Şimdi Ara

Kısa Mesafede Az Yakan Araç Tavsiyesi İSTEK 15-35Bin TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Suzuki Maruti almıştım, aldığım adam tanıdık dedik sözüne güvendik hayatımızı kaydır aracın her şeyini sıfırlamak zorunda kaldım. Neyse ki ucuz araçtı her şeyi de ucuza değişti, hepten nefret etmiştim araçtan sattım gitti alan kişi memnun uzun süredir.

Şimdi kendime kısa mesafede kullanılacak az yakan bir araç bakıyorum. Tek derdim az yakması başka hiçbir düşüncem yok. 4 teker ayağını yerden kessin az yaksın. Yüksek devir çevirsin yüksek beygir olsun bağırsın yanlasın umurumda değil. Karbüratörlü 800cc Maruti kısa mesafede Civic VTEC'ten fazla yakıyordu illallah ettirdi. Şimdi tek derdim 4-8 litre arası yakan bir araç almak, benzin almayı düşünüyorum. LPG'den tamamen illallah ettim ama 15-25bin lira arasında da LPG'siz araç bulunmuyor o yüzden olabilir. 25-35bin lira arası kesinlikle sadece benzin alacağım.

Benim şimdiye kadar baktığım aklıma yatan araçlar;
    Micra K12 -Çirkin buluyorum ve kesinlikle kadın aracı
    Micra K13 -Gereksiz pahalı çıkış fiyatına satılıyor ve K12'den fazla yakıyor diyorlar
    Clio 3 -Kısa mesafe 10 litre üzerine çıkıyor diyorlar
    Clio 2 -Hiçbir fikrim yok ama Clio 3'ten kötüdür herhalde
    Getz 2005 -Bilgim yok sadece tavsiye aldım
    Aveo 2006 -Az yakar az kaçar, parçası ne pahalı ne ucuz diye öğrendim
    Kalos 2006 -Aveo'dan bg düşük başka bir farkını görmedim farına kadar aynı fiyatı ise %30-40 daha ucuz
    Focus 1 -Parçası pahalı, fazla yakar, yüksek bg, HB tipini yıllardır çok sevdiğim bir araba, 25 30 a almak mantıklı mı bilmiyorum, yol tutuşu efsane ama bir o kadar da konfordan yoksun diyorlar

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bekarım, arkadaşlarla sahile kafeye vs iniyoruz, gündelik iş çıkarsa ona kullanıyorum. İstanbul'dayım iş çıkışı saatlerinde arabayla asla sokağa çıkmam, karşıya arabayla asla geçmem toplu taşıma veya varsa servisle ulaşım sağlarım. Yani genelde öğlen ve akşam saatlerinde genelde kısa mesafede kullanıyorum. Arabaya zaman zaman 5 kişi bindiği de oluyor, Maruti bu konuda faciaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kitmaker -- 2 Aralık 2018; 16:20:56 >

• Güncel
  • Aldın mı araç hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daihatsu sirion 1.0 tek geçerim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-sahibinden-satilik-640439487/detay

• twingo derim park sorunu çok az ve benzinli olarak uzun yol 5.20 lt şehiriçi 6,8-7 lt tüketim var
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

twingo derim park sorunu çok az ve benzinli olarak uzun yol 5.20 lt şehiriçi 6,8-7 lt tüketim var
    +1
  • Foruma girmişken bu konu aklıma geldi.

Kia Picanto 1.1 EX Benzin 2006 aldım. Pazarda karşımıza çıktı baktık beğendik aldık. Yakıtı az gibi. Kuruş veya litre hesabı yapabilecek kadar depoyu fulleyip boşaltıp fulleyemedim. Düz hesap 31 kuruş(20/02/2019, 6,37TL) veya 5 litre civarı yakıyor. Sıcak motor, 5km şehir içi, 10km çevreyolu, tek kişi bagaj boş(zaten yok) kullanımında.

Kesin değerleri bu yorumu hatırlarsam günceller not düşerim.

Güncelleme: kışın 2 defa fulledim ikisi de 8 lt/100km çıktı, depoda hava vardır hesabıyla üstteki hesabı yapmıştım çünkü inanamistim. Ama fabrika verisi de 6.5lt zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kitmaker -- 14 Mart 2019; 2:50:47 >
  • Kitmaker kullanıcısına yanıt
    kaça aldınız boya degişen hasar kaydı vs nasıldır
  • Chavrolet spark filan bakabilirsiniz işinize yarar bence.

Focus 1in konforu güzeldir bu arada. Zaten o arabayı efsane yapan şey konfor ve tutuş dengesini güzel sağlaması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tata vista 1.3 mj
  • mitsubishi colt
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    3 hasar kaydı 3500tl
    Fiyatı 22900 den 20000 e aldım. Piyasası malum sitede 21500den başlıyor.
    Benimkinin km düşük sol kapıların sacı değişik başka boya yok. Sanıyorum ki şimdiden malum sitede 24 25lik ilanlar seviyesinde.

Akaryakıt hesabı 100km/8 litre kesinleşti. Kışın 8litre yakıyor araç. 2. Defa fulledim depoda hava falan yok iki defa aynı sonuç çıkmaz.

• Kitmaker kullanıcısına yanıt
    Aslında LPG ki olsa baya az yakar ama illalah etmisiniz .d

• 2006 ve öncesi Toyota Yaris alınabilir. 1.0 benzinli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.