Şimdi Ara

Kış lastiği oneririsi 195 55 r16(Petlas snoways?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Malesef ebat gereği lastik bulmakta çok zorlanıyorum. 205 ebat nokian 450 400 liralardan alinabilirkrn 195 65 i 350 400 to iken 195 55 600 lira. Diğer markalarda da aynı.

Petlas snoways var tanesi 360 liradan şu an. Kupon ile 320 TL ye mal edecegim. Araç i20 2020 model. Şehir Kütahya bir ihtimal doguya tayin ihtimali var(Kütahya da doğu gibu zaten ekşi 15 20 ler rutin kış gecelerinde) onerir misiniz.

Diğer seçenek good year ultra grip 8, bunun 9. Nesili çıkmış muhtemelen 2020 ilk aylarda üretim gelecektir. Bu tanesi 450 lira ve bunda kupon kullanmayacağım.

Ağır kar altında araba ile gitmeyi düşünmüyorum. Ama sabah 9 sabah 9 24 saat mesai calisiyorum. Kullanan öneren onermeyen fikirlerinizi merak ediyorum.
    Bunu alamazsam 450 500 civarına

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Snowmaster kullandım işini gayet iyi yapıyor Kış lastiği oneririsi 195 55 r16(Petlas snoways?) 

• quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Snowmaster kullandım işini gayet iyi yapıyor  

şehir olarak neresi hocam? burada kışları sabah buz olur rutin tuz döküklür kar sonrası bir kaç gün de sulu kar olur rutinimiz o şekilde yollarda.

• 5 yıldır her kış kullanıyoruz kendisini,215/65/r16 ebadında.Islakta hiç güven vermiyor,karda bir nebze tatmin ediyor(araç 4x4),ses seviyesi fazla ve çabuk çatlayan bir lastik.GOODYEAR Ultragrip çok daha iyi bir seçenek olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğu anadoluda kara kışta ultragrip 8 kullanıyorum, bir sıkıntı yaşamadım.

• Sensörlü sibop var sök tak uğraşmak yerine 4tane sac jant al
    185/65/15 lastik tak hayrını gör

Snowways4 gittigdiyorda 285 e geliyor tanesi 75 chip de var

Kış lastiği oneririsi 195 55 r16(Petlas snoways?)

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    Ankara da bir defa kullanma gafletine düşmüştüm en ufak yağışlı havada sürekli partiye düşen bir lastik, ses konusunda sıkıntı ayrıca sert olduğu için de 2. Yıla kayış gibi olmuştu. Açıkcası ben beğenmedim petlası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ultragrip 9 çıkalı 6 yıl oldu. 2014den beri 205 55 16 ug9 kullanıyorum. mükemmel lastik tanesi 235e almıştımKış lastiği oneririsi 195 55 r16(Petlas snoways?) 

• Kutahya Eskişehir arasi devamli arac kullanıyorum. Hava sartlari aynı. Su anki ve eski aracimda kislikkar hep petlasti hic sorun yasamadim. Yeni aracika da petlas kislik almayı düşünüyorum.

Yazliklar icin en pahalı lastiği alıyorum daha cok km yaptigim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuammA_

Ankara da bir defa kullanma gafletine düşmüştüm en ufak yağışlı havada sürekli partiye düşen bir lastik, ses konusunda sıkıntı ayrıca sert olduğu için de 2. Yıla kayış gibi olmuştu. Açıkcası ben beğenmedim petlası

Aynen öyle,kendi aracım olsa asla taktırmam ben de lakin peder bey öyle uygun gördüğü için yıllardır öyle kullanılıyor bizim araç,kendi aracımda mesela Alpin 6 lar var ve oldukça memnunum,10 derecenin altı olmak koşuluyla tabii.

• Petlaslar ıslak zeminde D yol tutuşu çok az. En kötü ihtimal Lassa snowways4 alın snowways3 lerde kötüydü 4 lerde duzelttiler

• Hep söylediğim bir şey var. Araba bozulursa en fazla çalışmaz ve gitmez. Ancak durmak hayat kurtarır. O nedenle frenlerde her zaman orjinal parça kullanılmalı, lastiğin de paranızın yettiği en iyisi alınmalı. Bazen 30 cm bile hayat kurtarır.

• Clio 4'te aynı boyutta petlas snowmaster 651 kullandım Ankara'da. Yağmur yağdığında çok tedirgin oluyordum çünkü araç hemen kaymaya başlıyor ve ABS devreye giriyordu. Islak fren performansı daha iyi bir lastik öneririm.

Normalde orijinal ölçülerden yanayım ama bütçenizi artırmayı düşünmüyorsanız Petlas yerine boyut değiştirmenizi öneririm. 205/55 R16 boyutunda daha fazla çeşit ve düşük fiyatlı lastik bulabilirsiniz.

Ben Clio 4 için yazlık lastikleri 195/55r16 yerine 205/55r16 aldım. Forumlarda Clio 4 için bu boyutta lastiği uzun süredir kullanan ve bir sorun yaşamamış insanların yorumlarını gördükten, ayrıca araç üzerindeki jantların teknik bilgilerine ulaşarak 205 genişliğine uygun olduğunu teyit ettikten sonra aldım ve 3 yıl sorunsuz kullandım.

• Petlas düz yolda iyi gider, ağır kış koşullarında çok güvensiz bir lastiktir. Ucuz ama güvensiz maalesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.