Şimdi Ara

Kışlık Giyim Hakkında Bilgiler - Kışın üşümeyin - GÜNCEL (2024) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.282
Cevap
239
Favori
115.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle konu sahibine ve konuya katkı yapan arkadaşlara teşekkkür ediyorum.
    Sonra konuyu trollemeye baltalamaya çalışan ergen liseli yada boş üyeleri de kınıyorum.
    Konu bilgilendirici olduğu kadar da uyarıcı yazılar içermekte ancak daha 1.sayfadan başlamışlar trollüğe.
    Ayıp ayıp. Madem sizin bilginiz yok okuyun yada okumayin ama yorumlara saçma sapan şeyler de yazmayın.
    Son olarak dh yöneticileri bu tür konuları sabitlemeli troll mesajları silmeli ve ilgili üyelere cezai yaptırım uygulamalıdır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @Alioreh

Dışarda spor yapacaksanız.

1-İçlik Nemi dışarı atan en az %70 Polipropilen olan içlik. En önemli nokta.

2- Üst - Koltuk altları fermuarlı polar yada softshel bir mont olabilirsiniz. Koltuk altlarının fermuarlı olması içinizdeki içliğin nemi hızlıca dışarı atmasınız sağlar.

Bu arada çoraplarınızda nem atıcı özellikte olmalı. Kalın yünlü çoraplar giymeyin.

@bericdondarrion

Çok yoğun hava şartları olmadığı sürece şehir içinde sizi korur. Ama uzun yürüyüşlerde sizi yorar, ağır bir bottur.

@Son Devrimci

Çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar ayağım çok üşüyor benimde. Botun içinde bile üşüyor. Ne önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    hocam o vaudeyi 250 TL ye aldım aslında
    nasıl bir ürün onu merak ettiğim için sordum
  • bot olayında kesinlikle katılıyorum, marka seçimi olarak merrel su geçirmemesi olsun, sıcak tutması olsun güzel bir bot.
  • @De Lacroix

Botun içinde nasıl üşüyor ? Kapalı yerde mı çalışıyorsun, dışarda mı bekliyorsun, kapalı yerden dışarı gir çık mı yapıyorsun, işe araçla gidip dışarda mı bekliyorsun.

Üşümenin çevresel nedenleri çok fazladır. Botun kalitesinden önce içine giydiğin çorap ve hangi ortamda giydiğin.

Ayağım üşüyor çok genel.

Önce konuyu oku istersen, sonra tekrar daha spesifik sorarsan sorununa yardımcı olabilirim. Ama lütfen konuyu okuyunuz

@balomer O zaman çok iyi

• selamlar, kız arkadaşımla beraber ağırlıklı şehir içinde kullanmalık mont almayı düşünüyoruz. soğuk bir şehirde yaşıyoruz ancak dağcı sporcu vs değiliz. günün bir kaç saatini dışarıda geçirmek zorunda kalıyoruz. üstelik sıcağı da seven insanlarızdır ikimiz de.

konudan okuduğum kadarıyla aklımda bir kaç marka var. salomon, north face, columbia vs. 1000 tl civarı bütçemiz var.

konuya çok hakim olmadığımızdan başka markalar modeller de vardır sizlerin bildiği diye buraya danışmak istedim

benim bulduğum bunlar var, siz ne düşünürsünüz? bir de vicdani sebeplerden ötürü kızımız kaz tüyü giymiyor :)

marmot mountain down. benim aklımda özellikle mountain down var

https://www.everestoutdoors.com/urun/the-north-face-evolve-ii-triclimate-mont

https://urun.n11.com/mont-yelek-ceket/the-north-face-solaris-triclimate-erkek-ceket-t0c304kx8-P291562891?beden=XL&renk=Siyah&gclid=Cj0KCQiA1NbhBRCBARIsAKOTmUv_PkC2lq9JNW7ZfAXhQHQQCcg0bHaB2_N2wbq8jiqJ06-5BkzZp0kaAirrEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antimin -- 10 Ocak 2019; 10:42:26 >

• @bakici.onur

Kaz tüyü yerine yapay kaz tüyü denilen ''Primaloft'' ürünler kullanabilirsiniz.

Marmot Mountain Down montu gözü kapalı alabilirsiniz.

Diğer 2 TNF seçeneğinden The North Face Solaris Triclimate modelini seçin.
  • konuda columbia cok kotulenmis nedense. ben yurtdisindan montlar ve outdoor ayakkabilari aldim gayette memnunum kullanimda. tr fiyatlari tanesi icin 800 ile 1000 tl arasi degisiyor. belki burada fiyatlari cok sisiriyorlar diye kotuleniyor ama hangi marka fiyatlari sisirmiyor ? yerli markalar bile premium markalarla yarisacak fiyat cekiyorlar.

model adlarini tam hatirlamiyorum ama son teknoloji urunleri gayette alinabilir. montlar sicak, ayakkabilar kuru tutuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nolduya

https://www.hepsiburada.com/the-north-face-merak-triclimate-erkek-ceket-t93l1ljk3-p-HBV00000F7ES4?magaza=KarahanOutdoor&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAiAyfvhBRBsEiwAe2t_i_YHAr1V2lx5Njfc-U5b70SMzE8mHyLoJQn2webBxjRgjO9DYnK95RoC0j0QAvD_BwE Bu ürün için yorumunuz nedir acaba? 700 tl ye buldum.Bu fiyatı hak ediyormu sizce?
    700 tl yi kesinlikle hak eder de o fiyata nerede buldun ürünü. orijinal olduğuna emin misin? dikkat et.

• burak_5866 kullanıcısına yanıt
    https://www.instreet.com.tr/the-north-face-t0c304kx7-siyah-erkek-ceket 75 tl indirimle 675 e geldi.Sadece xl kalmıştı.

• iyi forumlar herkese. 800 tl ye kadar kaliteli, sıcak tutan mont önerisi alabilir miyim acaba.Yurt dışı da olabilir gümrükde sıkıntı olmadan Türkiye'ye gönderen site varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karpuzcu.

@Alioreh

Dışarda spor yapacaksanız.

1-İçlik Nemi dışarı atan en az %70 Polipropilen olan içlik. En önemli nokta.

2- Üst - Koltuk altları fermuarlı polar yada softshel bir mont olabilirsiniz. Koltuk altlarının fermuarlı olması içinizdeki içliğin nemi hızlıca dışarı atmasınız sağlar.

Bu arada çoraplarınızda nem atıcı özellikte olmalı. Kalın yünlü çoraplar giymeyin.

@bericdondarrion

Çok yoğun hava şartları olmadığı sürece şehir içinde sizi korur. Ama uzun yürüyüşlerde sizi yorar, ağır bir bottur.

@Son Devrimci

Çok teşekkür ederim.
    Cevap için teşekkür ederim. Ufaktan bakmaya başlıyorum o tarz ürünlere. Pek ucuza bulacağımı sanmasam da

• quote:

Orijinalden alıntı: iskorpitx_19

iyi forumlar herkese. 800 tl ye kadar kaliteli, sıcak tutan mont önerisi alabilir miyim acaba.Yurt dışı da olabilir gümrükde sıkıntı olmadan Türkiye'ye gönderen site varsa
    n11 ve gg kampanyalarından tnf ve helly hansen montlar o fiyatlara düşüyor onları bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Konu hala aktif bir bakayım dedim teşekkürler böyle bir konu için. herkes bilgi sahibi oluryor.

Bende 700 liraya 2as marka mont aldım 900 liraydı normalde.Kuştüyü parka ve 8000mm yağmur geçirmezlik su tutmuyor montun üstünde akıp gidiyor sevdim şimdilik https://www.karspor.com.tr/2as-volcano-erkek-mont-koyu-lacivert-9024

Sence nasıl hocam sen kesin buna değmez pahalı diyeceksin ama north face ve columbialar 700 liralık olanlar yağmurluk gibi duruyor.

bütçem bot için 250 lira civarı olduğu içinde greyder marka aldım waterproof falan diyor ama yapcak birşey yok kışı idare etsin yeter

En çok eller üşüyor Eldivenler çok pahalı hocam ya sence kar eldivenleri kullanılırmı günlük olarak şu nasıl su geçirmeyen eldiven istiyorum ucuz olarak bu var gerisi 200 lira hep.
    https://www.decathlon.com.tr/slide-100-eldiven-id_8398722.html
    Hocam bugün bu montu gördüm volcano 399 tl emin olamadım nasıl sence yağmur tutma ve sıcaklık konusu nasıl?

Memnun musun monttan?

Yorumlarınızı bekliyorum

• Hocam monttan memnunum bu havalarda fazla bile sıcak tutuyor kuş tüyü olduğu için kalın bir mont.
    Su tutmama özelliği olduğu için su kayıp gidiyor.Tabi belli bir suya karşı dayanıklıdır ben hafif yağmurlı havalarda kullandım içine geçme gibi bir durum olmadı. Memnunum monttan

O zamanlarda bir mesaj daha yazmıştım adidas 600 liralık parka mont almıştı kardeşim ben bu ürünü alırken.Ondan daha kalın ve sıcak tutan bir mont + Adidasınkinda su tutmama özelliği yoktu benimkinin üstüne su döktümü akıp gidiyorken kardeşimin monttunda su kalıyordu.

Bence iyi bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Hocam monttan memnunum bu havalarda fazla bile sıcak tutuyor kuş tüyü olduğu için kalın bir mont.
    Su tutmama özelliği olduğu için su kayıp gidiyor.Tabi belli bir suya karşı dayanıklıdır ben hafif yağmurlı havalarda kullandım içine geçme gibi bir durum olmadı. Memnunum monttan

O zamanlarda bir mesaj daha yazmıştım adidas 600 liralık parka mont almıştı kardeşim ben bu ürünü alırken.Ondan daha kalın ve sıcak tutan bir mont + Adidasınkinda su tutmama özelliği yoktu benimkinin üstüne su döktümü akıp gidiyorken kardeşimin monttunda su kalıyordu.

Bence iyi bir ürün.
    Çok teşekkür ederim hocam , bu durumda yarın gidip alayım montu ben de ic malzemesini begendim uzerinde de bir şeffaf plastikte ic malzemesi örnek gösterilmiş.

Kapisondaki tüy de istediğin zaman çıkıyor onu da beğendim. Su tutmama özelliği çok iyiymiş.

Sana soracağım bir sey var önceden bir kaz tuyu olan montta yaşamıştık eşimin montunda, tüyler bazen monttan çıkıyordu tek tek. Böyle bir durum yaşadın mı hiç?

Bir de montu hiç yıkadin mi? Montun ic malzemesi yıkandıktan sonra etkileniyor mu toparlanma oluyor mu? Yani malzemenin bazı yerlerde birikmesi gibi topak topak olması gibi.

• Aynen hocam kapüşonun kendiside çıkıyor,tüyüde.

%100 kuş tüyü olsaydı belki o dediğiniz problem olabilirdi hocam ama bende daha öyle bir problem yaşamadım.

Aldığımdan beri yıkama yaptımmı hatırlamıyorum hocam yıkama şartlarını nasıl bu montların hiç bilmioyrum ben gelir gelmez montu havalandırıyorum genelde ve terlemeyecek şekilde giyiyorumki kirlenmesin diye.

Hocam biraz geç kalmışsınız ama beğendiyseniz alabilirsiniz çünkü kışın bitmesine az kaldı.
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yapacaksin baktım biraz kur vesaire derken columbia north face dogru düzgün fiyat yok bu sene gecen senekinden tam 2 kat daha pahali montlar.
    Gecen sene 700 e columbia north face bulunuyordu şimdi eşime 899 a alabildik diye uygun iyi aldik diye sevinir olduk.
    Bu sene columbianin düzgün böyle kalın montlari 2as gibi volcano gibi olanlar 1450 civarında ve onlarin da omniheat özelliği yok. İc malzemesi belirsiz saga sola bakiyorum etikette net bir şey yazmıyor sadece omnitech su gecirmez vs.

Neyse sonuc olarak bende de mont vardı kışı geçirdik, gelecek sene de kış gelir nasılsa :) yani ben 30 kusur senedir hep geldiğini görüyorum, mutlaka gelir. Dursun kenarda kısa hazırlık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pudinkk -- 29 Ocak 2019; 0:43:1 >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.