Şimdi Ara

Kışlık Lastik Tavsiyesi (Laufenn Marka)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Opel insignia 245/45/18 kışlık lastik alacağım,bütçe biraz kısıtlı mevsim gelmeden de alayım diyorum. 2021 üretim Laufenn 245/45R18 100V Xl Ifit+ Lw31 4 adet 6250 TL .

Sava Eskimo HP 2 245/45R18 100V XL FP 8000 TL.

İkisi arasında tercih yapmam gerekiyor.Bu iki marka kış lastiği kullanan var mı?

Kışlık Lastik Tavsiyesi (Laufenn Marka)

• sava eskimo kendini kanıtlamış bir model forumda detaylı incelemesi mevcut araştırabilirsin

• Kış lastiğini bilemem ancak laufenn nin 4 mevsim lastiğini kullanıyorum ve çok memnunum.

Kışın performansı oldukça başarılı. Belki bu size laufenn kışlık hakkında az da olsa bilgi verir.

Bu arada 4 mevsimlere dönmeden önce (yazlık / kışlık ayrı takım kullanırken) bütçe varsa nokian kullanırdım

Ancak ekonomik olduğu için 1 set sava kullanmıştım ve parasının halkını layıkıyla vermişti.

Bence her ikisinden de memnun kalırsınız. (laufenn yakıt tüketimin de d bunuda düşünmek gerekir)

Ek: sava 2021 miş... Sanki laufenn (2022) gibi ama yinede iyicene araştırmak gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 24 Ağustos 2022; 23:26:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 marka da olabilir izlenim aldım.Teşekkür ederim.

• True_Sun kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız lastik G Fit 4S mi? Astra j aracıma düşünüyorum, Ankara’da kış şartlarına dayanır mı? Lastikle alakalı biraz deneyim paylaşabilir misiniz? (Konu dağılmasın derseniz özel mesaj da olabilir ama konuda olursa benim gibi araştıranlar veri elde etmiş olurlar)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt

Tüm on yargilara rağmen uzun süredir 4 mevsim lastik kullanıyorum ve genel performansından çok memnunum.

Daha önce başka konuda yazmıştım limitler dahilinde kullanıldığı takdirde performansları son derce tatminkar.

Laufenn g fit 4s özeline gelirsek.

Kışın Eskişehir Bursa arsında ve Bursa da kullandım. Bilen bilir umit alan ve mezitler kışın sert olur ve dönem dönem kapanır. Buna rağmen tüm kış boyunca hiç sorun yaşamadım. Şehir içinde ise dere tepe kullandım ve sorunsuzdu.

Civik kar da taze karda çok iyi performans verdi. Ancak konu buz olunca aşırı dikkat etmek ve kaçınmak gerekir. Dik bir bayırda eskimiş kar altı buz bir kere cikamamisligim var. (gerçi buzda çok özel lastikler disinda sonsuz çoğunlukla aynı)

Islak performansı ne çok iyi ne kötü yeterli. Fren mesafesi ortalamanın oldukça üstü.

Gürültü seviyesi beni şaşırtacak kadar iyi (ki ses yalıtımı kötü bir araba kullanıyorum) konforu iyi yani genel anlamda kesinlikle tavsiye ededim.

Gelelim yaz ayına. Kış performansı böyle işe herhalde yazdan odun vermişlerdir diye düşündüm ama yanılmışım.

Yazın en sıcaklarda 3 /4 kez uzun yol yaptım (kuzey ege / ege) şaşırdım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım normal araba kullanma tarzımda hiç bir kısıtlama /değişiklik yapmadım. Çok iyiydi.

Toparlarsam ben uçarım kaçarım koparim beni kimse geçemez ben virajlari dibi dibine alırım en büyük benim derseniz değil laufenn den tüm 4 mevsimlerden uzak durun.

Yok haddimi bilirim hiz yapılacak yeride bilirim duracak yeride der, arabayi hakkı ile kullanırım derseniz ideal çözüm bence.

Sanırım 4 mevsim lastiklerin ömrü bir tık kısa oluyor henüz bunu tecrübe etmedim zaman gösterecek.

4 tam mevsim kullandım ne bir çatlak ne bir sertleşme ne bir aşınma var şu ana kadar.

Laufenn hankook markası fabrika sanırım Macaristan da. Laufenn nin bu deseni ve hamuru 2020 yani yeni (teknoloji olarak).

Ben tekrar alır mıyım? Kesinlikle evet... Tavsiye eder miyim? Evet

Ancak lastik önemli bir bileşen / konu tek bir fikirle karar vermek doğru olmaz.

• True_Sun kullanıcısına yanıt
    Emek verip detaylı yazdığınız için teşekkür ediyorum. Benim ihtiyacıma karşılık verebilecek bir lastik olduğunu anladım. Çünkü orta kalite birkaç yıllık kış lastiği ya da yaz lastiği de ortalama performans veriyor ve o şekilde kullanıp gidiyoruz. Benim daha öncesen dört mevsim tecrübem var aslında, ilk çıktığında weatherproof kullanmıştım yazın sıcak asfaltta patinaja düşüyordu ama kışın iyiydi. Kısa süreli Bridgestone Weather Control kullandım onu karda çok kullanmak kısmet olmadı ama genel olarak güzel lastikti.
    Şimdi bu lastiklerin fiyatları uçmuş gitmiş. Dört mevsim olarak laufenn ve goodyear egle sport 4 seasons mantıklı gözüküyorlar. Falken bile bu lastiklerden daha pahalı bir noktaya konumlanmış durumda.
    Duruma göre ya laufenn ya da goodyear alacağım tekrar teşekkür ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Insignia kullanıcısı olarak 2. kalite ürünleri her hangi bir parçada seçmezdim. Kış lastiği olarak ise Petlas Snowmaster'ı bile öneririm ama "yok falancanın Polonya'daki markası, yok filancanın Sırbistan'daki markası" ... Yol tutuş bizi hayatta tutan tek şey, ön yargılıyım bu konuda.

• MaSaFeL M kullanıcısına yanıt

Petlas bütçe sınıfı lastik üreticisi. Polonyalı, Sırbistanlı, ana markanın yan sanayisi diye hakir gördüğünüz ürünler ise orta segment ürünler. Petlas'ın üzerine, Continental, Michelin gibi ana markaların altına konumlanan ürünler.

Laufenn markası premium üretici olan Hankook'un fabrikasından çıkan bir ürün. Normalde alt markaların ayrı fabrikaları olur. Hem Sava'dan 1 sene daha yeni olması hem daha uygun fiyatlı olması Laufenn'i öne çıkartıyor.

Falken, Sava gibi markalar biraz ün yapınca fiyat/performans ürünü olma özelliklerini çoktan kaybettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B5D7FEFF2 -- 26 Ağustos 2022; 9:13:6 >
  • Gönül isterki nokian-bridgestone vs alalım fakat bu ölçülerde fiyatlar gerçekten uçmuş. F/P oranı ve alabileceğim maksimum faydayı göz önüne aldığımda Laufenn ağır basıyor gibi.Önceki aracımda Petlas snow. kullanmıştım,ıslak yol performansı çok kötüydü,kar da iyiydi. Laufen için 2020 Auto bild testinde olumlu şeyler yazılmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.