Şimdi Ara

Kış lastiklerini çıkardınız mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 martta sıfır 4 adet yazlık Falken aldığım için kışlıkları çıkarttım.
  • Çıkaralı 2 hafta oldu, üstüne yazlıklarla 1200 km yapıldı sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Taktırmadık ki çıkartalım. Ayazıyla karı kışıyla meşhur Ankara'da kar yağmadı bu sene. Don olayı da görülmedi nerdeyse. Eski araca da yenisine de taktırmadık. Şu saatten sonra da yolları kapatacak kadar kar yağmaz zaten.
    Son 4 yılın en soğuk kışı geçti bu sene. İnsan hem kendinin hem başkasının düşmanı olmamalı. Bu nedir ya ?
  • freemangroovy kullanıcısına yanıt
    Arkadaşı savunmak için demiyorum, ben sadece ticari de mecburi zannediyordum, zaten binek araçların çoğunda kışlık yokki. Ben mi yanılıyorum?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tubalingo

Arkadaşı savunmak için demiyorum, ben sadece ticari de mecburi zannediyordum, zaten binek araçların çoğunda kışlık yokki. Ben mi yanılıyorum?
    İzmir için doğru fakat 3 yılımın geçtiği Muş için yanlış. Muş'ta Kasım'da kışlık lastiğini neredeyse herkes takar. Nisan'da çıkaran çıkarır.

Kocaeli gibi şehirlerde oran %50. Ben 2 hafta önce çıkardım kışlıkları. İyi de oldu hava 20 dereceyi geçmişti zaten çıkarttığım gün. Üstüne İstanbul'a gidip trafiğe girdik bir de. Boşuna bozmadık lastiği.
  • 2 hafta önce çıkardım ama pişman oldum.
    Akçay dayım, geçen hafta uzun yoldaydım, Anadolu - Karadeniz arası kimi gecelerde hava 0 dereceye kadar düştü ve yazlık Continental Sport Contact 5 SUV lar o şartlarda kalastan farksızdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 20 Mart 2019; 0:9:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayısın ilk haftası çikariyorum. Nisan yağmurlarının geçmesini bekliyorum.

• İstanbulda dün döndüm yazlığa

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün yaz lastiklerine dönüş yaptım büyük bir gürültüden kurtuldum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alistar

aralığın sonundaki karda ayazda demek ki ankara'da değildiniz. kar neyse de ankara'da don olmadı demek çok abes.

Alıntıları Göster
    Mesaj atılan tarihe baksaydınız ne dediğimi anlardınız. 2017 Aralık 2018 Şubat arasında nerdeyse kar yağmadı Ankara'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Son 4 yılın en soğuk kışı geçti bu sene. İnsan hem kendinin hem başkasının düşmanı olmamalı. Bu nedir ya ?

Alıntıları Göster
    Mesaj atılan tarihe baksaydınız ne dediğimi anlardınız. 2017 Aralık 2018 Şubat arasında nerdeyse kar yağmadı Ankara'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freemangroovy

Allah büyük diyorsunuz yani.. Ankarada şansa geziyoruz trafikte demekki..

Alıntıları Göster
  • Ünal kullanıcısına yanıt
    Hocam tarih farketmez ki. Kışın yaz lastiğiyle gidilmez. Fren mesefesi uzar tutuş azalır. Bunlar takmak için size yeterli neden gelmiyor ?
  • Ünal kullanıcısına yanıt
    kış lastiğinin kar ile pek ilgisi yok... kar lastiği değil, adı üstünde kış lastiği. hava 7 derecenin altına düştüğü zaman, yazlık lastiklerin hamuru zemini tutmak için yetersiz bir hale gelmektedir. kışlık lastik ise 7 derecenin altında görevini ifa eder. kar yağmış yağmamış önemli değil, sonuçta geceleri ankara'nın ayazı eksi dereceleri görüyordur, yazlık lastik hiç bir işe yaramaz...
  • Geçen hafta çıkardık.

• Mart ayı lastikleri çıkarmak için biraz erken.
  • Hiç takmadım.. samsun..

• İzmire hiç kış gelmedi ki birader bu sene
    Hava çok nadir 10 derecenin altına indi
    Sadece 2 ay yagmur vardı aralıksız

• 4 derecenin üstü sıcaklıklarda yaz lastiği daha başarılı. Gece sıcaklık da sıfırın altına düşmüyorsa ve uzun yola çıkmayacaksanız değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Alıntıları Göster
    Ben 2 yıldır ankarada yaşıyorum,ankaranın kışını, ayazını bilirim.. Ankarada yaşamayana anlatın..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.