Şimdi Ara

Kısmetse power alacağım. Ama bir sorum var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Lull_82 (5 mesaj) ahmetsan01 (1 mesaj) ooppss (1 mesaj) HiqhWoltage (1 mesaj) t3 (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Kısmetse power alacağım. Ama bir sorum var.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    507 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Slm dostlar.

Sistemim aşağıda. İşlemciyi en az 3.8 ghz de kullanacağım ve bir yıla kalmaz hd 5870 powercolor pcs+ alacağım ve onu da zamanı gelince yettiğince oc yapacağım. Soracağım şudur, thermaltake xt 675 w power almaya karar verdim ve bu söylediklerimi bu power üzerine kuracam.

sizce bu kadar watt değeri bena yeter mi yoksa illa 750 800 wlara mı yönelmeliyim?

|
    |

bidaha psu ihtiyacın olmaz..
    |
    |
    ben bu sistem için diyorum ama. para kısıtlı şu an..

extremepower calculater 558 (ekran kartı oc siz hali) w tavsiye etti. ben yeteceğini tahmin ediyorum ama yine de sorayım dedim ?
    |
    |
    |

• Yüzbaşı
    475 Mesaj
    Thermaltake XT 750 al derim
    |
    |
    sağolsun arkadaşlarım mesajlar için. ben akşam gidip thermaltake xt 675 w aldım. Başlığı açtıktan sonra son bir kez daha ararştırıp bunu aldım. Şu an inanırmısınz ses sıfır. Zatan 80 plus bronze sertifikası da beni cezbetti. Kurumu gayet kolaydı. Tak çıkart kablolar zaten yeni bir dönem başlatmış psularda. Çok faydasını gördüm. Psu yanında vidaları, içinde kabloların bulunduğu özel bir çanta geliyor. Bu arada fanı 14cm. Pc yi daha kapatmadım ama sadece kapattıktan sonra biraz bir de sistem açıkken bazen çalışıyormuş.

@t3 sağol dostum ben de aynen ilk olarak modxtream i düşündüm. 700 w olması hoşuma gitmişti. Fakat bu ürünün zamanı biraz geçti. 12 vden verdiği amper 25 25. Benim aldığım ise 56 amper veiyor tek kanaldan. Yani bilgin olsun diye diyorum. ben buna bakarak da kara verdim çünkü 675 ve 700 watt arasında pek de fark yok o yüzden amper değerlerine baktım.
    |
    |

• Yüzbaşı
    507 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsan01

Thermaltake XT 750 al derim

onun 675w ı olsa?:))
    |
    |
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

İyi psu hayırlı olsun

sağolasın kardeşim:)
    |
    |

Hardware secretstahttp://www.hardwaresecrets.com/article/776 XT 750 incelemesi var, orada

"It is important to note that even though this power supply is manufactured by CWT like Corsair HX750W they use a complete different design. Toughpower XT 750 W uses the traditional PC power supply design, while Corsair HX750W uses a DC-DC design on the secondary, which proved to provide superior efficiency."

Yani bu ürün Corsair HX750W gibi CWT (channel Well technologies) üretimi ancak tamamen farklı altyapıya sahip. XT 750 klasik geleneksel PC PSu dizaynını kullanırken, Corsair HX daha yüksek verimliliğie sahip DC-DC dizaynı kullanıyor. Özeti eski nesil PSU, güncel değil

"On the other hand we have the problem with ripple and noise, which on Toughpower XT 750 W were higher than the maximum allowed when the unit was delivering 750 W"

XT 750W ile ilgili diğer sıkıntı ise 750W gücü verirken izin verilenin üzerinde ripple (dalgalanma) ve noise (elektriksdel gürültü) düzeyine sahip olması
    demiş hardware secrets

Sonuç olarak ise
    " which doesn’t make sense, as for this price we can buy products such as Corsair HX750W and Seasonic M12D 750 W, which are far superior products."

Bu paraya Corsaair HX750W ve SAeasonic 750W gibi çok daha iyi ürünler alınabilirsiniz denmiş.

bunlar göz önünde olduğunda

Corsair 750w
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2660

Seasonix X750W
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-x-750-80-plus-gold-750w-guc-kaynagi.html

ve yeni bir ürün olarak göze çarpan single rail (bu arada tekno fiyatta arattım piyasadaki en ucuz 750W)
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/cooler-master-gx-80plus-750w-single-rail-guc-kaynagi-guc-kaynagi-psu-cm.html

eski nesil biraz denmode thermaltake 750W yerine iyi seçim olabilir bence bilmiyorum diğer arkadaşlar ne derler
    |
    |

• Yarbay
    9752 Mesaj
    hayırlı olsun gayet güzel bir seçim..güncel ve güçlü bir ürün
    thermaltake in 650w,750w ürünleri biraz eski nesildir..
    ama 675w,775w,875w xt modelleri güncel ürünlerdir..
    sistemini dediğin şartlarda zorlanmadan çalıştıracaktır..
    başka bir başlıkta belirttiğim gibi bir çok 700w üründen çok daha güçlüdür..
    inşallah sorunsuz kullanırsın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 26 Ekim 2010; 4:08:41 >
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
kripto para haberleri
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.