Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.916
Cevap
77
Favori
666.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş
  • Teşekkür ediyorum... Daha sonra yorum yapacağım...
  • 175/70/13 ebatlarında kumho snow lastiklerinin taktırdım bugün.şu an iyi gibi daha sonra bende anlatırım.
  • yararlı bir forum konusu olmuş, emeği geçenlere teşekkürler,
    aracım Audi A4, orijinal ölçüler 205/65R15
    son 3 yıldır GoodYear UG500 kullanıcısıyım, çivisiz haliyle kullanıyorum
    hiç yolda bırakmadı ama müthiş gürültülü ve yan tutuşu çok zayıf.
    yani daha iyileri varken alınmaz derim.
  • Continental derim ben, Michelin fransız çünkü
  • ya banada bi akıl verin kafam iiice karıştı

bende 4 kış lastiği alacam

170 75 14 ölçüsü

fiyatı uygun olan kullanışlı ii bişey hangisi
    sorduum yerlerde 100 ile 140 ytl arasında fiyat veriyolar.

istanbulda kullanacaz zaman zaman kar bazen buzlanma oluyo

çoluk çocuk binioz bari yere sağlam basalım dedim ama hangi fiyata hangi markayla
  • arkadaşlar mrb
    bundan önceki arabamda peugeot 206
    michelin A2 kullanmıştım çok memnundum.
    fakat nissan note a lastik alırken babamın israrları üzerine hiç içime sinmeyerek ve de aklım alpinde kalaraktan PİRELLİ WİNTER CARVİNG aldım
    bu lastiği daha önce kullanan ya da bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa sewinirim
  • arkadaşlar tekrardan merhaba
    babam kndi arabasına (volvo s40) 4 tane kar lastiği almak istiyor aslında üzerinde michelin alpin war şu an A1 taaa 1997 den beri kullanıyoruz lastiğin şu an bir naylon torbadan farkı yok. çok masraf etmeden 4 lastik alıcaz dolayısıyla bgn ankarada birkaç bayi e uğrayıp araştırdık.
    Kumho Kw17(195/60/15 110 ytl e bırakyıyor)

Hankook

Nexen

Nakang(bu da yumuşak bir lastik 195/60/15 i 90ytl e bırakıyor)

Gislaved(bu marka sözde ilk kar lastiğini çıkaran markaymış(fransız malı) cidden deseni ve kalitesi michelinden farksız gayet yumuşak 195/60/15 ini 95 ytl e bırakıyor)

acaba bu lastiklerden herhangi bir tanesini kullanan ya da bilgisi olan varmı sizce hangisini tercih etmeliyiz

• bunlardan başka önerebileceğiniz ucuz lastik varmı?
  • cell123@
    Fuldadan memnun olan duydum. Bir testde okumuş ilgimide çekmişti, ortalama bir kış lastiği değerleri verirken kuru havada diğer ucuz lastiklerrden daha iyiydi.

tolgaaaa@
    UG 7 al, o sınıfta tanesi 120 falan olur sanırım...

good year internet sitesinden bahçelievler bayisinin telini alıp sorabilirsin. Ünsallar dı sanırım adı. Bana en uygun fiyatı onlar vermişti...

quote:

Orjinalden alıntı: cell123

bunlardan başka önerebileceğiniz ucuz lastik varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorele2000 -- 20 Kasım 2006; 2:40:37 >
  • Gislaved fransız malı değil, firma isveçli, daha sonradan continantel bünyesine katmış.. Bulunduğunuz bölgede ağır kar yağışı varsa lassa snoways 2 plus'ı öneririm (ama sadece kar varsa yağmurda çok iyi değiller) Lastiğe yapacağınız extradan fazla ödeme size yakıt tüketiminde azalma, konfor ve fren mesafesi olarak geri dönecektir
    quote:

Orjinalden alıntı: cell123

arkadaşlar tekrardan merhaba
    babam kndi arabasına (volvo s40) 4 tane kar lastiği almak istiyor aslında üzerinde michelin alpin war şu an A1 taaa 1997 den beri kullanıyoruz lastiğin şu an bir naylon torbadan farkı yok. çok masraf etmeden 4 lastik alıcaz dolayısıyla bgn ankarada birkaç bayi e uğrayıp araştırdık.
    Kumho Kw17(195/60/15 110 ytl e bırakyıyor)

Hankook

Nexen

Nakang(bu da yumuşak bir lastik 195/60/15 i 90ytl e bırakıyor)

Gislaved(bu marka sözde ilk kar lastiğini çıkaran markaymış(fransız malı) cidden deseni ve kalitesi michelinden farksız gayet yumuşak 195/60/15 ini 95 ytl e bırakıyor)

acaba bu lastiklerden herhangi bir tanesini kullanan ya da bilgisi olan varmı sizce hangisini tercih etmeliyiz

• KAR YAĞINCA ARBAYA BİNMEYİN EN GARANTİSİ
  • herkese selamlar.....
    ben 4 adet 195/65/15 H sınıfı bridgestone taktım.Henuz kar deneyimim olmadı fakat gürültü ve süspansiyon konforu cok iyi.zaten rakiplerinden daha sessiz olduğu için tercih etmiştim.Alternatif olarak ug 7,snowcontrol 190 ve hs v810 olabilirdi.Bayii arkadaşım olduğundan bridgestone aldım (145 YTL. k.Kartı)
  • Merhaba.Geçen yıl Kumho aldım.Mercedes CLK da kullanıyorum.Ankaranın kışında her türlü karlı ortamda aracı kullandım ve bir kere bile yolda kalmadım.CLK'da böyle rahat kullandıysam sanıryorum önden çekerli araçlar çok daha rahat kullanabilir.Michelin vb.adı duyulmuş markalara tonlarca para vermenin hiçbir anlamı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nakfire

Merhaba.Geçen yıl Kumho aldım.Mercedes CLK da kullanıyorum.Ankaranın kışında her türlü karlı ortamda aracı kullandım ve bir kere bile yolda kalmadım.CLK'da böyle rahat kullandıysam sanıryorum önden çekerli araçlar çok daha rahat kullanabilir.Michelin vb.adı duyulmuş markalara tonlarca para vermenin hiçbir anlamı yok.

Bence senin yolda kalmamanın bir sebebi de arabam. Bana göre de mercedese yaz lastiği bile taksan kışın uludağa çıkarsın araba kötüleştikçe lastik önem kazanır o yüzden lastikler arasında mutlaka fark vardır hepsinin aynı olması söz konusu değil!!
  • slm

arkadaşlar bence bu sene istanbulda kar lastiği almayı mecburi kılsınlar ne o rezalet öyle bi kar yağınca bütün şehir kilitleniyo. Kar lastiği olmayan arabayı kışın yola çıkartmasınlar kar yağarken bile kabak lastikle gezenler var memlekette

sen arabana ne marka lastik nasıl zincir takarsan tak önündeki kaldımı karşındaki kaydırınca hiçbi şansın yok. bide kışın insanları teste tabi tutmak lazım kaygan yolda süremiyolarsa (bayanların çoğunun hiç şansı yok) ehliyetlerine kışın el koymak lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: viper001

slm

arkadaşlar bence bu sene istanbulda kar lastiği almayı mecburi kılsınlar ne o rezalet öyle bi kar yağınca bütün şehir kilitleniyo. Kar lastiği olmayan arabayı kışın yola çıkartmasınlar kar yağarken bile kabak lastikle gezenler var memlekette

sen arabana ne marka lastik nasıl zincir takarsan tak önündeki kaldımı karşındaki kaydırınca hiçbi şansın yok. bide kışın insanları teste tabi tutmak lazım kaygan yolda süremiyolarsa (bayanların çoğunun hiç şansı yok) ehliyetlerine kışın el koymak lazım.

Tabi buda ilginç bir fikir hepsi gibi buna da saygımız var Ama dediğin gerçektende doğru önde biri kaldıysa sen istediğin lastiği al istesiğin arabaya bin değişen birşey olmaz bunun çaresi de insanları bu konuda bilinçlendirmek ama nerdeeeeeeeee!!

• arkadaşlar 185/65/14 lastik kullanıyorum şu an. 175/65/14 alsam jant değiştirmeye gerek kalmadan takabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kubilay84

arkadaşlar 185/65/14 lastik kullanıyorum şu an. 175/65/14 alsam jant değiştirmeye gerek kalmadan takabilir miyim?

Yanak yüksekliğiniz düşer. Araba az alçalır. 175/70-14 gibi birşey alın.
  • Bence kış lastiği olmayan araç bir kazaya sebep olursa kasko ve trafik sigortası devre dışı kalsın. O zaman herkes kış lastiği alır.

quote:

Orjinalden alıntı: elbur26
    quote:

Orjinalden alıntı: viper001
    slm

Tabi buda ilginç bir fikir hepsi gibi buna da saygımız var Ama dediğin gerçektende doğru önde biri kaldıysa sen istediğin lastiği al istesiğin arabaya bin değişen birşey olmaz bunun çaresi de insanları bu konuda bilinçlendirmek ama nerdeeeeeeeee!!

• Arkadaşlar bende woosung 175/70R/13 var 4 adet. Aracı alırken bagajındaydı iyimidir kötümüdür bilemiyorum. İnternette düzgün bir linki de yok. Hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.