Şimdi Ara

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
8
Favori
37.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Merhabalar. Kafamda kış lastiği için 3 marka var. Nokian,goodyear ve michelin. Michelin alpin A4 eski aracımda kullandım. Merak ettiğim konu saydığım diğer iki marka sizce nasıl? Hangisi birinci tercihiniz olurdu? Teşekkürler...

1. nokian
    2. goodyear ug7 ve ug8
    3. alpin A4

Teşekkür ederim.biraz önce fiyat aldım.Michelin ve nokian'ı da satıyordu bayi. Nokian için 230 michelin için 250 tl fiyat verdi ve nokian ı önerdi. Son olarak goodyear içinde fiyat alacağım.Sanırım nokian alacağım gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış için aracınıza uygun en dar tabanlı lastiği seçmelisiniz. Yüzeye uygulanan basınçla ilgili olarak özellikle kar üzerinde fark olacaktır. Kuru havada geniş, karlı havada dar en ideali olur.

ADAC testlerine bir göz atın derim.
  • merhaba Bende fiesta 2011 model aracima kar/kış lastiği almayı düşünüyorum
    www.otostart.com/lastik/index.php?&marka_id=&yuk=&hiz=&kullanim=2

burdaki listeden aşağıdaki lastiği seçtim ancak ug8 yazmıyor ve resim ayniysa 2 oluklu olduğu görülüyor sizce normal mı
    teşekkürler

www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-195-50-r15-514548

• quote:

Orijinalden alıntı: floods

merhaba Bende fiesta 2011 model aracima kar/kış lastiği almayı düşünüyorum
    www.otostart.com/lastik/index.php?&marka_id=&yuk=&hiz=&kullanim=2

burdaki listeden aşağıdaki lastiği seçtim ancak ug8 yazmıyor ve resim ayniysa 2 oluklu olduğu görülüyor sizce normal mı
    teşekkürler

www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-195-50-r15-514548

kış lastiği fiesta için bir ebat daraltıp; 185/55/15 alınabilir.
    bahsettiğiniz lastik ug performance 'a benziyor.
    http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/ultragrip-performance/index.jsp?from=browse
    ug 8;
    http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/ultragrip-8/index.jsp?from=browse
    http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-55-r15-381154

• S.A Arkadaşlar. Aracım 2005 Scenic II. Üstündeki lastikler 205 55 16. Kış lastiği almak için bir yere baktım. 250 den aşağı fiyat görmedim. petlas- kumho v.s bunlara 200 civarı dediler. Ben ebatı küçültüp daha hesaplı almak istedim ama lastikçi arkadaş benim araca başka ebat lastik takılmayacağını söyledi. Ben 195 60 16 olsun dedim senin araca olmaz dediler. Tecrübeli arkadaşalr lütfen yardımcı olun. Gerçekten benim araca jant büyüklüğü değişmeden başka ebat lastik takamaz mıyız? Benim düşüncem yanağı genişletip yüzeyi daraltarak yine 16 jant olan camurluğa sürmeyecek ucuz bir kış lastiği almak istiyorum. Acaba hangi ebat lastik takabilir yardımcı olana şimdiden teşekkürler. Ayrıca tavsiye edeceğiniz 16 jant ucuz kış lastikleri nelerdir? Şimdi üstündeki lastikler 205 55 16 Michelin pirimaci 91 v.s. üstündekiler yeni ama kışlıkları ucuz almak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

S.A Arkadaşlar. Aracım 2005 Scenic II. Üstündeki lastikler 205 55 16. Kış lastiği almak için bir yere baktım. 250 den aşağı fiyat görmedim. petlas- kumho v.s bunlara 200 civarı dediler. Ben ebatı küçültüp daha hesaplı almak istedim ama lastikçi arkadaş benim araca başka ebat lastik takılmayacağını söyledi. Ben 195 60 16 olsun dedim senin araca olmaz dediler. Tecrübeli arkadaşalr lütfen yardımcı olun. Gerçekten benim araca jant büyüklüğü değişmeden başka ebat lastik takamaz mıyız? Benim düşüncem yanağı genişletip yüzeyi daraltarak yine 16 jant olan camurluğa sürmeyecek ucuz bir kış lastiği almak istiyorum. Acaba hangi ebat lastik takabilir yardımcı olana şimdiden teşekkürler. Ayrıca tavsiye edeceğiniz 16 jant ucuz kış lastikleri nelerdir? Şimdi üstündeki lastikler 205 55 16 Michelin pirimaci 91 v.s. üstündekiler yeni ama kışlıkları ucuz almak istiyorum.

bizim c4 aracımızın üzerinde 205 55 r16 lastik var
    aracın kullanma kılavuzunda ve gördüğüm demir jantlı c4 lerde 195 65 r15 var.
    bende 4 tane demir 15 jant alıp kışlık lastikleri buna göre alıcam
    böylece daha az maliyetli olur hemde orjinal jantlara zarar vermemiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayl -- 28 Eylül 2012; 21:10:28 >

• onceki aracimda w serisi nokian kullanmistim, karda ve buzdaki performansi cok iyiydi fakat uzun yolda cok sesli bir lastik. simdiki aracima arastirmalar sonucu goodyear ug7+ aldim ve 2 kis gecirdim. kis performansi gayet tatmin edici. ses konusunda sonu belirteyim, yazlik lastiklerim hankook evo lardan daha sessiz bir lastik. goodyear ug8 i kesinlikle oneririm

• Hankook W409
    Çivisiz hali de çok iyi, çivileri de çaktırılıp takılırsa alabileceğiniz en iyi lastiklerden.

Kar ve buz üzerindeki tutunması müthiş.
    Kar botlarım varken ayakta duramadığım, arabaya tutunarak yürüyebildiğim dik yokuşta sadece öndeki iki lastikle arabayı tutabiliyordu (çivisiz haliyle bile)

Öyle bir yokuş ve buz olayı vardı ki, yaz lastiği takılı olan arka lastikler el frenini çekip ayak frenini bırakınca tutamıyordu arabayı.
    Aynı yokuşta, üzerinde 4 adet kış lastiği olmasına rağmen yokuş yukarı çıkmaya çalışıp çıkamayıp, yokuşun yukarısından aşağıya doğru kaya kaya hızlanarak gelen taksiyi de durdurdu benim araba. Adam geldi geldi, donk diye dayadı iki kapı ortasından benim arabanın burnuna ve durdu.

Not: Hankook markası veya lastik firmaları ile en ufak bir bağlantım yok. Ücretsiz reklamını yapıyorum, aklıma geldikçe söylüyorum çünkü çok memnun kaldım :)

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 29 Eylül 2012; 0:26:56 >

• http://www.facebook.com/questions/476546049045037/

Adresindeki ankete katılımınızı bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayl

quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

S.A Arkadaşlar. Aracım 2005 Scenic II. Üstündeki lastikler 205 55 16. Kış lastiği almak için bir yere baktım. 250 den aşağı fiyat görmedim. petlas- kumho v.s bunlara 200 civarı dediler. Ben ebatı küçültüp daha hesaplı almak istedim ama lastikçi arkadaş benim araca başka ebat lastik takılmayacağını söyledi. Ben 195 60 16 olsun dedim senin araca olmaz dediler. Tecrübeli arkadaşalr lütfen yardımcı olun. Gerçekten benim araca jant büyüklüğü değişmeden başka ebat lastik takamaz mıyız? Benim düşüncem yanağı genişletip yüzeyi daraltarak yine 16 jant olan camurluğa sürmeyecek ucuz bir kış lastiği almak istiyorum. Acaba hangi ebat lastik takabilir yardımcı olana şimdiden teşekkürler. Ayrıca tavsiye edeceğiniz 16 jant ucuz kış lastikleri nelerdir? Şimdi üstündeki lastikler 205 55 16 Michelin pirimaci 91 v.s. üstündekiler yeni ama kışlıkları ucuz almak istiyorum.

bizim c4 aracımızın üzerinde 205 55 r16 lastik var
    aracın kullanma kılavuzunda ve gördüğüm demir jantlı c4 lerde 195 65 r15 var.
    bende 4 tane demir 15 jant alıp kışlık lastikleri buna göre alıcam
    böylece daha az maliyetli olur hemde orjinal jantlara zarar vermemiş oluruz.

HARFİYEN KATILIYORUM.
    195/65/15 TAKILABİLİR.
    MERCEDES C SERİSİNDE DE KULLANILAN 195/60/16 da takılabilir. 205/55/16 ile aynı fiyatlıdır, 160-180tl aralığında temin edebilirsiniz.
    HATTA LASTİĞİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ DEĞİŞTİRMEYİP SADECE TABANINI DARALTTIĞINIZ İÇİN
    KIŞIN KIZAKLAMA DAHA AZ OLUR, YAKIT AZALIR VE DAHA İYİ PERFORMANS ELDE EDERSİNİZ.
    .
    AMA KIŞLIK kapaklı JANTI 15 ALIP , 195/65/15 DAHA UCUZA MALEDEBİLİRSİNİZ.
    110-125 tl ye SAVA(goodyear) ESKİMO S3 ,
    CEAT(pirelli) FORMULA WİNTER,
    PETLAS SNOWMASTER
    ve liste fiyatı 130 tl olan LASSA SNOWAYS ERA + , bile pazarlıkla 110-120 tl ye ALINABİLİR.
    http://www.lastiksitesi.com/1956515-91T-ESKIMO-S3-KIS-LASTIGI,PR-1063.html
    http://www.lastikjantdunyasi.com/Petlas-Kis-Lastigi-1956515-91H-SNOWMASTER-W651,PR-8.html
    http://www.pirelliotolastik.com/?urun-387-CEAT-195-65-15-91T-FORMULA-WiNTER.html

• Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yalnız herkes kullandığı ve tecrübe edindiği lastikler üzerinde tavsiyeler bulunmuş, ve yine tecrübe ile de yeni aldıkları lastikler kullandığı için tavsiyelerde bulunmuş. Şu an için gördüğüm kadarı ile şu 3 lastik üzerinde beğeniler toplanmış ;

Goodyear U8
    Hankook
    Petlas

Bu durumda istanbul hava şartlarına uygun olanını şeçmek gerekiyor. Ama ben yine de şu Tigar marka üzerinde durmak istiyorum, bu marka kullanan oldu mu acaba ? Yeni trafik kanunlarına göre de kış lastiği kullanmak zorunlu kılındı, fırsatı paraya çevirmeden önce uygun fiyatlara bulup lastiği bir an önce almak istiyorum.

Teşekkürler.
  • İstanbulda kis lastigi zorunlu olacak diye ben de lastik bakiyorum. Lastik ebatim 195 60 15.

Kis lastigim hangi olcude olmali? Malum istanbulda genelde kar yok, soguk ve islak zemin var genelde. Ayrica alacagim lasiklerin viraj basarisinin da iyi olmasini isterim, cunku surekli kayisdagi-basibuyuk yolunda kullaniyorum.

Cok da pahaliya kacmak da istemiyorum aslinda. Var mi tavsiyeleriniz? İstanbuldan alacaklarla da belki toplu olarak almayi dusunebiliriz.

• Zamanında eski aracımıza yaz lastiği alırken lastikçi bana Michelinle aynı desen hamur bile aynı abi diyip Kleber diye bir lastik satmıştı. Lastik başına Michelin'den 40 TL kadar daha uygun fiyatlı diye biz de sazan gibi atlayıp almıştık.Ne yazık ki iki sene dahi dolmadan lastikler performansını çoktan yitirmiş, diş derinliği süper olan bir kayaya dönüşmüştü. Sonrasında Michelin yaz lastiği alıp 5 sene kullanmıştım.
    Sonuç olarak diyeceğim şudur ki, toplamdaki 100 TL fark için bilindik markalardan şaşmayın.
    Tercihiniz kesinlikle GoodYear Ultragrip 8 olsun, asla pişman olmazsınız.
    Ekleme olarak @Gamlı Baykuş, aracınızın standart lastik ebadı neyse kışlıkta da onu kullanın. Ebat değiştirme işlemi standart kullanıcılar için tercih edilen bir durum değildir. Genelde rally araçlarında kullanılan bir yöntemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 29 Eylül 2012; 9:43:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

İstanbulda kis lastigi zorunlu olacak diye ben de lastik bakiyorum. Lastik ebatim 195 60 15.

Kis lastigim hangi olcude olmali? Malum istanbulda genelde kar yok, soguk ve islak zemin var genelde. Ayrica alacagim lasiklerin viraj basarisinin da iyi olmasini isterim, cunku surekli kayisdagi-basibuyuk yolunda kullaniyorum.

Cok da pahaliya kacmak da istemiyorum aslinda. Var mi tavsiyeleriniz? İstanbuldan alacaklarla da belki toplu olarak almayi dusunebiliriz.

bende İmes - taşdelen arasındayım ve kullandığım yolda buz ve kar tutma olasılığı çok, bu sebepten dolayı kar tutuşu da iyi olan lastik seçmeye çalışıyorum. Siz de karar verirseniz bir bayi ile anlaşıp bir kaç kişi olarak lastik aldığımızda uygun fiyata lastik almış oluruz diye düşünüyorum. Düşünürseniz bereber lastik alabiliriz.

• quote:

İstanbulda kis lastigi zorunlu olacak diye ben de lastik bakiyorum. Lastik ebatim 195 60 15.

185/65/15 de uyum sağlar, fakat viraj kabiliyetinden ödün vermek istemiyorsanız; 195/60/15 seçilmeli.
    goodyear ug 7 ve ug 8 bir numara, kar kış çok olan bir yer olsaydı NOKİAN derdik.
    185/65/15 lassa SNOWAYS ERA liste fiyatı 130 tl
    195/60/15 lassa SNOWAYS ERA+ liste fiyatı 170 tl
    liste fiyatından %10-20 indirim yaptırılır her halde.

• Lastik basi 50 lira ciddi bir fark, sanirim 10 km daha yavas gidip bir ufagini almak daha mantikli.

Ya da 195 ebadida olup da yanak genisligi farkli bir lastikle daha uygun hale getirmek mumkun mu acaba?

Bir de verdiginiz lastigi tavsiye eder misiniz islak, yas ve soguk zeminde?

• GoodYear Vector 4Seasons kullanıcısıyım.

Bir kış ve bir yaz sezonu geçirdim bu lastik ile. Ankara trafiğinde bana fazlasıyla yeterli geldi. Hatta dikmen de (keklik son durak mevkiinde dersem tanıyanlar için daha bildirici olabilir!) yaşadığımı düşünürsek ve kışın opetin üstündeki seğmenler parkından yukarı doğru giden yoldan karlı bir havada zeminin atılan tuzdan dolayı çamurlaşmasında bile sıkıntı çekmeden tırmandığını söylersem eğer bilenlerin daha iyi anlayacağını tahmin etmekteyim. Kışın dikmenin durumu belli, karlı zeminde beni yolda bırakmadı fakat buz konusunda zaten kışlık lastik tecrübelerim de farklı olmamıştı!

Yaz mevsiminde ise çok uzun yol yaptım, yollarda hızımı veya sürüşümü lastiğime göre ayarlamadım, buna rağmen hiç fark hissetmedim, yani yaz performansı da çok iyi. Virajlara herkes gibi girdim çıktım, hızımı düşürmedim ve fren yaptığımda da diğer lastiklerden farksız olarak durdum.

Kışın dikkatli bir sürüş tekniği tercihimdir, hızımı gerekli durumlarda düşürür ve önümü görerek duruma ayarlar ilerlerim. Kışın son sürat viraja giren ve millet sakin giderken hava atmak için uçanlardan değilim. 205/55/16 ebatlarında kullandığım bu vector4seasons modelini tereddütsüz tavsiye ederim. herkese mutluluklar dilerim.

• bende megane 2 aracım icin bakıyorum , aracın lastik ölcüsü 205 55 16 , kış lastiğini 195 55 16 alsam fayda ve zararı ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

quote:

bende İmes - taşdelen arasındayım ve kullandığım yolda buz ve kar tutma olasılığı çok, bu sebepten dolayı kar tutuşu da iyi olan lastik seçmeye çalışıyorum. Siz de karar verirseniz bir bayi ile anlaşıp bir kaç kişi olarak lastik aldığımızda uygun fiyata lastik almış oluruz diye düşünüyorum. Düşünürseniz bereber lastik alabiliriz.

düşünüyorum, otostastın kampanyası iyi gibi geldi haksız mıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Galle

bende megane 2 aracım icin bakıyorum , aracın lastik ölcüsü 205 55 16 , kış lastiğini 195 55 16 alsam fayda ve zararı ne olur?

megane 2 için ideal kış lastiği;
    195-60-16 veya 195-65-15 dir.
    195-55-16 olursa; araç 1,5 cm alçalır. kışın altı değebilir. hız göstergesinde sapma olur.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.