Şimdi Ara

-KISITLAMADA YENİ BEKÇİ VUKUATI !!!! (Görevli personel hakkında idari soruşturma başlatıldı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olayın iç yüzünü bilen bulan olursa bir zahmet eklesin

ne sebeple bu duruma gelmiş vs....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fatih Kaymakamlığı’ndan gözaltı görüntüsüne açıklama: Görevli personel hakkında idari soruşturma başlatıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 14 Mayıs 2021; 6:26:16 >

• olayın iç yüzü önemli değil bekçi haklıdır adam haklıdır vs ancak bu bekçileri ben çok degişik buluyorum ortalıkta mafya gibi dolanıyorlar.yani mafya gibisinden davrandıkları için her müdahalelerini şüpheli buluyorum.bunlar bekçi degil bekçiler böyle olmaz .

zaten bu bekçileri polislerde sevmiyor.

Aga siz ne diyorsunuz 5 aylık eğitimle beline silah verilip göreve atanıyor bu ülkenin polisi, bekçiyi sen hesap et yani

Geçen bir belgeselde gördüm, amerikanın bir eyaletinde 5 bin polis açığını kapatmak on yıllar sürebilir diyordu bi amerikalı emniyet mensubu,

biz sene de 10 bin 20 bin polis çıkardık. 2 dakikalık sözlü mülakat, bir iki takla, el kol bacak tutuyo tamam. 60 kpss tamam.

Yazık yemin ediyorum yazık ya allah cezalarını verir ne diyeyim.

Edit:

Olayın iç yüzü umrumda bile değil, emniyet mensubu sakin olmak zorunda. Ne vukuatı varsa tak koluna kelepçeyi götür kanun önüne çıkar.

Soğuk kanlı olmayan fevri davranan adamın ne işi var bu meslekte.

Ceza hukuku, kanunu bilmeyen adamın beline silahla job mu verilir çıldırıcam şimdi.

Bazen çok komik oluyor bunlar...

3-5 tanesi bi araya gelip Voltran ı oluşturuyorlar , vatandaşa yok yere orantısız güç kullanıp ezmeye çalışıyorlar..

Sonra vatandaşın çevresi ya da mahallesindeki eş dost arkadaş toplanıp bunların üzerine yürüyünce bu sefer Alooooo Merkezzzz Polis gönderinnnn Polissss...

Bi de isimler çok komik Gece Kartalları.... Sanki bunlar bekçi olmadan önce akşam saat 6 olunca ülkedeki bütün polisler mesaiyi bitirip eve gidiyordu da sokaklar boş kalıyordu... Bekçiler ortaya çıktı halk huzur buldu geceleri...

Allah Polisi bu milletin başından eksik etmesin , yoksa büyük rezillik çıkar...

Alt komşum komiser emmiyette.
    On numara beş yıldız bir adam.
    Ego hava sıfır.

Dün akşam bahçeye inelim dedi termoslarda çayı aldık.
    Ben bi çöp atıp geleyim dedim dur bendede var beraber gidelim dedi. Konteyner eve biraz uzak.

Neyse yaktık sigaraları ellerde çöp muhabbet ede ede gidiyoruz çöp atmaya karşıdan 4 kişilik bekçi ekibi geliyor. Aha dedim abi kankaların geliyor, elleme geziyorlar devriye atıyolar dedi.

Durdurdular bizi nereye dediler.

Bizim abide çöp atmaya gidiyoruz hocam dedi.
    Çabuk hadi atın dolaşmayın buralarda gidin evinize bu saatte çöp mü olur dedi.

Ben hayretle izliyorum neyse gittiler.
    Len abi kimliğini çıkarıp göstersene dedim, elleme çocuklar egolarını tatmin etsin dedi :)

Polislerde biliyor artık neyin ne olduğunu :)
  • olayın iç yüzü önemli değil bekçi haklıdır adam haklıdır vs ancak bu bekçileri ben çok degişik buluyorum ortalıkta mafya gibi dolanıyorlar.yani mafya gibisinden davrandıkları için her müdahalelerini şüpheli buluyorum.bunlar bekçi degil bekçiler böyle olmaz .

zaten bu bekçileri polislerde sevmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 13 Mayıs 2021; 15:26:20 >
  • İşsizlik azalsın diye oluşturulmuş bir meslek ne bekliyorsunuz ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorumsuzlar yüzünden ülkemize yabancı turist gelmiyor ve turizm gelirimiz azalıyor. En ağır şekilde cezalandırılması gerekiyor. Bekçiler bir yerden başlamış gerisi gelecektir. Hiç kimse böyle bir dönemde ülkemize gelen turistlerin sağlığına kastedemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ldr1907 -- 13 Mayıs 2021; 15:38:58 >
  • Bu bekçiler kimi kimden koruyor, bizi bunlardan kim korur?

• 4.700 tl ve 5 bin tl arası maaşla mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 13 Mayıs 2021; 15:42:20 >
  • Olayin icyuzunu bilmiyoruz belki silah cekti. Belki hirsizlik yapiyordu. Tmm goruntu hos degil ama bizim insanimizda sudan cikmis akkasik degil...senin belki adli sicil temiz ama dosyasi bi ton olan insanlar var....cezaevine girip cikmak meslek olmus. Yinede goruntu hos durmuyor...adam direnmistir adami kelepcelemisler...adami ters yatiripkelepcelemek zor kullanmanin icinde... kelepceledikten sonra vuramaz o ayri. Orantisiz guc olur.

yukardaki mesajda cok yanli. Sozde sokaga cikma ihlal eden varandasi... niye sozde... eczaneyemi gidiyordu .hastaneyemi. Nereye gittigini biliyormusun da sozde diyorsun... Adam disarda ihlal etmis. Ihlalin sozdesi mi olur....

Ogretmen dizisinde sunu der. Siz size ne gosterilirse ona inaniyorsunuz...Bizi sadece dusunmek kurtarır

• Böyleleri görevden al at ne hali varsa görsün
  • Belki taytlar pantolonun altına giyiliyordur bilemeyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

Olayin icyuzunu bilmiyoruz belki silah cekti. Belki hirsizlik yapiyordu. Tmm goruntu hos degil ama bizim insanimizda sudan cikmis akkasik degil...senin belki adli sicil temiz ama dosyasi bi ton olan insanlar var....cezaevine girip cikmak meslek olmus. Yinede goruntu hos durmuyor...adam direnmistir adami kelepcelemisler...adami ters yatiripkelepcelemek zor kullanmanin icinde... kelepceledikten sonra vuramaz o ayri. Orantisiz guc olur.

yukardaki mesajda cok yanli. Sozde sokaga cikma ihlal eden varandasi... niye sozde... eczaneyemi gidiyordu .hastaneyemi. Nereye gittigini biliyormusun da sozde diyorsun... Adam disarda ihlal etmis. Ihlalin sozdesi mi olur....

Ogretmen dizisinde sunu der. Siz size ne gosterilirse ona inaniyorsunuz...Bizi sadece dusunmek kurtarır

Arkadaşım bekçinin görevi sokakta yargı dagıtıp racon kesmek degil, suçluyu yakalayıp yargıya teslim etmek. Suçlunun işledigi suç farketmez, kolluk kuvvetlerinin görevi suçluyu yargıya teslim etmektir bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 13 Mayıs 2021; 17:20:48 >

• Aga siz ne diyorsunuz 5 aylık eğitimle beline silah verilip göreve atanıyor bu ülkenin polisi, bekçiyi sen hesap et yani

Geçen bir belgeselde gördüm, amerikanın bir eyaletinde 5 bin polis açığını kapatmak on yıllar sürebilir diyordu bi amerikalı emniyet mensubu,

biz sene de 10 bin 20 bin polis çıkardık. 2 dakikalık sözlü mülakat, bir iki takla, el kol bacak tutuyo tamam. 60 kpss tamam.

Yazık yemin ediyorum yazık ya allah cezalarını verir ne diyeyim.

Edit:

Olayın iç yüzü umrumda bile değil, emniyet mensubu sakin olmak zorunda. Ne vukuatı varsa tak koluna kelepçeyi götür kanun önüne çıkar.

Soğuk kanlı olmayan fevri davranan adamın ne işi var bu meslekte.

Ceza hukuku, kanunu bilmeyen adamın beline silahla job mu verilir çıldırıcam şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dustywaffe -- 13 Mayıs 2021; 16:43:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Arkadaşım bekçinin görevi sokakta yargı dagıtıp racon kesmek degil, suçluyu yakalayıp yargıya teslim etmek. Suçlunun işledigi suç farketmez, kolluk kuvvetlerinin görevi suçluyu yargıya teslim etmektir bu kadar basit.

Alıntıları Göster

Bekcılerın suclu olabılecegı konusuna katılıyorum. Katılmadıgım tek nokta olayın aslını bılmeden verip veriştirmeniz...ben hergun o sucluları teslım alan kısıyım... suclu ılk bana gelır....yinede tum bekcılere verıp verıstırmeyeleım...

olay soyle olsaydı...sokaktakı kadına tacız eden 2 kısıyı bekcı etkısız hale getırmeye calıstı. Bırı ellerınden kactı...

ne olaylarla karsılasıyorum... bizim halkımız hemen kolluk kuvvetlerını kotuluyor. Aralarında vardır tabııkı gorevını guzel yapmayan..heryerde cıkacak...senelerce yokmuydu soru calan adı serefsızler aramızda...

LUTFEN GORDUGUMUZ OLAYLARIN IC YUZUNU BILMEDEN VERIP VERISTORMEYELIM. BEKCI DEDIGIMIZ KAC ınsana ekmek teknesi oldu.1 kisinin yaptıgı hataları herkese mal etmeyelım.bekcıler gecelerı sızler ıcın dolasıyor. Onemlı olan onları egıtmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunesindostu

Bekcılerın suclu olabılecegı konusuna katılıyorum. Katılmadıgım tek nokta olayın aslını bılmeden verip veriştirmeniz...ben hergun o sucluları teslım alan kısıyım... suclu ılk bana gelır....yinede tum bekcılere verıp verıstırmeyeleım...

olay soyle olsaydı...sokaktakı kadına tacız eden 2 kısıyı bekcı etkısız hale getırmeye calıstı. Bırı ellerınden kactı...

ne olaylarla karsılasıyorum... bizim halkımız hemen kolluk kuvvetlerını kotuluyor. Aralarında vardır tabııkı gorevını guzel yapmayan..heryerde cıkacak...senelerce yokmuydu soru calan adı serefsızler aramızda...

LUTFEN GORDUGUMUZ OLAYLARIN IC YUZUNU BILMEDEN VERIP VERISTORMEYELIM. BEKCI DEDIGIMIZ KAC ınsana ekmek teknesi oldu.1 kisinin yaptıgı hataları herkese mal etmeyelım.bekcıler gecelerı sızler ıcın dolasıyor. Onemlı olan onları egıtmek.

Alıntıları Göster

Bir kişinin yaptıgı tabiki tüm topluluga mal edilemez. Sen dedigimi anlamadın. Bak diyorum ki ister ufak suç olsun isterse de adam cinayet işlemiş olsun, etkisiz hale getirdikten sonra kafana göre yumruk, tekme atamazsın adama. Bekçinin görevi yargıya teslim etmektir, rica ediyorum yazdıgımı iyi oku. Bekçinin zor kullanma yetkisi vardır ama etkisiz hale getirene kadar. Ondan sonra kafasına göre yumruklayamaz.

Ayrıca kaç kişiye ekmek teknesi oldu diyorsun da polislik, bekçilik ekmek teknesi olarak görülecek bir meslek degil. Herkes kaldıramaz bu meslegi. O yüzden iyi seçmek lazım. Sence iyi seçiliyor mu özellikle bekçilik ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 13 Mayıs 2021; 17:21:27 >

• 2 tane tinercinin olduğu bir sokaktan geçsem kendimi daha güvende hissediyorum.

• Aklıma cem yılmazın askerlik hikayesi geldi bekçiler de aynı mantık herhal de eğitim yok girişte silahı veriyorlar sıka sıka gidiyorlar bazen evin önünden geçiyorlar bahçecde otururken denk geliyor geceleri arada bağıra bağıra söve söve geziyorlar tarla başındaki torbacılar daha fazla güven veriyor insana çünki adamın içi dışı bir

• 5 tane bekçi yan yanaysa, bunların başına birini veriyorlar herhalde. Bir kişinin bekçi olup olmamasına o karar veriyor. Mesela şu yerdeki adama vurup, sonra diğerinin peşinden giden eleman. Bu elemana laf söylersen muhtemelen yarın kapıya koyulursun. 4-5 kişinin sen napıyorsun arkadaş yerdeki adama neden vuruyorsun dememesinin bir nedeni olmalı.

• gelin de bu hareketi adana da yapın da göreyim sizi... hareketlere bak,bunlar milletin degil sadece 1 kişinin hizmetinde oldugu açık artık

• Kimse kusura bakmasın bunlar kutsal filan değil çakardım o beyazlının yerinde olsam. Kimse kimseye böyle muamele edemez.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.