Şimdi Ara

Kissinger: 10 yıl içinde İsrail olmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The New York Post tarafından “harfi harfine” alıntılanan Kissinger’in “10 yıl içinde artık İsrail olmayacak” (Bkz.) sözü kati ve şartsız. Kissinger, İsrail’in tehlikede olduğunu, fazladan trilyonlarca dolar verip düşmanlarını ordumuzla ezersek kurtulabileceğini söylemiyor. Netenyahu’nun eski dostu Mitt Romney’i seçersek, İsrail’in bir şekilde kurtulabileceğini de anlatmıyor. İran’ı bombalarsak, İsrail var olmaya devam edebilir de demiyor. Bir çıkış yolu önermiyor. Basitçe bir gerçeği belirtiyor: 2022’de, İsrail artık olmayacak.

ABD İstihbarat Çevresi de, kesin olarak 2022 tarihinde olmasa da onunla aynı fikirde. Toplam 70 milyar dolar üzerinde bütçeye sahip 16 ABD İstihbarat Kurumu, “İsrail-sonrası Orta Doğu’ya Hazırlık” adlı 82 sayfalık bir analiz yayınladı.
    ABD istihbarat raporu, 1967’de çalınan topraklara (tüm dünya bu toprakların İsrail’e değil Filistin’e ait olduğunda hemfikir) çöken 700 bin kanun dışı İsrail yerleşimcinin toplanıp güzel güzel ayrılacağını belirtiyor. Çalıntı topraklardaki süregelen varlıklarını dünya asla kabul etmeyeceği için İsrail, 1980 sonlarındaki Güney Afrika’ya benziyor.

İstihbarat raporuna göre, İsrail’i yöneten aşırı Likud koalisyonu, kanun-dışı yerleşimcilerin yaygın şiddetini ve hukuksuzluğunu artan şekilde destekliyor ve buna göz yumuyor. Rapor, yerleşimcilerin vahşeti ve suçluluğu ile ırkçı duvar ve daha-da-zalim kontrol noktaları gibi büyüyen ırkçı-tarz alt yapının, sürdürülemez ve Amerikan değerleriyle uyumsuz olduğunu kaydediyor.
    On altı ABD istihbarat kurumu, İsrail’in Arap Baharı ve İslami Uyanışı ihtiva eden Filistin-yanlısı devasa-güce karşı koyamayacağı noktasında aynı fikri paylaşıyor.

Geçmişte bölgedeki diktatörlükler, halklarının Filistin-yanlısı isteklerini denetim altında tutular. Cumhuriyetler, halkının İsrail’e karşılığını yansıtmak dışında fazla bir seçeneğe sahip değil. Aynı şekilde yani İsrail’le çalışan ya da en azından İsrail’e müsamaha gösteren diktatörlerin devrilmesi şimdilerde tüm bölge boyunca hız kazanıyor. Sonuç daha demokratik, daha İslami ve İsrail’e çok daha az dost hükümetler olacak.

ABD istihbarat kurumları raporu, bu gerçekler ışığında ABD hükümetinin basitçe bir milyardan fazla komşusunun isteklerine karşı İsrail’i desteklemeye devam etmek için askeri ve mali kaynaklarının olmadığını söylüyor. 57 İslam ülkesiyle ilişkileri normalleştirmek için rapor, ABD’nin kendi ulusal çıkarlarını izlemesini ve İsrail’in fişini çekmesini söylüyor.
    İlginç şekilde ne Henry Kissinger ne de ABD İstihbarat Raporu’nun yazarları İsrail’in yıkımına yas tutacaklarına dair bir işaret vermiyor. Bu kayda değer zira Kissinger bir Yahudi ve her zaman İsrail’in dostu olarak kabul edilir. Ayrıca istihbarat ajansları dahil tüm Amerikalılar İsrail-yanlısı medyanın güçlü etkisi altında bulunur.

http://www.timeturk.com/tr/makale/dr-kevin-barret/kissinger-10-yil-icinde-israil-olmayacak.html

• On yil dikkat cekmek icin soylenmis ama ben de israilin isinin gun gectikce zorlandigini dusunuyorum. Zaten amerikanin ortadogu politikasi once israilin daha sonra da avrupanin musluman kulturu altinda ezilmemesini saglamak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makalenin devamında açıkça 9/11'in (ikiz Kulelere saldırı ) İsrail tarafından yapıldığı ve bunun fark edilmeye başlandığı da listeye eklenmiş ve sonuç cümlesi olarak " İsrail raf ömrünü tamamladı" denmiş..

http://www.timeturk.com/tr/makale/dr-kevin-barret/kissinger-10-yil-icinde-israil-olmayacak.html
  • Adını değiştirip daha büyük bir devlet kurulur olur biter.
    Veya ABD deki para babası Yahudi baronlar artık yeter geri dönün der ve buda İsrailin sonu olur.
  • "İsrail olmayacak." sözünü "10 yıl içinde Büyük İsrail Devletini kurmayı planlıyoruz." şeklinde yorumlayalım.

Allah izin verirse kurulur tabi.
  • Yakında ben de bir gazete çıkarmayı düşünüyorum, çünkü insanlar o kadar çaresiz ki, artık dogrular yerine istediklerini duymak ve bunları duydukları anda kabul edip avunmayi tercih eder hale gelmişler.

Bunu bilen bir kısım medya, her fırsatta bu durumu kullanıyor ve nedense bu insanlar da gercekler ortaya çıkınca bir türlü saf yerine koyulmalarına herhangi bir tepki vermiyorlar.

Devamlı tekrar ediyorum; Biz rasyonel değil romantik bir toplumuz ve olaylara beynimiz yerine kalbimizle bakmayı tercih etmekten birturlu vazgeçmiyoruz.

http://www.timesofisrael.com/kissinger-staffer-ex-secretary-of-state-didnt-make-no-israel-quote/

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Yakında ben de bir gazete çıkarmayı düşünüyorum, çünkü insanlar o kadar çaresiz ki, artık dogrular yerine istediklerini duymak ve bunları duydukları anda kabul edip avunmayi tercih eder hale gelmişler.

Bunu bilen bir kısım medya, her fırsatta bu durumu kullanıyor ve nedense bu insanlar da gercekler ortaya çıkınca bir türlü saf yerine koyulmalarına herhangi bir tepki vermiyorlar.

Devamlı tekrar ediyorum; Biz rasyonel değil romantik bir toplumuz ve olaylara beynimiz yerine kalbimizle bakmayı tercih etmekten birturlu vazgeçmiyoruz.

http://www.timesofisrael.com/kissinger-staffer-ex-secretary-of-state-didnt-make-no-israel-quote/

Dur hocam yaa hevesimizi kursağımızda bıraktın

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

quote:

Yakında ben de bir gazete çıkarmayı düşünüyorum, çünkü insanlar o kadar çaresiz ki, artık dogrular yerine istediklerini duymak ve bunları duydukları anda kabul edip avunmayi tercih eder hale gelmişler.

Dur hocam yaa hevesimizi kursağımızda bıraktın

Lö pağdon mösyö abey

• umarım mesaj silinmez.
    bunu israilliler benden daha iyi biliyor.
    hz. musa hira dağından indiğinde,altından buzağa yapıp tapıtıklarını görüyor.bayanların seksi rakslar yapıp erkekleri başatan çıkardığını görüyor.hepsinin kaafa şaraptan bir dünya olmuş(aralarında daha sapıtmamış olanlar muhakkak var)
    hz. musayı görünce nereye kaçacaklarını şaşırıyorlar.(çok çektirmişler hz. musaya çoook)hz musada "kavmim hiçbir zaman devlet kuramasın, hep sürgün yaşasın"diyor.
    o günden beri vadedilmiş topraklara hasretle bakıyorlar.ama deccal onları umutlandırdı.deccalin karanlığa götüren planını bilen hakiki museviler bunun farkındalar.ve hiçbir zaman kudüste israil devleti olmasını desteklemediler.
    çok yakında nemrut dağındaki hz musanın mezarının altındaki eski ahit sandığı çıkacak.o zaman hristiyanların çogu musevilerin çogu ve müslümanların meshep ayrılı yapanların çogu hak dinine geçecekler.(hz ademden bu yana indirilmiş tek dine "islam"ma.)insanlığı koyun gibi yönetmek için din adı altında türemiş bütün yönetim sistemleri çökecek.
    iste ozaman deccal ölecek ve dünyaya; deccalin vadettiği,yalan konuştuğu süslü gösterdiği,söylemde bırakıp kan döktüğü demokrasi insan hakları,tenoloji eğitim,bolluk,bereket,huzur gerçekten gelecek.

• Ne zaman kapitalist sistem çöker,o zaman israil yok olur. Topla tüfekle olmaz bu iş. QKayhanKaan'ın da dediği gibi yerine yeni bir devlet kurulur.
  • Amerika İsrail'den vazgeçemez çünkü Amerika'nın varoluş sebebi İsrail'dir Yahudiler Amerika'daki parasını çekse Amerika bir gün ayakta kalamaz. Bu tezlerin tam da Arap baharı adı altında Kaddafi gibi Saddam gibi İsrail karşıtı diktatörlerin devrildiği anti Amerikan ve anti İsrail İran'ın bölgedeki etkisini kırmak için Müslüman kardeşler önderliğinde yeni bir Sunni kuşak oluşturulduğu bu dönemde ortaya atılması çok manidar bana başka bir planın habercisi gibi geldi.
  • quote:

Alıntı yaptığın sitenin ismi bile kuşku duymak için yeter ama diyelim ki o cümleyi yalanladı, haberin içeriğine ilişkin ve özellikle yapılan analizlere yönelik bir yalanlama yok, orada yapılan analizleri bir sır değil, yerli ve yabancı bir çok kaynak gidişin bu yönde olduğunu söylüyor, ömrümüz olursa beraber görürüz inşallah, ben buralardayım

• Belkide dünya üzerinde ençok kandırılmış
    İnsanlar abd vatandaşlarıdır
    Haberin doğru olmasını umalım
    Ama eninde sonunda abdliler
    Bu uyanışı yapacaklardır,bekliyoruz
  • Times of Israel (Kuşkulu kaynak)
    Time Türk (Kuşkusuz kaynak)

Ne sizin ne de benim ömrüm dünyadaki tüm patentlerin yarısına, sinema sektörünün tamamına, bilgi teknolojilerinin çok büyük bir kısmına, bankacılık sektörünün en büyüklerine, silah sektörünün en büyüklerine, Amerikan senatosunun %25'ine, dunyanın en büyük üreticilerine, lobilerine sahip bir topluluğun kurduğu, Amerika'nin her sene yüz milyar dolara yakın hibe yaptıgı, medyanın gercek sahibi olan bir ülkenin yıkılışını görmeye yetmez.

Ama biz yakında Türkiye'nin parçalanmasını ve birilerinin de peygamber gibi taptığı ve aslında kukla olmaktan ileri giremeyen insanları sırf cuma günleri kameralarla camiye gidiyor diye savunmasını, aynı insanların tüm büyük ihaleleri yahudilere verisini görmezden gelişini göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

quote:

Alıntı yaptığın sitenin ismi bile kuşku duymak için yeter ama diyelim ki o cümleyi yalanladı, haberin içeriğine ilişkin ve özellikle yapılan analizlere yönelik bir yalanlama yok, orada yapılan analizleri bir sır değil, yerli ve yabancı bir çok kaynak gidişin bu yönde olduğunu söylüyor, ömrümüz olursa beraber görürüz inşallah, ben buralardayım

siz webbie ye bakmayınız.
    haddimi aşmadan;webbie,kendi düşüncelerine yakın haber kaynaklarını doğru kabul edip diğerlerini hep yalanlar.genel kültüdeki ağır üyelerimiz işlerine gelenleri kabul edip diğerlerini yalanlamadan ziyade daha gerçekci olaya baksalar daha iyi olur.en azından yorumlar gayri ciddi şekil almaz herkez bilgiyi daha doğru alır.

• quote:

Times of Israel (Kuşkulu kaynak)
    Time Türk (Kuşkusuz kaynak)

Ne sizin ne de benim ömrüm dünyadaki tüm patentlerin yarısına, sinema sektörünün tamamına, bilgi teknolojilerinin çok büyük bir kısmına, bankacılık sektörünün en büyüklerine, silah sektörünün en büyüklerine, Amerikan senatosunun %25'ine, dunyanın en büyük üreticilerine, lobilerine sahip bir topluluğun kurduğu, Amerika'nin her sene yüz milyar dolara yakın hibe yaptıgı, medyanın gercek sahibi olan bir ülkenin yıkılışını görmeye yetmez.

Ama biz yakında Türkiye'nin parçalanmasını ve birilerinin de peygamber gibi taptığı ve aslında kukla olmaktan ileri giremeyen insanları sırf cuma günleri kameralarla camiye gidiyor diye savunmasını, aynı insanların tüm büyük ihaleleri yahudilere verisini görmezden gelişini göreceğiz.

400 adet nükleer silahı , dünyanın en iyi istihbarat servisini de unutmayalım.

• Bu dünya nice karunların, tröstlerin, uygarlıkların ve imparatorlukların yıkılışına şahit oldu, çoğunun yerinde yeller esiyor şimdi, o sebeple mevcut durum ilahiyane sürüp gidecek diye bakarsak yanılırız, tarih bizi haksız çıkarır.
  • Arapların süper güç olmasından daha imkansız bişey bu.Dünyadaki Yahudi sermayesi yok olmadıkça İsrail arapları tokatlamaya devam eder..Nasıl olsa birbirlerinden farkları yok.Birisi terörist devlet diğerleride sivil teröristlerden oluşuyor.
  • Optimist,

Eğer konu Kissinger'in söylediğini iddia ettiğiniz şey ise, Kissinger'in böyle birşey söylediğine dair herhangi bir kanıt yok, ki zaten o konumdaki bir insan böyle bir cümle kursa, bu zaten tüm dünyada ses getirecek bir haber olur ama internette New York Post dışında sadece dinci müslüman medya kuruluşları ve forumlarda bu konu var.

Eğer ki bu cümleyi Amerika'da bir yahudi, hem de Vietnam Savaşı'nın "Şahinler" ekibinde yer alan yöneticilerinden biri kurmuşsa, herkesten önce Amerika'da yer yerinden oynar, Amerikan Senatosu'nda yer alan birsürü yahudi milletvekilinden en azından bir tanesi merak edip soru sorar ya da açıklama ister. Ancak, soru soran yok, açıklama yapan yok, Kissinger'in bu cümle ile ilgili hiçbir yorumu yok, New York Post bu konuda hiçbir ek açıklamada bulunmuyor ve işin en ilginç yanı ise, habere balıklama atlayıp beni "Aynı görüşteyse kaynağı geçerli sayar" diye itham eden arkadaşlar bu haberi yazan kişinin adına bile bakmamış, yani daha doğrusu New York Post gazetesine bakmamış.

Yine uğraşması ve düzeltmesi bana kalıyor demektir.

Lütfen dikkatli okuyun ve artık dayanaksız haberleri buraya taşıyıp benim gibi "Kendi görüşü dışındaki kaynakları şüpheli sayanları" haklı çıkarmayın.

Haberi yazan kişinin adı Cindy Adams. Biriniz de merak edip kim yazmış demediniz, değil mi?
    Bu yazarın özelliği ise, dedikodu ve magazin haberleri yazmasıdır. Yani, dedikodu ile asparagas üzerine, gerçek olması önemli olmayan, kaynağa ihtiyaç duymayan magazin habercisidir kendisi.

Okudunuz mu? Eğer okuduysanız, haklı mıyım? Eğer haklıysam tekrar edecek misiniz? Tekrar ederken, benim harcadığım emeğe yazık olmayacak mı? Benim emeğimi yok saymak "Kul hakkı yemek" olmaz mı? Hadi benim hakkımı yediniz, şu anda düştüğünüz duruma daha sonra tekrar düştüğünüzde nasıl hissedeceksiniz?

Gelelim ikinci kısma;
    Buraya haberini taşıyacak kadar güvendiğiniz medya kuruluşunun temel amacı araştırma ve doğru bilgiyi paylaşmak değil mi? Benim bile yalan olduğunu kanıtlayabildiğim ve bunu yaklaşık 2 dakika içerisinde yapabildiğim bir haberi size bu şekilde sunması sizce nasıl bir düşünce yapısının sonucudur? Bu insanlar sizi ne olarak görüyor? Bu insanlar size yalan söylediklerinde, sizi aslında burada küçük düşürdüklerinde ne hissediyorsunuz? Önemli olan doğru bilgi mi, yoksa duymak istedikleriniz mi?

Üçüncü konu ise, İsrail'in yıkılması;

Tarihe bakmak çok da anlamlı değil, çünkü daha önce ki hiçbir dönemde hiçbir güç "nükleer" değildi. Bugün bir devlet nükleer güce sahipse, hiçbir başka güç, eğer ki dünyanın diğer ucunda değilse onu yıkmaya çalışmaya cesaret edemez. Eğer bir Üçüncü Dünya Savaşı patlak vermezse, tarihin sonuna kadar Amerika, Rusya, Britanya, Çin ve İsrail gibi ülkeler varlıklarını sürdürecektir ve bunu diğer ülkeler canla başla sağlamak için uğraşacaklardır. Hele ki İsrail gibi her yönden sağlam bir ülkeyi, bugün için herşeyini satıp yarınını düşünmeyen Arap milletleri hiçbir şekilde yıkamaz. Adamlar daha altlarına don dikmekten aciz, kalkıp İsrail'i yıkacaklar demek.

• @webbie, "Kissinger yalanladı" haberini yapan kaynaklar yahudi güdümündeki internet siteleri, yani konunun muhatabı taraftarı olan siteler.. O sebeple kuşku duyulacak cinsten dedim.

Ayrıca analistler ve siyasi gözlemciler sizin gibi "araplar daha kendisine don dikemiyor " gibi basit bir perspektifden olaya yaklaşmıyor. İnternette okuduğum derinlikli analistlere mi inanacağız yoksa, "araplar daha kendisine don dikemiyor, " nükleer silahları var" gibi sadece başlık olabilecek kadar sığ değerlendirmelere mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.