Şimdi Ara

KIŞLIKLARA NE ZAMAN GEÇİYORSUNUZ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah Ankarada 2 derece idi, ben de haftasonu kışlıkları taktırdığım aracımla işe geldim, ama öğlen 13-14 derece oluyor, kışlıklar için fazla mı acele ettim?

Siz kar yağmasını mı bekliyorsunuz, nedir?

• Kış lastiği saçmalıktan başka bir şey değil ! Her daim aracımda 4 mevsim lastik takılı kafam rahat . Kış lastigiymis bilmem neymiş bunlara verilen paralara yazın . Normal lastiklerde zaten kış şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır . Kış lastiği takanlara gülüp geçiyorum sanki kutuplarda yaşıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 Kasım cumartesi günü müsait olursam değiştirmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Kış lastiği saçmalıktan başka bir şey değil ! Her daim aracımda 4 mevsim lastik takılı kafam rahat . Kış lastigiymis bilmem neymiş bunlara verilen paralara yazın . Normal lastiklerde zaten kış şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır . Kış lastiği takanlara gülüp geçiyorum sanki kutuplarda yaşıyoruz
    Hangi ilde ikamet ediyorsunuz?
  • Geçtim bile. Kasım 1 dedimi havaya bakmam taktırırım. Acil bir uzun yol çıkıyor Anadolu’nun yolları belli olmuyor.

KIŞLIKLARA NE ZAMAN GEÇİYORSUNUZ?

• quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Hangi ilde ikamet ediyorsunuz?

Alıntıları Göster
    İstanbul

• 10 derecenin altına iniyorsa geçilebilir. Kasım geldi geçiyor. Bir gün bi soğuk hava dalgası hayatı felç eder.

(İstanbuldayım ve geçmedim hâlâ. Haftaya bakıma götürücem. O gün de değiştirmeyi planlıyorum.)

• İstanbul'da geçen sene pişman oldum, kar yağmazsa yeni yıl girmeden takmam, ayrıca ocak-şubat hatta mart soğuklarında istanbulda bile sıcaklığın gece boyu 0'ın altında kaldığını düşünürsek kış lastiğini gereksiz görmek üstün cesaret ödülüne layıktır.
  • 29 Ekim

23 Nisan

Akilda tutmasida kolay :p

• quote:

Orijinalden alıntı: Lagun@

İstanbul'da geçen sene pişman oldum, kar yağmazsa yeni yıl girmeden takmam, ayrıca ocak-şubat hatta mart soğuklarında istanbulda bile sıcaklığın gece boyu 0'ın altında kaldığını düşünürsek kış lastiğini gereksiz görmek üstün cesaret ödülüne layıktır.
    Kış lastiğini gereksiz görenler kendi bir yana başkasının canını malını düşünmeyen bencil, videodaki gibi insanlar oluyor genelde.

https://youtu.be/ph3WHFVFCaE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLifter -- 8 Kasım 2018; 12:3:18 >

• hava 5 derecelere kadar soğuyup yağmur,kar yağıncaya kadar. kuru zemin için değişmeye gerek yok. hava 5-6 derecelerde ve yağış var ise değişilir.
  • 4 mevsim nokian weather proof kullandığımdan hiç o sorunlarla uğraşmıyorum.

4 senede bir 4 tane daha alıp takıyorum bu ikinci set mesela.

Kışlık lastiklerin gittiği her yere de girebiliyorum, yaz aylarında da ne ses yapıyor ne de konfor eksikliği hissediyorum.

Tavsiye ederim size de, sök tak parası, lastik oteli bilmem neyle uğraşmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amon_Amarth

4 mevsim nokian weather proof kullandığımdan hiç o sorunlarla uğraşmıyorum.

Kışlık lastiklerin gittiği her yere de girebiliyorum, yaz aylarında da ne ses yapıyor ne de konfor eksikliği hissediyorum.

Yılda kaç km yapıyorsunuz?

Birde bu işlerden anlarminiz?lastiğin sertleştirilmiş anlarmisiniz mesela ,yada kopmalar çatlaklara dikkat edermisiniz?

Nokian hariç çoğu markanın 4 mevsimi kullanım yada cevremde kullanan oldu 3 sezon da patates olmayan lastik görmesinde ondan soruyorum.acaba nokian in durum farklı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Amon_Amarth

4 mevsim nokian weather proof kullandığımdan hiç o sorunlarla uğraşmıyorum.

1 seti kac bin km kullandınız acaba?
  • Ankara için daha erken bence. gün içinde hava sıcaklığı çok artıyor. yazık boşuna erir lastikler.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    Sanırım 40 bin km'den fazla hocam, net rakam tam aklımda yok. Ama senede 15 bin km maksimum kullanıyorum, o da 4 senede yaklasik 40-45 bin km yapıyor

• 15 derece havada ne kış lastiği

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Önceki araç olan megane 3'te de aynı güzergah ve hız koşullarında kullandım ben bir sertleşme gözlemlemedim ya da yaz kış arası geçişlerde bir performans farkı.

Diğer markaları inanın hiç bilmiyorum, yorum yapmayım.

Şu anda da megane 4 sedan var, esasen xl lastik üzerinde geliyor ve xl kullanılması tavsiye ediliyor ama ben xl olmayan 205 50 17 nokian weather proof taktım bu araçta da memnunum lastik performansından.

Çevre yolu ve istanbul yolunu sıklıkla kullanıyorum düz asfalt, ama benim oturduğum muhitin yolları felaket. Çukurlara ayak girer, kasisler bariyer gibi. Çok fazla çukurlara girmeme rağmen bana mısın demedi, patlama olmadı yani.

Eğer bu da sizin için bir kriterse taavsiye ederim.

• DeadLifter kullanıcısına yanıt
    Bir tek ben değilmişim 29 Ekim 23 Nisan. Ankara sabah akşam soğuk. Kış lastiğini erken takmanın hiç bir sıkıntısı yok. Bu mevsim yazlık içinde kışlık içinde ideal sıcaklık değil zaten. Ben sabah akşam kullandığım için kışlık bana daha uygun. Kış lastiğinin sadece karda kullanılacağını düşünenlere de ayrıca selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ER9 -- 7 Kasım 2018; 13:17:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Kış lastiği saçmalıktan başka bir şey değil ! Her daim aracımda 4 mevsim lastik takılı kafam rahat . Kış lastigiymis bilmem neymiş bunlara verilen paralara yazın . Normal lastiklerde zaten kış şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır . Kış lastiği takanlara gülüp geçiyorum sanki kutuplarda yaşıyoruz
    Umarım ironi yapıyosundur.

Kış boyunda en az 6-7 kere Ilgaz Kayak tesislerine çıkıyorum. 4 Yıllık Kışlık lastiklerim Geçen yıl artık hafiften tutunmamaya kaymaya başladı.
    Şehir içindede en az 1-2 hafta kar ve buz olur bizim memlekette.
    Hadi gel yazlık lastikle kullan hadiiiii
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.