Şimdi Ara

KISA DONEM VE YEDEK SUBAY SINAVI HAKKINDA HERSEY (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
63.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 yıllık diplomanız varsa kısa dönem gidemezsiniz.15 ay gidersiniz.
    askerdeyken 4 yıllığı bitirirseniz evet öyl birşey ben de duydum
  • yalnız şöyle bir durum var bir tanıdıgımızın akrabası diyim öyle gitti 2 yıllık mezun 4 yıllık okurken sınava girmiş ve kısa dönem olarak gitmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagrigokcelik

yalnız şöyle bir durum var bir tanıdıgımızın akrabası diyim öyle gitti 2 yıllık mezun 4 yıllık okurken sınava girmiş ve kısa dönem olarak gitmiş

uzun dönem askere gittiğinde askerlik esnasında 4 yıllığı bitirirsen erken terhis alırsın. ancak okurken askere gidersen uzun dönem gidersin. diploma olmadan kısa dönem gitmen mümkün değil.
  • ben aralıkta sınava gireceğim tecilimi bozdurdum gerekli işlemleri yaptım fakat sınavdan önce tekrar şubeye gidilecek tarihini bileniniz var mı

kasım ayında son iki hafta diye biliyorum ama emin değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demus

quote:

Orijinalden alıntı: ShekerCocuq35

3 Aralık'ta Narlıdere İstikham'da sınava giriyorum.bu bilgilerin dışında saç ve sakal durumu hakkında bilgi verebilirmisin?bu sadece formalite bi sınav dediler 5 yıldır sakal kesmiyorum ben .)

1 Aralık itibariyle askersin. Sinek kaydı traş beklemezler ama 5 yıllık sakalla içeri girebileciğini sanmıyorum.

seninle alakası yok ama bilgi olması açısından ...
    Benle beraber sınava rock sarkıcısı girmişti desem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedoa -- 21 Ekim 2011; 14:55:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydogduyasin

ben aralıkta sınava gireceğim tecilimi bozdurdum gerekli işlemleri yaptım fakat sınavdan önce tekrar şubeye gidilecek tarihini bileniniz var mı

kasım ayında son iki hafta diye biliyorum ama emin değilim

Kasım ayı içerisinde herhangi bir zamanda gitsende olur. İlla son 2 hafta olcak diye bir şey yok.
    En azından bana öyle söylendi şubeden.
  • Şimdi belhelerimizi alarak sınava gireceğiz.
  • arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben üniversite mezunuyum ve aralık ayında askere gideceğim. kasım ayı içerisinde sınav için yolluk olarak verecekleri parayı almak için şubeye gittim ve sadece adımı, soyadımı ve kimlik numaramı girdiğim bir form doldurdum. bir de yedek subay-er-öğretmen seçeneklerinden yedek subay kısmını doldurmam istendi. bu seçeneği işaretledim ancak ben kısa dönem gitmek istiyorum. bu bir problem yaratır mı, yoksa kısa dönem istediğimden er kısmını mı doldurmalıydım?

cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abguney

arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. ben üniversite mezunuyum ve aralık ayında askere gideceğim. kasım ayı içerisinde sınav için yolluk olarak verecekleri parayı almak için şubeye gittim ve sadece adımı, soyadımı ve kimlik numaramı girdiğim bir form doldurdum. bir de yedek subay-er-öğretmen seçeneklerinden yedek subay kısmını doldurmam istendi. bu seçeneği işaretledim ancak ben kısa dönem gitmek istiyorum. bu bir problem yaratır mı, yoksa kısa dönem istediğimden er kısmını mı doldurmalıydım?

cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum.

Doldurduğun evrakları görevli kontrol eder eksik varsa uyarırdı seni zaten, bunun haricinde formdan kısa dönem, yedek subay, komando, general olmak istiyorum kutucuklarını doldurmanın bir faydası yoktur.
  • Arkadaşlar,

3 Aralık 2011 tarihinde sınava girmem gerekiyor ancak bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. Sınava girmemem mi gerekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar,

3 Aralık 2011 tarihinde sınava girmem gerekiyor ancak bedelli askerlikten yararlanmak istiyorum. Sınava girmemem mi gerekiyor?

sınava girmezsen bakaya düşersin başın çok ağrır. 30 kasıma kadar neden iptal ettirmediniz askerligi? artık bu saatten sonra gitmeniz gerekiyor askere
  • bu gün sınava girmiş olan arkadaşlar varsa karşılaştıklarını anlatsınlar yukarıdaki bilgi 2009'a ait belki değişen bişeyler olmuştur. sınav yerine kaçta gidelim sınav kaçta başlıyor. birde mülakat denilen seyde bu dövmeye yaraya bereye falan mı bakılıyor yani hani şu boxeri indir olayımı. muayene olacakmıyız yoksa sınavdan sonra direk askere mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeanCarlo

quote:

Orijinalden alıntı: muratekdi

Arkadaşlar,

sınava girmezsen bakaya düşersin başın çok ağrır. 30 kasıma kadar neden iptal ettirmediniz askerligi? artık bu saatten sonra gitmeniz gerekiyor askere

Cevabınız için teşekkür ederim, lakin doğru cevabı bulduk sanıyorum. İşin aslı şöyle: Sınava girilmediği için bakaya suçunu işlemiş oluyorsun, ancak bu yasa en geç 1 ay içerisinde çıkacağı için herhangi bir sorun yok. Bedelli için müracaatını yaptığın zaman da kanunun geçici 46.maddesindeki "Bu madde hükümlerinden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari ve adli soruşturma ve kovuşturma yapılmaz, başlatılmış olanlar sona erdirilir." hükmünden faydalanıyorsun.

Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: abuzittinbey

bu gün sınava girmiş olan arkadaşlar varsa karşılaştıklarını anlatsınlar yukarıdaki bilgi 2009'a ait belki değişen bişeyler olmuştur. sınav yerine kaçta gidelim sınav kaçta başlıyor. birde mülakat denilen seyde bu dövmeye yaraya bereye falan mı bakılıyor yani hani şu boxeri indir olayımı. muayene olacakmıyız yoksa sınavdan sonra direk askere mi?

sınava girenlerden biriyim öncelikle sınava giren ve girecek olan arkadaşlarıma hayırlı teskereler diliyorum, ben bu forumdan hareketle ilk gün gittim ilk gün olması sebebiyle yoğunluk vardı yaklaşık 2500 kişi ilk günü seçmiş sabah 6 da kalkıp 2 saate varan yolculuktan sonra Tuzla Piyade Okulana ulaştım. Girerken üstümdekileri telefon büyük çanta vs . babama bıraktım dışarda ( gerçi çantalı da girebilirsin telefonluda ama sorun çıkabilir ) kontrol edildikten sonra talim alanında 5 beşerli 20 sıra halinde 100 kişilik grup oluşturmamız istendi ( bizim önümüzde 2 grup vardı ) her gelen geçen asteğmen uzman çavuş vs sıraları kontrol ettiler 1 kişi eksik oldumu bekliyorlar bulana kadar , ilk grubun gitmesi 20-25 dakika kadar sürdü sonra arkadaki grupla beraber bizde gittik yani 2 grup birden gidildi. Daha önceki grupları beklemek zorunda kaldık tabiri caizse 7-8 istasyon sonra sınav yerine ulaşabildik zarfları açmamız istendi size sınava girmeden önce aday no verilecek onu herşey sona erene kadar yanınızda bulundurmalısınız yoksa herşey en baştan başlar sizin için, tebliğ/tebellüğ belgesi verilecek ( bize izin belgesi verilmedi tebliğ/tebellüğ belgesi ile aynı işlevi görüyormuş ) ve ayrıca MAVİ tükenmez değil sadece SİYAH tükenmez kalemle doldurulacakmış eğer yoksa ordan 1 liraya hepsi içinde kurşun kalem silgi kalemtraş tükenmez kalem temin ediliyor, sizlere 3 tane 1 i sizde kalacak ordakilerden aday no ve askerlik no hariç heryeri doldurmamız istendi onaylattırıp yine sizi bi salona alıyorlar içerde sandalyelere oturturp tüm belgeri zımbalarını çıkartmamız ve optik form hariç sağ üst köşelerine aday no muzun ( size verilen yakaya takacağınız numara ) yazılması istendi. Doktor , avukat , müzisyen vs varmı diye soruldu bi kısmımız ayrıldı bizden sonra yeni zarfa koyuldu belgelerimiz (optik form hariç) , daha sonra optik formun sağ altında tabip binbaşı nın ismi yazılıp imzalattırılması istendi her yerde sıra oluşturulup en az 10-15 dakika bekledik neyse tabibe imzalatıp ( imza da imza olsa baştan sağma paraf attı ) tekrar sıra oluşturp sınav yerine gidebilk bizim grubun sınavı 4 buçuk ta başladı 1 saat süre vardı herkes aynı anda başlayıp aynı anda bitirildi sınava gelince sınav bana göre basit bir sınav idi 25 sözel yani türkçe 25 de sayısal matematik/geometri sorular mantığa dayalıydı ihtiyaç halinde varsa uzun dönem alıyorlar yoksa sınavdan 100 alsan bile kısa dönemsin neyse sınav bittiğinde saat 5buçuktu gazinoya götürüldük orda da 45 dakika bekledik bi kişinin optik forumda hata varmış kısaca berbat bi sistem oturmadığı ne kadar da ortada anlattıklarım topu topu 45 dakikalık işlem yazık... tekrar hayırlı teskereler yarın son gün çoğumuz sınavı kazanmak istemese de başarılar diliyorum ha bu arada yazmayı unuttum kesinle muayeneymiş cartmış curtmuş öyle birşey o ilk başvurduğun zamandı daha sonra olmaz ve sınavlar 9 aralık gecesini 10 aralığa bağlayan gece 00:00 da açıklanacak sınav sonuçlarını öğrenebilmek için arkadaş yazmış zatenwww.kkk.tsk.mil.tr adresinde veya sizde bir nüshası bulunan tebliğ/tebellüğ belgesindeki numaralarda arayıp öğrenebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balza -- 2 Aralık 2011; 18:52:27 >

• arkadaşlar akıllı olun 3. gün öğlen 14 ten sonra gidin. değil kalabalık insan göremezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balza

quote:

Orijinalden alıntı: abuzittinbey

bu gün sınava girmiş olan arkadaşlar varsa karşılaştıklarını anlatsınlar yukarıdaki bilgi 2009'a ait belki değişen bişeyler olmuştur. sınav yerine kaçta gidelim sınav kaçta başlıyor. birde mülakat denilen seyde bu dövmeye yaraya bereye falan mı bakılıyor yani hani şu boxeri indir olayımı. muayene olacakmıyız yoksa sınavdan sonra direk askere mi?

sınava girenlerden biriyim öncelikle sınava giren ve girecek olan arkadaşlarıma hayırlı teskereler diliyorum, ben bu forumdan hareketle ilk gün gittim ilk gün olması sebebiyle yoğunluk vardı yaklaşık 2500 kişi ilk günü seçmiş sabah 6 da kalkıp 2 saate varan yolculuktan sonra Tuzla Piyade Okulana ulaştım. Girerken üstümdekileri telefon büyük çanta vs . babama bıraktım dışarda ( gerçi çantalı da girebilirsin telefonluda ama sorun çıkabilir ) kontrol edildikten sonra talim alanında 5 beşerli 20 sıra halinde 100 kişilik grup oluşturmamız istendi ( bizim önümüzde 2 grup vardı ) her gelen geçen asteğmen uzman çavuş vs sıraları kontrol ettiler 1 kişi eksik oldumu bekliyorlar bulana kadar , ilk grubun gitmesi 20-25 dakika kadar sürdü sonra arkadaki grupla beraber bizde gittik yani 2 grup birden gidildi. Daha önceki grupları beklemek zorunda kaldık tabiri caizse 7-8 istasyon sonra sınav yerine ulaşabildik zarfları açmamız istendi size sınava girmeden önce aday no verilecek onu herşey sona erene kadar yanınızda bulundurmalısınız yoksa herşey en baştan başlar sizin için, tebliğ/tebellüğ belgesi verilecek ( bize izin belgesi verilmedi tebliğ/tebellüğ belgesi ile aynı işlevi görüyormuş ) ve ayrıca MAVİ tükenmez değil sadece SİYAH tükenmez kalemle doldurulacakmış eğer yoksa ordan 1 liraya hepsi içinde kurşun kalem silgi kalemtraş tükenmez kalem temin ediliyor, sizlere 3 tane 1 i sizde kalacak ordakilerden aday no ve askerlik no hariç heryeri doldurmamız istendi onaylattırıp yine sizi bi salona alıyorlar içerde sandalyelere oturturp tüm belgeri zımbalarını çıkartmamız ve optik form hariç sağ üst köşelerine aday no muzun ( size verilen yakaya takacağınız numara ) yazılması istendi. Doktor , avukat , müzisyen vs varmı diye soruldu bi kısmımız ayrıldı bizden sonra yeni zarfa koyuldu belgelerimiz (optik form hariç) , daha sonra optik formun sağ altında tabip binbaşı nın ismi yazılıp imzalattırılması istendi her yerde sıra oluşturulup en az 10-15 dakika bekledik neyse tabibe imzalatıp ( imza da imza olsa baştan sağma paraf attı ) tekrar sıra oluşturp sınav yerine gidebilk bizim grubun sınavı 4 buçuk ta başladı 1 saat süre vardı herkes aynı anda başlayıp aynı anda bitirildi sınava gelince sınav bana göre basit bir sınav idi 25 sözel yani türkçe 25 de sayısal matematik/geometri sorular mantığa dayalıydı ihtiyaç halinde varsa uzun dönem alıyorlar yoksa sınavdan 100 alsan bile kısa dönemsin neyse sınav bittiğinde saat 5buçuktu gazinoya götürüldük orda da 45 dakika bekledik bi kişinin optik forumda hata varmış kısaca berbat bi sistem oturmadığı ne kadar da ortada anlattıklarım topu topu 45 dakikalık işlem yazık... tekrar hayırlı teskereler yarın son gün çoğumuz sınavı kazanmak istemese de başarılar diliyorum ha bu arada yazmayı unuttum kesinle muayeneymiş cartmış curtmuş öyle birşey o ilk başvurduğun zamandı daha sonra olmaz ve sınavlar 9 aralık gecesini 10 aralığa bağlayan gece 00:00 da açıklanacak sınav sonuçlarını öğrenebilmek için arkadaş yazmış zatenwww.kkk.tsk.mil.tr adresinde veya sizde bir nüshası bulunan tebliğ/tebellüğ belgesindeki numaralarda arayıp öğrenebilirsiniz...

İlk günü seçenlerin yedek subay olma şansları artıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Bu sınava katılmazsak ya da katılıp sorulara yanıt vermeden çıksak .. ne gibi bir durumla karşılaşırız ?

??????????
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Bu sınava katılmazsak ya da katılıp sorulara yanıt vermeden çıksak .. ne gibi bir durumla karşılaşırız ?

??????????

BEN KISA DÖNEM ASKERE GİTMEK İSTİYORUM BU SINAW TAM OLARAK NE İŞE YARIYOO
  • quote:

quote:

quote:

??????????

4 yıllık üniversite mezunlarının girebildiği bir sınavdır ve prosedür gereği yedek subay mı kısa dönem mi yapacağın belli olur. ancak bu sınava girebilmek için 4 yıllı bir üniversiteden mezun olmuş olman gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

quote:

quote:

??????????

4 yıllık üniversite mezunlarının girebildiği bir sınavdır ve prosedür gereği yedek subay mı kısa dönem mi yapacağın belli olur. ancak bu sınava girebilmek için 4 yıllı bir üniversiteden mezun olmuş olman gerekir.

4 yıllık işletme mezunuyum kısa dönem yapmak için sınawımın iyi gecmesi mi kötü gecmesi mi gerekiyoo

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.