Şimdi Ara

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
8
Favori
37.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizin istanbul da kışlığa da gerek yok goodyear ın 4 mevsimlik lastiği de işinizi görür anlattığınıza göre.
    ama anadolu da ortalama 7 ay kıştır, bunun enaz 4-5 ayında hava sıcaklığı +8 in altındadır.
    kar ın erimesini bekleyecek kadar zengin değiliz.
    para ile satılmış test lere hiç itibarım yok, kışın arkadaşlarla kendi testimizi yaparız;
    yarım saatlik testler değil, kış boyu yaşanmış tecrübeler:
    nokian, her manada birinci.
    goodyear, ikinciliği hak etti.
    pirelli, sert ve sesli bir lastik , fakat kış şartlarında fena değil.
    michelin, tam istanbul şehir trafiği için, yağmurda şahane. kar da; erimesini beklemeniz lazım.
    lassa, petlas, orta şeker, uygun fiyata bulunursa değerlendirilebilir.

• bu arada aklıma bir fikir daha geldi ;

İst./ Anadolu yakasında kış lastiği almak isteyenler olursa buradan haberleşip topluca alırsak belki fiyatlarda indirime de gidilebilir diye düşünüyorum.
    katılmak isteyen olursa burada isimlerimizi yazıp paylaşalım ne dersiniz ?
  • Bende alicam

İlk onceligim petlas

Ama kis lastiginde lassa iyi diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goodyear Ultragrip 8 aldim.

Tuv testinde bir numara gelmesi ve en yakin rakibinden 1 metre daha kisa fren mesafesi sunmasi etkili oldu.

185/65/15 88t lastik icin 140 pesin 150 lira 3 ay ertelemeli 8 taksit fiyat aldim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

Goodyear Ultragrip 8 aldim.

Tuv testinde bir numara gelmesi ve en yakin rakibinden 1 metre daha kisa fren mesafesi sunmasi etkili oldu.

185/65/15 88t lastik icin 140 pesin 150 lira 3 ay ertelemeli 8 taksit fiyat aldim.

HAYIRLI OLSUN, ÇOK İSABETLİ BİR TERCİH OLMUŞ.
  • quote:

En güzel seçimi yapmışsınız. Zorlu kış koşullarında dahi asla yarı yolda bırakmaz sizi o lastikler. Ultragrip 7'leri değiştiricek olsam tek tercihim Ultragrip 8 olurdu.

• Petlas alacağım 185/55/R15. Snow master.
    160 TL *4 = 640 TL 8 taksit
  • Lastik araçdaki en önemli parça,en son ucuza kaçılacak şey...

Bilindik markaları tavsiye edin,100-200 TL için riske girmeye değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRm

quote:

En güzel seçimi yapmışsınız. Zorlu kış koşullarında dahi asla yarı yolda bırakmaz sizi o lastikler. Ultragrip 7'leri değiştiricek olsam tek tercihim Ultragrip 8 olurdu.

Oturdugum yerde kar kis biraz fazla oluyor.

Haftalarca kar ve don la ugrasiyoruz.

Hal boyle iken ug8 alalim dedik. Gecen seneden beri aklimda olan bir lastikti.

Diger aracimizda da petlas var sukur bir sikinti cikarmadi ama karda ilerlemeden cok durmanin onemli oldugunu dusunuyorum. Bu yuzden ug8 tercih ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Petlas alacağım 185/55/R15. Snow master.
    160 TL *4 = 640 TL 8 taksit

185/55/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
    KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/60/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.
    60 yanak ile daha ucuza temin edebilirsiniz lastikleri.
  • Kış değilde dört mevsim düşünüyorum bende..Goodyear 4seasons lastiği övüyorlar bayağı, forumdan kullanan varsa yaz-kış deneyimlerini paylaşırsa çok makbule geçer..
  • quote:

KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/60/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.

Aracın kullanma kılavuzunda önerilen lastik ölçüsü bu olduğu için uymak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

quote:

Aracın kullanma kılavuzunda önerilen lastik ölçüsü bu olduğu için uymak istiyorum.

araçlar, tek tip jant ve lastik ebatı ile sunulmuyor,
    versiyon ve donanıma göre değişkenlik gösterebiliyor.
    çelik jant , alüminyum alaşım jant
    14 inç lastik , 15 inç lastik
    standart lastik , performans lastiği vs.
    aracınız B sınıfında emsalsiz fonksiyonel ve kaliteli 1-2 araçtan biri.
    175/70/13
    185/60/14
    175/60/15
    185/55/15
    195/50/15
    bu ebat lastikler milimetrik olarak birbirine çok yakın ve
    COLT donanım ve versiyona göre bu lastiklerin hepsini kullanmıştır.
    KIŞ şartlarında lastik tabanının ( çok sapma yapmadan) bir ebat küçültülmesi tavsiye edilir.
    sizin aracın kış şartları için en ideal lastiği; 175/60/15 dir.
    yol sesi azalır. buz,kar ve yağmurda kızaklama daha az olur,
    sürtünme azalır, yakıt azalır, motorun çekişi artar,

• Önceki aracımda (2004 Palio 1.2 16V) Continental ve Goodyear UG7 kış lastikleri kullandım.

Conti oldukça yumuşak, konforlu ve kar performansı iyi olmakla birlikte ıslakta fazladan tedbirli olmam gerekiyordu.

Goodyear ise; yoğun karlı bir Ankara akşamında, duraktaki çalışabilen tek ticari taksiye bindim ve şoföre nasıl çalışabildiğini sorduğumda UG7'den bahsetti. O akşam beni evin önüne kadar ara sokak, yokuş demeden götürdü. Ertesi gün koşa koşa kendimi bayiye attım. 2 yıl (özellikle geçtiğimiz kış) Ankara kışında en ufak bir sorun yaşamadım. Şimdi yeni arabama da UG8 almayı planlıyorum. Hele Kasım'ı bir görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstorm -- 28 Eylül 2012; 0:40:17 >
  • istanbul içinde kullanmak için debica yada sava için yorumlarınız nedir ? istanbulda kış pek olmuyor , gerektiğinde zincir takmaktansa kış lastiği almak istiyorum ama çok parada vermek istemiyorum . otostart kampanyası çok iyiymiş bu arada ...
  • Merhabalar. Kafamda kış lastiği için 3 marka var. Nokian,goodyear ve michelin. Michelin alpin A4 eski aracımda kullandım. Merak ettiğim konu saydığım diğer iki marka sizce nasıl? Hangisi birinci tercihiniz olurdu? Teşekkürler...

• quote:

araçlar, tek tip jant ve lastik ebatı ile sunulmuyor,
    versiyon ve donanıma göre değişkenlik gösterebiliyor.
    çelik jant , alüminyum alaşım jant
    14 inç lastik , 15 inç lastik
    standart lastik , performans lastiği vs.
    aracınız B sınıfında emsalsiz fonksiyonel ve kaliteli 1-2 araçtan biri.
    175/70/13
    185/60/14
    175/60/15
    185/55/15
    195/50/15
    bu ebat lastikler milimetrik olarak birbirine çok yakın ve
    COLT donanım ve versiyona göre bu lastiklerin hepsini kullanmıştır.
    KIŞ şartlarında lastik tabanının ( çok sapma yapmadan) bir ebat küçültülmesi tavsiye edilir.
    sizin aracın kış şartları için en ideal lastiği; 175/60/15 dir.
    yol sesi azalır. buz,kar ve yağmurda kızaklama daha az olur,
    sürtünme azalır, yakıt azalır, motorun çekişi artar,

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Şuan ki lastiklerim 195/50/R15 yani 185/55/R15 alarak yine küçültme yapmış oluyorum. Evet kış için daha dar lastiklerin uygun olduğunu okumuştum. Tavsiyenizi değerlendireceğim.

Petlasta 175/60/R15 ebatı yok 175/65/R15 var bir sıkıntı teşkil eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzoorroo -- 28 Eylül 2012; 8:55:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: poman

istanbul içinde kullanmak için debica yada sava için yorumlarınız nedir ? istanbulda kış pek olmuyor , gerektiğinde zincir takmaktansa kış lastiği almak istiyorum ama çok parada vermek istemiyorum . otostart kampanyası çok iyiymiş bu arada ...

5 yıl boyunca yoğunluk şehir içi Sava marka kış lastiği kullandık. Şehir: Sivas

Önce Ford connect sonra da Vw Caddy de kullanıldı. Hiç yolda kalmadık, bizi sıkıntıya sokmadı. Ancak uzun yolculuklarda yüksek hıza pek çıkmayız. Yıllardır kış şartlarında kullanmanın tecrübesi de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Merhabalar. Kafamda kış lastiği için 3 marka var. Nokian,goodyear ve michelin. Michelin alpin A4 eski aracımda kullandım. Merak ettiğim konu saydığım diğer iki marka sizce nasıl? Hangisi birinci tercihiniz olurdu? Teşekkürler...

1. nokian
    2. goodyear ug7 ve ug8
    3. alpin A4
  • zzoorroo,
    aracınızda 195/50/15 (yanak genişliği 98 mm) varsa; buna en yakın sırasıyla; 185/55/15 ( yg 102 mm) ve 175/60/15 (yg 105 mm) dir.
    COLT un makyajlı kasanın alt versiyonlarında 175/65/15 (yanak genişliği 114 mm) kullanılmıştı,
    fakat yaklaşık 1,6 cm yükseleceği için sizin aracın hız göstergesinde sapma ve viraj kabiliyetinde azalmaya neden olabilir.
    ayrıca şehir içinde ilk kalkış ve ara hızlanmalarda motoru bir miktar zorlayabilir.
    .
    EĞER UZUN YILLAR ARACI KULLANMAYI PLANLIYORSANIZ, 4 Tane 14 inç kapaklı kara jant alıp, 175/65/14 lastik kullanabilirsiniz.
    4 yazlık jant ve lastiğiniz ayrı, 4 kışlık jant ve lastiğiniz ayrı olur, mevsim değişikliklerinde 4 somun ile 2 dakikada lastik değişimini gerçekleştirirsiniz.
    ben böyle kullanıyorum. çok rahat ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.