Şimdi Ara

KIŞ LASTİĞİNDE HANGİ MARKAYI TERCİH EDIYORSUNUZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
3.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

KIŞ LASTİĞİNDE HANGİ MARKAYI TERCİH EDIYORSUNUZ?

(En Son Oy Tarihi: 14.11.2023)
Giriş

bende ug8 kullanıyorum 4. seneye girdim. suda kızaklama var. ayrıca lastik ısınana kadar virajlarda kayma yapıyor. lastik ısınana kadar cok ugultulu. ısındıktan sonra kızaklama hariç zımba gibi lastik ve çok sessiz.. ben sanırım bir daha almazdım. desen değişikliğinden düzeltildimi bilemiyorum.

• Mhmmd.239 M kullanıcısına yanıt

WR4'ü arkadaş aldı. Benim araca uygun ölçü bulunmadığı için Bridgestone aldım. Kilometreyi bilmiyorum ama 1 sezonda ufak tefek aşınmalar başladı. Sanırım 10000 yapmıştır.

• nokian d4 fluence aracımda 6 sene kullandım 5. sene ılgaz kayak merkezine problemsiz çıktım. yeni citroen aracımda da nokian d4 aldım. Bununla beraber iş yerimdeki 5 arkadaş daha aldı şikayet eden olmadı. Nokian= kış lastiği.

• Mythology kullanıcısına yanıt
    Bende 4 yıldır nokian kullanıyorum. 2 farklı araçta kullandım 2 şer yıl ve 30-35 bin km kullandım herhangi bir sorun şikayet yaşamadım jilet buzda rampada durup kalkmaya çalışmak hariç her türlü koşulda sıkıntısız yol tutuş veriyor. Kuruda sessiz bir lastik kış lastiği olup olmadığı belli değil araçta. Ve hafif olduğu için yakıt tasarrufu var kuru zeminde 0.2 lt civarı. Aşınma ömrü zaten silika oranı yüksek ve yumuşak lastik olduğu için 4 sezon 35-40 bin civarı dayanır diye tahmin ediyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • adres63 A kullanıcısına yanıt
    Nokian lastikleri özellikle karlı zeminde cidden iyiler başka marka denediniz mi Michelin alpin Continental winter contac gibi premium modeller

Kullanan arkadaş da çok memnun. Performans konusunda sıkıntı yok. Sadece normalden biraz hızlı aşındığını düşünüyor. Muhtemelen toplamda 3, maksimum 4 sene kullanacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiralama firması 245 45 18 kış lastiği için hankook ayarlamış
    Nasıldır nedir ne değildir hiç bilmiyorum kullanmadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kış lastiği olarak Nokian D4, Continental TS860 ( ikisi de 205/55R16), Kumho KW22(165/65R14) ve Toyo Gsi 5 (225/55R19) kullandım. Karda buzda hepsi gayet iyiydi. Kuruda,ıslakta Nokian ve Continental çok daha iyiydi. Bana göre sessizliği de düşünürsek en iyisi Nokian.

• Bridgestone lm005 aldım, çünkü kar performansı yanında ıslak performansı da iyi.

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Sava eskimo s3 var Goodyear altı ürünü. Kuruda çok çok iyi sayılmaz ama karda çok başarılı bir modeldi yani Petlas parasına bambaşka kalitedeydi

• idemo kullanıcısına yanıt

Ben de kış lastiğinde bir nokian fanı olarak sırf ıslak performansı yüzünden lm005 aldım bu sefer. Ankara kışın eski Ankara olsaydı kesin Nokian alırdım yine. Yazlık olarak Trde Nokian alınmaz evet.

Eskimo S3 dediğiniz gibi parasına göre mükemmel performans veren bir lastik bende çok memnun kaldım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • weneorn kullanıcısına yanıt
    Nokian yazlık ömrü çok az 30-35 bin km de paramparça oluyor. Daha sert bridgestone Pirelli lassa falken dunlop hankook gibi markalar daha uzun km dayanıyor 45-50 bin km civarı şahsi gözlemim

• idemo kullanıcısına yanıt
    Bende bu kafayı anlamıyorum.

Kış lastiği ile zaten hız yapmayacaksın ki ? Islak performansına neden bakayım ? Viraj mı kasıyoruz ?

Benim için önemli olan "lastik beni yolda bırakacak mı ? Bırakmayacak mı ?" Önemli olan o. Kar'da bu arabanın gitmesi lazım.

Kar'da beni yolda bırakan lastik isterse en iyi ıslak yol tutuşa sahip olsun. Boş.

Kış kastiğinde Nokian der geçerim. Memnunum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt

Kış lastiğini kar yağınca takıp, kar kalkınca hemen çıkartmıyorsanız ıslak zemin performansı da gayet önemli. Kış ayları yollar genelde ıslak oluyor çünkü.

Bu arada Nokian lastiklerinin ıslak zemin etiket değeri genelde B veya A'dır.

Ben kışlık 185/65R15 Nokian WR D4 kullanıyorum. Bu sene 4. kışım gayet memnunum. Etiket değeri C A 68db idi sonradan C B 68dB şeklinde güncellendi.

• En kötü kış lastiği en iyi 4 mevsim lastikten daha iyidir bir kere. Kendi aralarında ise nokian liderliğe oynar.

• DburakKoc D kullanıcısına yanıt
    Bende aynı kanaatdeyim hocam 4 mevsim ler eğimin çok farklılaşmadığı güzergahlarda karda aracın hareket etmesini sağlıyor. İş %5 ve üzeri eğime geldi mi hareket etsede durunca kalkması yad aniden durması güç olabiliyor. Ama ıslakda oldukça başarılı oluyorlar genelde

• Petlas taktım zorunlu oldu biraz, hediye geldi. Önceki aracımda continental vardı. Arada çok fark var.

Karda kaydırıyor petlas dengeli kullanmak zor biraz. Gidiyor mu evet ama dikkatli olmak gerekiyor. Islak zeminde daha iyiydi bana göre.

• 5 yıl önce aldığım petlasları kullanmak zorunda kaldım bugün. kar üstünde sorun yok ama az yokuş yerde tam fiyasko. yolda bıraktı.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Petlas kalitesinde lastiklerde kullanılan kaucuk bence 3 yıl etkin performans verir 5 senede zaten tutunma epey azalmış sertleşme ve kılcal catlaklar başlamıştır. + Petlas desendende kaybediyor tırtıklı değil kılcal kanalları dalgalı gibi cizgiler bence burdanda kaybediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmmd.239 -- 25 Ocak 2022; 11:54:47 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.