları denize dökeceği,bu nedenle çok çalışıp ülkenin her alanda en iyi noktaya getirilmesi gerektiği empoze ediliyor.Araplara gelirsek.İnandığı sözde kurallar uğruna kendi insanına zulüm eden,özelliklede kadınları köpek yerine koyan,insan hakları ve modern hukuktan nasibini alamamış olan ve inancı uğruna her türlü şiddete başvuran toplumlara asla saygı duymam ve yok edilmesi gerektiğini düşünürüm ta ki demokratikleşene kadar..Kadın tecavüze uğruyor ve kadın hakkında idam cezası çıkıyor.Bu nasıl bir adalettir.Yapanlarda serbest kalıyor.Bu kültüre,zihniyete saygı duymam ve yok edilmeleri taraftarı olurum..Ortaçağ zihniyetinde olan topluluklar dünyanın iyiliği için yok edilmeleri gerekir.

• İsrail 10 sene sonra yok olmaz.
    Teknolojik olarak bölgedeki bütün devletlerden üstün.
    Çok zenginler, arkalarında abd var.
    Siyasi olarak güçlüler.Başka bir ülkeye kendilerini korumak için füze kalkanı yaptırabliyorlar.
    Peki arapların elinde ne var, hiç bir şey.
    İran'a kimse saldırmaz,İranda durduk yere İsrail'e saldırmaz.
    O topraklar Filistin'inmiş de tüm dünya hem fikirmiş de, bunlara inanmak masallara inanmaktan da zor.
    Amerika'nın topraklarıda kızıl derililere ait, 20 sene sonra Abd diye bir devlet yok o zaman.
    İsrail'e hiç bir şey olmaz biz kendimize bakalım, İsrail'e karşı büyük bir tehdit olursa bizi anında öne çıkarırlar, olan bize olur.Birileri koşa koşa İsrail'i koruma derdine düşer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

Araplar mı İsrail'i yıkacak güldürmeyin beni bizim gibi din sömürüsü altındaki az gelişmiş ülkelerde pek anlaşılmasa bile her zaman ilim irfan kazanır. Arap alemi derin bir karanlık içindedir ve önümüzdeki 300-500 yıl da uyanma ihtimali görülmemektedir.

Bazan ayni fikirde olabiliyoruz demek ki.. Ilim irfan diyorsun ama isine gelmeyince de inanmiyorsun.. neyse konu sapmasin..

Olaylari kompleks dusunmemek lazim. Toplumlar bireyden baslar.

Arap cocuklarin egitim seviyelerine bir de yahudi cocuklarin egitim seviyesine bakin, sonucu tahmin etmek zor olmaz.

Uzakta olmama ragmen gordugum kadari ile Turkiye'deki egitim seviyesi de genelde Arap egitim seviyesine yaklasiyor. Gerci daha onceki egitim seviyesi de pek parlak sayilmaz ama buna dini egitim ekleyip daha iyi olacagini dusunmek de ancak ortadogu Turk-Islam sentezi mantigi ile olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

quote:

Orijinalden alıntı: oguz_19811981

Araplar mı İsrail'i yıkacak güldürmeyin beni bizim gibi din sömürüsü altındaki az gelişmiş ülkelerde pek anlaşılmasa bile her zaman ilim irfan kazanır. Arap alemi derin bir karanlık içindedir ve önümüzdeki 300-500 yıl da uyanma ihtimali görülmemektedir.

Bazan ayni fikirde olabiliyoruz demek ki.. Ilim irfan diyorsun ama isine gelmeyince de inanmiyorsun.. neyse konu sapmasin..

Olaylari kompleks dusunmemek lazim. Toplumlar bireyden baslar.

Arap cocuklarin egitim seviyelerine bir de yahudi cocuklarin egitim seviyesine bakin, sonucu tahmin etmek zor olmaz.

Uzakta olmama ragmen gordugum kadari ile Turkiye'deki egitim seviyesi de genelde Arap egitim seviyesine yaklasiyor. Gerci daha onceki egitim seviyesi de pek parlak sayilmaz ama buna dini egitim ekleyip daha iyi olacagini dusunmek de ancak ortadogu Turk-Islam sentezi mantigi ile olabilir.

Seninle bazı ortak noktalarımız var. Ben milliyetçi bir insan olmakla beraber Türk İslam sentezi gibi düşüncelerle hiç işim olmaz. Bir kere bir insan ya Türk milliyetçisidir ya da İslamcı ikisi bir arada olamaz.Çünkü ümmet fikri her türlü milliyetçiliği yasaklar. Dini eğitim ise insanı çağın gerisine götürür bugünkü Arapların haline bakarsak bunu net olarak anlayabiliriz malesef Türkiye'de bu yola girmiş Suudi Arabistanlaşma sürecimiz başlamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz_19811981 -- 3 Ekim 2012; 14:15:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Orijinalden alıntı: nocen

Rockefellerin ülkesinde
    ...

Rothschild,Rockefeller ve diğer baronlar İsrailin artık rantabl olmadığına inandıkları anda ipini çekerler(bence)
    Olaya birde bu yönde bakmaya çalışın.

Çok doğru söyledin.
  • Umalım ki öyle olsun.
  • Tarihinin en büyük mali krizini yaşayan ve protestoların eksik olmadığı İsrail'in geleceği 58 yaşındaki bir milyarder iş adamına bağlı...

GSM sektöründen süpermarket zincirine sigortacılıktan çimento tekeline kadar İsrail ekonomisinin hatırı sayılır bir büyüklüğünü elinde tutan Nochi Dankner'in Holdingi IDB iflas bayrağı çekmek üzere. 18 ailenin yüzde 60'ını elinde tuttuğu İsrail ekonomisinin en büyük ailesi ise Danknerler. Dankner ailesi ekonominin yüzde 18.7'sini elinde bulunduruyor. İsrail'de en büyük 500 firmanın oluşturduğu 172 milyar dolarlık gelirin 57.4 milyar dolarını en zengin 19 kişi elinde tutuyor.
    İSRAİL'İ BERABERİNDE GÖTÜRECEK
    Uzmanların "Beraberinde İsrail ekonomisini de götürecek" yorumlarını yaptıpı Nochi Dankner, geçtiğimiz günlerde çalışanlarına yönelik "Zor günlerden geçiyoruz. Hiçbirimiz için kolay değil" diye başlayan bir mektup yolladı. Borç batağındaki firmanın batışının İsrail ekonomisinde domino etkisi yaparak krizi derinleştireceği tahmin ediliyor. İsrail'i özellikle Filistin ayaklanmalarının artışında ve Lübnan savaşında destekleyen Dankner'in oldukça büyüyen holdingini su üstünde tutmaya çalıştığı belirtiliyor. Yüz milyonlarca dolar borcu biriken holdingin önümüzdeki dönemde borçlarını ödemekte sıkıntı çekeceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.
    "DOMİNO ETKİSİ YAPACAK"
    İsrail Sosyal ve Ekonomik Gelişme Merkezi Direktörü Daniel Doron, mevcut durumda yaşanacak bir krizin ekonomiyi finansal krizden daha fazla etkileyeceğini çünkü ekonominin büyük bölümünün Dankner tarafından kontrol edildiğini belirtti. Doron, "Domino etkisi yapacak. Kreditörler para kaybedecek. Bir çok insan işinden olacak. Büyük bir trajedi olacak" dedi.
    PROTESTOLAR BİTMİYOR
    İsrail'de yüz binler ekonomideki kötü gidişi protesto için sokaklara döküldü. Ülkede özellikle gelir dağılımı adaletsizliği nedeniyle her hafta gösteriler düzenleniyor.
    http://www.haber7.com/ekonomi/haber/922702-dankner-iflas-ederse-israilin-sonu-gelebilir

• Takip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgrafik

"İsrail olmayacak." sözünü "10 yıl içinde Büyük İsrail Devletini kurmayı planlıyoruz." şeklinde yorumlayalım.

Allah izin verirse kurulur tabi.

Katılıyorum. Rabbi'nin Torah ile vaad ettiği "Kenan ülkesi" bugünkü İsrael'in yerine kurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Yakında ben de bir gazete çıkarmayı düşünüyorum, çünkü insanlar o kadar çaresiz ki, artık dogrular yerine istediklerini duymak ve bunları duydukları anda kabul edip avunmayi tercih eder hale gelmişler.

Bunu bilen bir kısım medya, her fırsatta bu durumu kullanıyor ve nedense bu insanlar da gercekler ortaya çıkınca bir türlü saf yerine koyulmalarına herhangi bir tepki vermiyorlar.

Devamlı tekrar ediyorum; Biz rasyonel değil romantik bir toplumuz ve olaylara beynimiz yerine kalbimizle bakmayı tercih etmekten birturlu vazgeçmiyoruz.

http://www.timesofisrael.com/kissinger-staffer-ex-secretary-of-state-didnt-make-no-israel-quote/

Alıntı yaptığın sitenin ismi bile kuşku duymak için yeter ama diyelim ki o cümleyi yalanladı, haberin içeriğine ilişkin ve özellikle yapılan analizlere yönelik bir yalanlama yok, orada yapılan analizleri bir sır değil, yerli ve yabancı bir çok kaynak gidişin bu yönde olduğunu söylüyor, ömrümüz olursa beraber görürüz inşallah, ben buralardayım

Bakın , İsrail için ne kadar kötü bir dönemdeyiz. Nasıl geriledi zayıfladı İsrail valla. Düşmanları birlik oldu, güçlendi İsrail'i mahvedecek

İsrail'in büyük düşmanlarından Suriye devleti, babadan oğula diktatörlükle 3 kat büyüdü ve İsrail'in sonunu getirmeye hazırlanıyor aynı Irak'ın 2002'de güçlendiği gibi.

Arkadaşlar iyi misiniz? Adamlar resmen İsrail bölgeyi müslüman olmayan ülkelerle müttefiklik yaparak kucağına alacak demiş. Müslüman toplumlar o kadar çaresizleşti ve acizleşti ki en büyük rakibinin ağzından çıkan yalanlar bile umut oluyor. Afganistan - Pakistan - Irak - Suriye - Libya - Mısır - Suudiler - Bae - İran - Fas şu tabloya bakın hangi ülkede zerre gelişim var. Bu ülkelerin hepsini bugün ki haliyle üst üste koysan ne yazar? Bizi de bu tabloya soktular sokacaklar zaten.

Henry Kissenger, İsrail'in belki de en mantıklı ve zekice hamlelerinden,stratejilerinden biridir. Düşünsenize Birleşik Devletlerin en önemli strateji uzmanının müslümanlığı ve Atatürkçülüğü benimsemiş inanılmaz bilgiye ve diplomatik tecrübeye,bakış açısına sahip Abd ve Türkiye çıkarlarını ortak şekilde gözeten bir Türk olduğunu. İşte bunu İsrail kendi dinine ve ülkesine bağlı olarak gerçekleştirmiş durumda. 30-40 yıldır Abd hükümetlerinin İsrail'e sağladığı,yardımlar destekler Henry Kissenger gibi bir dahi sayesindedir.

Politika,gelişmişlik, dünya arenasında müttefiklik böyledir arkadaşlar. Bir beyin 100.000 silahtan böyle önemlidir işte. İsrail'in şu doğru hamlesi ile yaptığını 100.000 silah ile yapamazsın. İsrail bu tarz stratejik doğru hamleler dışında bu kadar güç ve imkan sağlayabilir miydi?

Abd'yi 100.000 silahla ikna edemezsin ama böyle parlak,güçlü 10-100 beyin ve varlıklı sana,ülkesine bağlı iş adamların ile ortak çıkarlar oluşturabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 24 Eylül 2017; 23:22:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

@webbie, "Kissinger yalanladı" haberini yapan kaynaklar yahudi güdümündeki internet siteleri, yani konunun muhatabı taraftarı olan siteler.. O sebeple kuşku duyulacak cinsten dedim.

Ayrıca analistler ve siyasi gözlemciler sizin gibi "araplar daha kendisine don dikemiyor " gibi basit bir perspektifden olaya yaklaşmıyor. İnternette okuduğum derinlikli analistlere mi inanacağız yoksa, "araplar daha kendisine don dikemiyor, " nükleer silahları var" gibi sadece başlık olabilecek kadar sığ değerlendirmelere mi ?

Henry Kissenger, öncelikle bir yahudi ve büyük ihtimal musevi inancına sahip. Azıcık kendi inancına ve kendi inancından olan insanlara saygısı varsa İsrail'in yıkılmaması için elinden geleni yapacaktır.

Bugün içimizden Türkiye'den biri Abd'nin böyle önemli bir stratejik pozisyon teklifi gelse. Şartlarımızdan biri ne olur? Abd menfaatleri ile birlikte Abd tarafından Türkiye'ninde menfaatlerini korumak,kollamak olur haliyle. Şimdi düşünün ki ben Henry beyin yerindeyim. Ne diyeceğim ? Abd ve Türkiye'nin ortak düşmanlarını böleceğiz, yok edeceğiz, iç savaşlarla çökertip sınırları değiştireceğiz mi derim Türkiye'nin gelişmesi,güçlenmesi için hamleler yaparken Türkiye'yi kötü günler mi bekliyor derim?

İnsanlar , nasıl ki dünyada en çok ezilen canlı türlerinden biri olarak kaybede kaybede doğru yönde arayışlara girip adaptasyon,modifikasyonlar geliştererek güçlü olmayı ve kazanmayı öğrendiyse musevilerde dünyada en çok ezilen dini topluluklardan biri olarak zorlu şartların verdiği acılarla,sorunlarla doğru yönde adaptasyon,modifikasyonlar geliştererek güçlü olmayı öğrendi.

Bu saatten sonra dünyadaki diğer canlıların insanlarla benzer bir şekilde asırlar boyu düzenli bir şekilde dışa yansıtmadan adaptasyon,çözüm arayışına girmeden insanları yenmesi mümkün mü? Değil. Belirttiğim gibi insanlara farkettirmeden ciddi bir gelişim, adaptasyon ve modifikasyon sürdürmeleri mümkün mü? Sürdürseler bile insanların sahip oldukları teknolojileri insanlara fark ettirmeden üretebilmeleri mümkün mü? Değil.

İşte diğer dinlerdeki insanlar içinde musevilerle aynı şey geçerli. Bu saatten sonra müslümanların ve hristiyanların musevileri ezmesi, musevilere yönelik saldırı kökenli bir hamle güç,hakimiyet kazanmaları mümkün değil. Tüm doğa tabiatı içerisinde diğer canlıların, insanlık içerisinde diğer inançlardan ve inançsızlıklardan olan insanların huzura-eşitliğe ulaşması için yapması gereken barış ve uzlaşıdır.

Şunu da düşünmemek lazım. Ne olursa olsun İsrail veya Türkiye veya şu ülke batmaz,çökmez gibi tahminler doğru olmaz. Hangi dinden hangi ırktan olursa olsun insanlar doğanın,kainatın kendilerine nasıl bir rakip olduğunun farkında değiller. Üzerinde yaşadığımız topraklara bile hükmümüz sahip olduğumuz inanılmaz teknolojilere rağmen sınırlı kontrol edemediğimiz bir devasal kütle var.

Museviler,Hristiyanlar,Müslümanlar ve diğer inançlara,inançsızlıklara sahip olan çoğu insan bunun farkında değil. Öyle bir afetle karşılaşabiliriz ki hepimiz birbirimize muhtaç olabiliriz. Düşünmemiz gereken şey nasıl bir arada basit sorunlarımızı çözerek en büyük rakibimiz olan evreni kontrol edebiliriz veya hayatta kalabiliriz buna uğraşmalıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 24 Eylül 2017; 23:47:14 >

• Ne yıkılması yahu? Büyük israil kuruluyor gözünüzün önünde farkında değilsiniz...

İsrailin yıkılmasını beklerken ülkenizin g.doğusu gidecek farkında mısınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.