Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
239
Favori
115.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

@VectrAirliness

Rahat modeldir. Yürüyüşlerde kullanabilirsiniz.

Salomon da rahat etmeyen ilk defa sizi gördüm. Genel olarak bu tarz yürüyüşler için alınacak ilk marka salomondur. Gerçekten spor ayakkabı gibi tabanları var oldukça rahat oluyor.
    https://www.dalkilicspor.com/salomon-x-ultra-3-gtx-erkek-outdoor-ayakkabi-402422?gclid=CjwKCAjw8ZHsBRA6EiwA7hw_sYlyENOA38A3KYUSuTV04P22ZXthem9xYnk6cbPz_5GCCoXWlmYG6hoC8jQQAvD_BwE

Bu modeli denemediyseniz bir bakın derim.
    Speedcross 3 modeli var bende salomon'u severim marka olarak da. Denediğim ayakkabı spxdeydihttps://www.spx.com.tr/urun/salomon-outdoor-ayakkabi-xa-pro-3d-gtx-586848.html biraz ağır, hantal gibi geldi aslında. Topuk kısmında rahat edemedim. Fiyat olarak da +250tl. Sanırım north face linki attığım modeli alacağım zaten bu fast lace olayı da güzel rahat giyip çıkarma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar erzuruma yeni taşındım sıcak iklimden geldim fakat mont konusunda ne alacağım bilmiyorum. North face, JW almaya bütçem yetmez, hem eşime hem bana iki tane alacağım F/P olarak önereceğiniz ürünler nelerdir? Teşekkürler

• Ucuz f/p polar ceket bulun alın..ya nişantaşı pazarı gibi yerlerden yada decatlondan..50-100 lira
    Üzerine de 99 tl ye satıtılan şişme monlardan giydinmi 600 tllik ürünlerin performansıni alırsın

• @asdemre Solognac ve Wedze markalarının dolgulu montları f/p olarak baya uygundur.

@EcheLoN_Dostum o fiyata alacağın poların, tamamen artık çöplerden yapıldığını biliyorsundur herhalde. Hani şu tekelden bira alırsın iğrenç kokan siyah poşetlerden verir aynısı. Hatta o ucuz polarların satışları Amerika ve Avrupa'da yasak. Belki ondan bizde 50-100 liradır. Hatta yayınlanan rapora göre bırakın giymeyi aynı oda da durmak bile fazlasıyla zararlı olduğunu söylediler.

Ha tabi kullanmak bir tercih ona bir şey diyeyim.
  • Hocam merhaba, İzmirden Eskişehire geldim ve malum burada hava sıcaklıkları çok düşüyor, kışın çok soğuk ve dondurucu geçiyormuş, trekkinn den mont alacağım ve bütçem 800 civarında diyebilirim.

Çok farklı mont çeşitleri mevcut bulduğum ve danışmak istediğim montlar:

Columbia Bugaboo II Interchange
    Regatta Wentwood III
    Columbia Element Blocker II Interchange
    Lafuma Access 3 In 1 Fleece
    Lafuma Highland Twin

Değerli fikirlerinizi beklerim.

Eger bunlar gereksiz suna bak dersen değerlendirebilirim.

• Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    hocam biraz abartı olmuş bu, the north face in 500 tl ye sattığı polarla, decathlonda 100 tl ye satılan poların tek farkı üstündeki markası ve kesim+dikiş kalitesi ve kalite kontrolüdür. malzeme ister inanın ister inanmayın aynı
  • the north face gibi markalar genelde hafif, teri dışarı atan performans ürünleri üretir. ürünleri spor yaparken, hareket halinde giyilecek giysilerdir. bakkala giderken, vapurda, metrobüs durağında bunlara gerek yok. zaten bunlar ithal oldukları için de fiyatları ederlerinin 3-4 katı. marka giyip hava atayım derdiniz yoksa metroda vapurda, işe okula giderken jack jones-mavi-lcw-lumberjack gibi markaların kendilerine göre pahalı, tnf, colombia, solomon gibi markaların dörtte biri fiyatına ürünleri aynı işi görür
  • @m3lijh

Eğer çok dışarıda kalmayacaksanız hepsi işinizi görür.

Tam tersi ise içi dolgulu olan 3 in 1 montlara bakmanızı tavsiye ederim.

Alacaklarınızdan Columbia Element Blocker II Interchange daha iyi olur.
  • Arc'teryx montları nasıl bilirsiniz Tr de niye bu kadan bahalılar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Perturbator -- 24 Eylül 2019; 12:4:31 >
  • quote:

@m3lijh

Eğer çok dışarıda kalmayacaksanız hepsi işinizi görür.

Tam tersi ise içi dolgulu olan 3 in 1 montlara bakmanızı tavsiye ederim.

Alacaklarınızdan Columbia Element Blocker II Interchange daha iyi olur.
    Bu modelin içindeki mont/ceket TNF Solaris 3n1 modelinin içindeki mont gibi mi acaba ? Yani iç dolgusu yapısı farklı mı ? 3n1 montların içindeki montun sıcak tutan tüy dolgu oranı yüksek olduğu bir model var mı acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    @karpuzcu daha net cevap verebilir soruna hocam.

• @Perturbator

Arc'teryx gerçekten iyi bir markadır.

Kanada menşei olduğu için adamlar kış ürünlerden gerçekten çok iyi anlıyorlar.

Montları 500-800 kanada doları ile satılıyor. Tabi üst sınıf montları da mevcut. Ülkedeki döviz kuru ve extra vergilerde eklenınce bizde uçuyor fiyatlar.

@eyoruk

Evet ikisi farklı, hem dolgu malzeme yapısı hem dolgu yoğunlu bakımından fark var.

3in1 ceket alacaksanız kışında daha iyi koruması için içi kaz tüyü olanları almalısınız.
  • mX-L4S3R kullanıcısına yanıt
    hocam selam karrimor 3in1 e baktım güzelmiş. Siz de uzun süre kullanmış biri olarak yorumlarınız neler? (https://www.hepsiburada.com/karrimor-3in1-weathertite-erkek-mont-sn30-black-pm-HB0000093PNM-yorumlari)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeerNet*

hocam selam karrimor 3in1 e baktım güzelmiş. Siz de uzun süre kullanmış biri olarak yorumlarınız neler? (https://www.hepsiburada.com/karrimor-3in1-weathertite-erkek-mont-sn30-black-pm-HB0000093PNM-yorumlari)
    Hala kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını görmedim rahatlıkla tavsiye edebilirim. Türkiye fiyatını bilmiyorum ben İngiltereden sipariş etmiştim 50 pound civarıydı ve bu fiyata bundan daha kaliteli bir şeyi bulamazsın kesinlikle. Dikkat etmen gereken tek şey beden seçimi. Normalde ne giyiyorsan 1 beden küçüğünü almalısın. Ben M giyiyorum ama S bedeni içine kat kat giyinsem bile tam oturuyor. M alsaydım çuval gibi gelirdi büyük ihtimal.

• quote:

@Perturbator

Arc'teryx gerçekten iyi bir markadır.

Kanada menşei olduğu için adamlar kış ürünlerden gerçekten çok iyi anlıyorlar.

Montları 500-800 kanada doları ile satılıyor. Tabi üst sınıf montları da mevcut. Ülkedeki döviz kuru ve extra vergilerde eklenınce bizde uçuyor fiyatlar.

@eyoruk

Evet ikisi farklı, hem dolgu malzeme yapısı hem dolgu yoğunlu bakımından fark var.

3in1 ceket alacaksanız kışında daha iyi koruması için içi kaz tüyü olanları almalısınız.
    Sağolun.
    Zaten almıştım geçen sene.1 sene oldu TNF Solaris modelini almıştım.Memnunum açıkcası.Ama yine alacak olsam iç montun dolgulu olanını alırdım.Alırken dolgu tüy oranı yüksek diye biliyordum ama meğerse standart ince bir mont / ceket çıktı. Araştırırken çoğunun aynı olduğunu sanıyordum ve sadece "polar olmasın" diyordum o kadar.Şimdi daha tecrübeli olarak bakarsam tercihim farklı olur.
    Belki elimdekini sürekli giymemek adına 1-2 model daha bakabilirim,eğer alırsam dolgu oranına bakacağım kesinlikle.Mesela belirttiğiniz Columbia Element modeline bakabilirim ?

• mX-L4S3R kullanıcısına yanıt
    Keşke içi polar olmasaymış . Kendi açımdan belirtiyorum tabi.

• hocam eskiden decathlona ucuz diye bakardık onlarda artık çok pahalı ürünler çıkartmaya başladılar. sizce bu ürünler bu kadar eder mi? yoksa biraz daha ekleyip indirimli the north face vb markalar almak mı daha mantıklı.
    https://www.decathlon.com.tr/mh520-polar-id_8505202.html
    mesela bu polar turuncusu geçen sezonun ürünüydü 39 veya 49 tl ye düşmüştü yanlış hatırlamıyorsam yine de kimse almıyordu. yeni sezon 179 tl olmuş.
    https://www.decathlon.com.tr//mh500-yamurluk-id_8553430.html
    bu yağmurluk 500 tl. tamam decathlonun en kaliteli ürünü the north face gibi markalarla kıyaslayınca ucuz gibi duruyor ama 500 tl de eder mi sizce? o fiyata ya da biraz üstüne the north face yağmurluklar var.
    https://www.decathlon.com.tr/sh900-x-warm-polar-mont-id_8397433.html
    şu polar 250 tl eder mi?

• @burak_5866

Alınır bu fiyatlara. Seneye bu fiyatları da göremeyiz artık. TNF de bir yağmurluk fiyatına hem polar hem yağmurluk alabilirsin gibi duruyor.

Tabi indirimde bu fiyatların 100-200 fazlasına TNF bulursan TNF al derim.

Fiyatlar delirmiş artık, 3 sene önce 1.400 e aldığım montu bu sene 2.700 e gördüm.
  • merhaba, askerlik için termal içlik bakıyorum ankara ayazında yüksek rakımda yedek ast olarak yapacağım askerliği, önerinizi almak isterim.
    bütçem maksimum 150-200 (alt üst için). normal insana göre soğuk bende biraz daha fazla etki yapıyor, bu nedenle içlik konusunu biraz önemseyip tecrübelerinize başvurmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRYGZ -- 3 Ekim 2019; 19:7:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRYGZ

merhaba, askerlik için termal içlik bakıyorum ankara ayazında yüksek rakımda yedek ast olarak yapacağım askerliği, önerinizi almak isterim.
    bütçem maksimum 150-200 (alt üst için). normal insana göre soğuk bende biraz daha fazla etki yapıyor, bu nedenle içlik konusunu biraz önemseyip tecrübelerinize başvurmak istedim.
    Alacağınız içliğin markasından çok içeriği önemli.

İçlik alırken yapılan en büyük hata, hareket halinde ve sabit durulurken kullanılan içliğin farklı olmaması.

Sabit dururken giyilen içlikler genelde yün karışımlı hatta ''merinos yünü'' olan içliklerden alınmalı. Ama bunu bir yürüyüş sırasında giyerseniz terlersiniz, yün de asla teri dışarı atmaz, nemlenen vücut da asla ama asla ısınmaz.

Aynısı tersi de olabilir hareket halinde kullanılan içliği, sabit dururken kullanırsanız vücudunuzdaki fazla sıcaklığı dışarı atacak vücut ısından çalacaktır. Bu sefer üşüyeceksiniz.

Bu iki önemli nokta dikkat ediniz.

Askerde nöbet tutarken giyeceğiniz içlik ''merinos yünü'' olmalı.

Eğitim sırasında giyeceksiniz bu sporcuların kullandığı teri ve nemi dışarı atan içliklerden almalısınız.

Marka olarak, patagonia, lafuma, spyder, millet markalarına bakabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.