Şimdi Ara

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya) (208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.915
Cevap
77
Favori
666.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİKLERİ ( tüm paylaşımlar buraya)

(En Son Oy Tarihi: 11.3.2024)
Giriş
    Önden çekişli Araçların %60 ağırlığı öndedir.

%40 arka aksa basar.

Genellikle 1-2 kişi ile geziyorsanız arkalar 2-3 psi eksik basılır.

Eğer sürekli 4-5 kişi tam kapasite dolu geziyorsanız hava basınçlarını eşit vurabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence bütün lastikleri tavsiye edilen psi de kullanmak en doğrusu olur. Hep tek bindiğiniz arabaya bi gün 4 kişi daha binecek olsa artı bagajları olsa durun lastiklere hava basıp geleyimmi diyeceksiniz. Zaten kış aylarında basınç düşüyor ve kışın lastik basınçlarını tam kullanmanız güvenlik açısından daha iyi olur

• Tavsiye edilen de bu tarzda zaten.

Genellikle az kapasite kullanılıyorsa önler yaklaşık 2 bar, 3 psi fazla olması isteniyor.

GENELLİKLE full kapasite kullanılıyorsa eşit veya arkalar 1-2 psi fazla olması bekleniyor.

Kışın veya uzun yolculuklara çıkılacağı zaman lastikler ona göre ayarlanması beklenir.

Hava basıncı düşük olsun diye kimse demedi.

KIŞ LASTİKLERİ  ( tüm paylaşımlar buraya)

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu kadar teferruat a gerek varmı

Ben ağır vasıta da kullanıyorum. Benim lastikler normalde 110 olması lazım ama ben önlere 130 arkalara 125 vuruyorum. Bu 6 senedir aynı lastikleri aynı ölçülerde kullanıyorum

• Selamlar,

Kocaelinde yaşıyorum 2016 Megane Hb aracım var. Şuanki lastiğim 205/50 R17

Lastik model ve ölçü önerisi olan var mıdır ? :)
  • Lord hocam tekrar merhaba.. 1 ay önce lastik için araştırma yaparken size danışmıştım şimdi maddi yönden sıkıntılarımı atlattım fiyatı daha yukarı çektim 175/65/14 ebatları için tavsiyeniz ne olur araç peugeot 106 istanbulda kullanacağım araç için..

• Orjinali idealdir

• Arkadaşlar merhabalar.225/45/17 yazlık kullanımı olan aracıma 4 mevsim lastik takmak istemem halinde yine bu ebatlarda mı almam uygun olur.Kislik olarak 205/50/17 düşünüyorum lakin 4 mevsim indirimde lastik denk geldi Momo marka.Bilgilendirme vereceklere teşekkürler.

• Ftrhüseyin kullanıcısına yanıt
    4 mevsim pişmanlıktır

• Hocam Michelin konusundaki tecrübelerinizi okudum ben Max 2 sene kullanırım lastiği zaten aracı da bu süre zarfında değiştiririm büyük ihtimalle.O nedenle ebat konusunda fikir verebilir misiniz aynı ebatlar mı olmalı yazlikla dört mevsim.

• Ftrhüseyin kullanıcısına yanıt
    Hocam Michelin kış lastikleri çok iyidir. Lastik ebatları konusunu aracınızla birlikte bi kaç tane lastikçiye giderek fikir alış verişi yaparsanız daha sağlıklı olur. Bazı arabalarda ebat değişikliği başka sorunlara yol açabiliyor bunuda lastik çiler daha iyi biliyor. Burada bilen kadar işkembeden atanda var

• Barum Polaris 5 e yoneldim şuan hb de indirimde araştırdıgim kadarıyla orta sınıf lastik kategorisinde gösteriliyor ve testlere vs girmiş.Bir de Debica Frigo 2 var o da alt sınıf kategoride yer alıyor aynı şekilde testleri var ortalama bir lastik.Barum 1350 TL Debica 1190 TL ikisinden birini alacağım.Ebat 225/45/17 tecrübe eden varsa bilgi verebilir mi?

• Syron Everest tavsiye ederim hala satışı var mı TR de bilmiyorum ama ben 5. kışa gireceğim aynı lastiklerle karda çok çok iyi bir lastik.

Burada detaylı test videosu mevcut:https://youtu.be/2HDP63q-G3s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deae -- 28 Kasım 2018; 22:59:15 >
  • Merhaba, istanbulda yaşıyorum 2016 308 sahibiyim. ıslak zemin de iyi performans alabileceğim / kar'da da beni çok üzmeyecek bir kış lastiği almak istiyorum. Tavsiyeleriniz ne olur acaba? 225/45 R17 yanlış hatırlamıyorsam ebatlar.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dikkate alıp yanıt vermişsiniz, ben daha çok marka model gibi bir tavsiye istemiştim.
    Nokian D4 almak istiyorum ama Continental'in de 4 al 3 öde gibi bir kampanyası varmış. Bu şekil 2. el düşünmüyorum açıkçası.
  • Arkadaşlar hususi kamyonet geçen ford connect var ticari anlamda kullanmıyorum aile aracı bu araçlara da kar lastiği zorunluluğu var mı ?

• selamın alyküm arkadaşlar. maddi durumum biraz kötü antares grıd 20 195*65*15 marka model lastik almayı düşünüyorum hiç kullanan oldumu görüşleriniz nelerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulviarslann

Arkadaşlar hususi kamyonet geçen ford connect var ticari anlamda kullanmıyorum aile aracı bu araçlara da kar lastiği zorunluluğu var mı ?
    Aninda yapıştırırlar cezayı..

• Deae kullanıcısına yanıt
    Bu ne saçma iş aile aracı bu kar yağdığında garajdan çıkarmıyorum yarın yolda yakalasalar ceza

• 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.