Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Kırtasiyeciler: Hep zam olurdu ama bu seferki çok fazla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
490
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kırtasiyeciler: Hep zam olurdu ama bu seferki çok fazla
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      2074 Mesaj
      Okullar açılırken, işlerinde en yoğun dönemi yaşayan kırtasiyeciler, bu sene işlerin iyi gitmediğini söylüyor. Beşiktaş'ta kırtasiyecilik yapan Fatih Dalgıç, müşteri kitlesinin geçen seneye göre yarıya indiğini anlatırken "Ürün fiyatları geçen seneye göre ikiye katlandı" diyor. Bir başka kırtasiyeci Halis Neşe ise kağıt krizinin kendilerini de vurduğunu anlatıyor.
      ‘ESKİDEN BÖYLE MİYDİ?’

Buradan ayrıldıktan sonra başka bir kırtasiyeye giriyoruz. 25 yıldır kırtasiye işleten Halis Neşe, şu an en önemli sorunun kağıt sorunu olduğunu söylüyor.
      “Geçen hafta kağıt siparişi verdik ama halagelmedi” diyor Neşe. Eskiden kağıdın kapılarına kadar getirildiğini belirten Neşe şöyle devam ediyor: “Şimdi kağıt parasını da peşin istiyorlar. Eskiden böyle değildi. Toptancılar ‘nakit olmazsa olmaz’ diyorlar. Ve yaklaşık yüzde 50 zam yaptılar kağıda. Eskiden böyle miydi?”

‘ŞİMDİLİK 800 TL VERMİŞLER’

Neşe, kırtasiyeye gelen bir velinin zamlara olan tepkisini şöyle anlatıyor: “Az önce bir veli geldi. Çocuğunun vesikalık 4 resmini getirdi. Bir vesikalık fotoğrafa 25 TL almışlar. Bana aynen şunu dedi: ‘Bir çocuğun masraflarına şimdilik 800 TL verdim. Bu sadece okul kayıt, ve ıvır zıvır masrafları.”

|
      |

Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder

• Yarbay
      2922 Mesaj
      zamlı kıtaplarla genc nesıl yetıscek
      |
      |

• Çavuş
      84 Mesaj
      şu denetlemeciler nerede.
      kırtasiyeleirde denetlesineler.

yok zammış , yok farklıymış.
      fırsatçılar sizi.
      başladınız yine vatandaşın kanını emmeye.

vatandaşın kanını emdirtmeyiz.
      illa birileri emecekse
      biz emeriz.
      |
      |

• Yarbay
      17687 Mesaj
      24 Haziran'da dat dat kornaya basıp havaya silah sıkarken düşündünüz mü? Yoook.

Herkes hak ettiğini yaşar.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014/2015/2016/2017/2018 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.
    • Yarbay
      3826 Mesaj
      İtfaiye, su, hortum... biseyler diyorum işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

İNTEL CORE İ5 4690 3.5GHZ 6MB CACHE / EVGA GTX 960 4GB FTW GAMİNG ACX 2.0+ / MSI H81M-PRO-VD / HYPER X FURY 8GB DDR3 1600MHZ / EZCOOL S280 - 480GB SSD / SEAGATE BARRACUDA 1 TB / EVEREST RHİNO 432 / EVEREST EPS-6600 / LOGİTECH G600 - G300S / RAMPAGE HYDRA R6 RAİNBOW RGB MECHANICAL (CHERRY MX BLUE) / RAZER KRAKEN CHROMA 7.1 V2 / LOGİTECH G240 MOUSE PAD / APPLE MACBOOK AİR 13" WİTH MAGIC MOUSE 2 - Intel Core i5 1.8 GHZ, HD5000 - 4GB RAM - 128GB SSD / APPLE IPAD 2018 SPACE GRAY WİTH APPLE PENCİL / XİAOMI Mİ MİX 2 - SNAPDRAGON 835, 64GB, 6GB RAM, 3400MAH, 5.99", 12MP CAMERA, TYPE-C, QC 3.0 / ASUS TP200SA HYBRİD 2İN1
    • Yarbay
      3034 Mesaj
      6 lı vesikalık 25 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) 2018 Kullanıcı Kulübü
      64 GB || Geceyarısı Mavi
    • Yarbay
      2510 Mesaj
      keşke tanrı olsada herkesi verdiği oy'a göre bir hayat sunsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rivalı Efsunger -- 16 Eylül 2018; 22:5:6 >
      |
      |

• Yarbay
      4520 Mesaj
      Fakirin ders bile çalışamayacağı bi duruma gidiyoruz.
      Sonumuz iyi değil
      |
      |

I hope you've gone to a better place, dol :(
    • Yarbay
      7285 Mesaj
      Beter olun daha da zamlanır umarım.

Alamayacak duruma gelene kadar devam 24 Haziran da düşünecektiniz bunları.

Kurunun yanında yaşta yanıyor tabi ancak yapacak bişey yok birilerinin kafaya böyle dank edecek.

|
      |

• Onbaşı
      28 Mesaj
      Oy atmadan önce düşünmeniz lazımdı beter olun

|
      |

• Yüzbaşı
      900 Mesaj
      Ankara'da İşler Kitabevi diye biryer vardır. Kızılay'da Giyim Dünyasının yanındadır. Sınavlara çalıştığım zamanlarda oradan kitap alırdım. Arkasındaki etiket fiyatının %70-80 altında ücret alırdılar. Nedenini bilmiyorum ama ucuzdu. Mesela bir tane soru bankasını 12-13 TL'ye alabiliyordunuz. 2 hafta önce tekrardan gittim. Kitap alayım dedim. Tabi aklımda orada ucuz olduğu var ve rahat bir şekilde gidiyorum. En ucuz soru bankası 33 TL. Mecbur gittim 2. el aldım.. Onlarda işin çakallığına kaçmış tabi. Fiyatların yüksek olduğunu bildikleri için 20 TL'den aşağı kitap bulamadım resmen..
      |
      |

• Yüzbaşı
      728 Mesaj
      2002-2003 yillarinda "babalar gibi satariz" siyasetinin sonuclari bunlar. 1 tane hammaddeden selulozdan alip kagit yapabilen bir adet fabrikamiz var. kagit nasil olsa ucuza ithal edilebiliniyor diye "babalar gibi" ozellestirildi. Aydin Dogan aldi sonra da Erdogan bey'in dunurlerine satildi.

devletin fabrikasi mi olur ?? hede hodo diyenler, simdi yandas tvlerde uretim ekonomisine donmeliyiz kagit fabrikamiz kapali ivedilikle kagit fabrikasi yerli ve milli uretim falan diyor.

iste bahsettigimiz olay budur. sirf biz dedik diye o zamanlar karsi ciktilar. simdi de sirf birisi soyluyor diye destekliyorlar. bindirilmis kita olmak kitle degil "kutle" olmak bu degil mi simdi? elinizi vicdaniniza koyun soyleyin.
      |
      |

You are not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not the contents of your wallet. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
Reklamlar
paykasa
paykasa
Paykasa
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.